דף הבית > ישיבות מועצה > הישיבה נפתחת בצל הישיבה הנעולה

הישיבה נפתחת בצל הישיבה הנעולה

מחר תתכנס ישיבת מועצת גדרה. על הפרק הצעה להנחות בקייטנות והחלטה על שינוי מיקום מגרש כדורגל. הישיבה תתקיים בסמוך למקום הישיבה החרדית שננעלה אתמול לאחר הפרסום בנושא

ישיבת המועצה זומנה למחר, יום ג’, על רקע יוזמת סיעות האופוזיציה להביא להחלטה על סבסוד משמעותי במחירי קייטנות המועצה בקיץ הקרוב. העיתוי נקבע הרבה לפני פרסומה של פרשת הישיבה ברחוב גמליאל בסוף השבוע האחרון.

הישיבה תתקיים במשרדי מנהל ההנדסה היישובי אשר ממוקם ברחוב ירוחם 1, עשרות מטרים ספורים מהמבנה הציבורי בו התנהלה הישיבה החרדית הליטאית שאת התכנית להרחבתה פרסמנו כאן לראשונה. על פי פרסום מטעם מקורבי ראש המועצה המבנה ננעל במנעולים חדשים ביום ראשון האחרון והמפתחות נמסרו לידי ראש המועצה עצמו. “מסתבר שמישהו השכיר את הנכס ללא אישור, המנעולים במבנה הוחלפו.” כך על פי הפרסום ברשתות החברתיות אשר נפתחו לעסוק בפרשת הישיבה על ידי תושבים.

גם נושאי חינוך נעדרים מהתכנית הרשמית של ישיבת המועצה. עם זאת, סביר להניח שמחדל הבגרויות בבית הספר רמון, עליו פרסמנו ביום שישי האחרון ואשר בגינו מכנס היום ראש המועצה פגישה ייעודית עם ההורים המוטרדים, יקבל גם הוא התייחסות בפורום.

מתוך פרסום גדרה היום לגבי מחדל הבגרויות בבית הספר רמון

מגרש הכדורגל ממשיך לנדוד

גם נושא מגרש הכדורגל המתוכנן לדיון צפוי להיות נושא טעון. מבדיקת גדרה היום נודע כי מדובר בהצעת החלטה על מיקום שלישי לאותו מגרש אשר בתחילה מיקומו נקבע לבית ספר נתיבי נועם. לפני כמעט שנתיים הוחלט על העברתו לאזור פארק רבין וכעת מתכננים להעבירו בשלישית כהגדלה וחידוש בלבד למגרש הקיים בפארק רמון בצמוד לבית הספר גוונים. 600 אלף השקלים, אשר הוקצו למגרש על ידי המועצה להימורים ספורט לפני יותר משנתיים, נשחקו על ידי תהליכי תכנון במיקומים שנפסלו ונמצאים עדיין ‘על הרצפה’. מחכים שגדרה תממש אותם לרווחת תושביה.

מגרש הכדורגל הסינטטי בפארק רמון כפי שצולם השבוע

הנושא החשוב והבוער באמת הוא מחיר הקייטנות

הנושא המרכזי המתוכנן לישיבה היה ונשאר נושא עליית המחירים של קייטנות המועצה. ראש המועצה ניסה להנמיך את גובה הלהבות בנושא ופרסם על כוונתו להקים ועדת הנחות אשר תתנהל בסך תקציב של 50-90 אלף ₪ לטובת הנחות למתקשים כלכלית, אבל הציבור זוכר שבשנה שעברה תוקצבה אותה ועדת הנחות כלכלית ב 200 אלף שקלים לצד 200 אלף שקלים נוספים אשר תוקצבו בלחץ סיעת הגדרתים כדי להקנות 200 ש”ח הנחה לכל ילד, סבסוד שניתן ללא קשר למצבה הכלכלי של משפחתו. גם השנה הגישה חברת המועצה בן בוחר הצעה לסדר בנושא “אין הצדקה להפוך את קייטנות המועצה למקור הכנסה למועצה. הגיע הזמן לשים סוף למס הקייטנות.”

מתוך פרסום גדרה היום לגבי מחאת ההורים על גובה מחירי הקייטנות

ביום ראשון האחרון התכנסו הורים לילדי הקייטנות באולם מרכז אופק כדי לטקס עצה בנושא. ניכר שהתכנסות זו לא הניבה פירות מעשיים ושגם ההורים הבינו שהזירה האמיתית בה ניתן להביא בשורה בתחום היא מליאת המועצה. הבוקר אף נפתחה עצומת תושבים הקוראים לסבסוד מחיר הקייטנות, עצומה הצפויה לגבות את הדרישה החד משמעית שיציגו סיעות האופוזיציה סביב שולחן המועצה. לפיכך, צפויים תושבים רבים להגיע ולהשתתף השבוע בישיבת המועצה אשר תתקיים מחר, יום ג’ בשעה 18:00.

לוח זמנים עמוס בפני נבחרי הציבור של המושבה. הישיבה, ככל ישיבת מועצה, פתוחה לציבור הרחב. הציבור מוזמן להגיע ולסייע בידם לקבל החלטות נכונות בנושאים הבוערים.

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

שינוי גודל גופנים