דף הבית > חינוך > קיץ חם – מחירי הקייטנות בגדרה ממשיכים לעלות

קיץ חם – מחירי הקייטנות בגדרה ממשיכים לעלות

פורסמו מחירי קייטנות מרכז אופק בגדרה המשקפים עלייה משמעותית ביחס למחירי השנה שעברה

חופשת הקיץ מתקרבת ואיתה עסוקים הורים עובדים לילדים צעירים בבחירת הקייטנה.

בתחילת השבוע פורסמו הליכי הרישום, התכנים והמחירים של הקייטנות המוצעות על ידי המועצה באמצעות מרכז אופק. הקייטנות השנה יעמדו בסימן ‘מסע בזמן, עבר, הווה, עתיד’. מבדיקת ‘גדרה היום’ עולה כי המחירים משקפים עלייה של בין 3-7% ביחס למחירי הבסיס שפורסמו בשנה שעברה.

כזכור, בשנה שעברה, לאחר מאבק ממושך של סיעת הגדרתים במסגרת דיוני תצקיב המועצה, אושרה הנחה נוספת בגובה 200 ש”ח לכל ילד אשר לאחר זמן ממושך ניתנה בדמות החזר להורים. השנה, אושר התקציב ללא סעיף המתקצב הנחה דומה ובהתאם המחיר השנה משקף עלייה של כ-20% ביחס למחירים בפועל בשנה שעברה.

ההורים מצידם לא נותרים בשקט. מחאות בנושא, שכבר הוצפו בשנים קודמות אל מול מחירי השנים הקודמות שהיו גבוהים בעיני ההורים כבר אז, חוזרות וצפות גם השנה. דף פייסבוק הקורא למחאה פעילה של ההורים נפתח עוד באותו יום של פרסום המחירים.הורים רבים כבר הצטרפו למחאה על רקע הבדלי המחיר המשמעותיים ביחס ליישובים אחרים בסביבה: “בעיריות אחרות הקייטנה ברבע מחיר! למה אנחנו צריכים לשלם מחיר של קייטנה פרטית?”

סיעות האופוזיציה בגדרה בהובלת סיעת הגדרתים הגישה הבוקר הצעה דחופה לסדר על מנת לתקצב סבסוד משמעותי להורים. “המועצה מוצאת מקורות מימון לתקצב נושאים הרבה פחות חשובים ונדרשים לתושבים. כפי שטענו והצלחנו בשנים קודמות להביא בשורה לתושבים כך נאבק על הנושא גם השנה. אין שום סיבה מוצדקת לגובה מחירי הקייטנות בגדרה.”


בדוק גם...

האם מבצע החיסונים צפוי להיכשל?

4 שבועות בדיוק חלפו חוסן בשידור חי ראש הממשלה ונתן את האות לתחילת מבצע החיסונים. …

שינוי גודל גופנים