דף הבית > פוליטיקה > רוח חדשה
דוד יהלומי קרדיט קובי גדעון

רוח חדשה

שרת הגנת הסביבה הנכנסת מינתה מנכ”לית מקצועית במקומו של דוד יהלומי, המנכ”ל שכיהן תחת שרת הגנת הסביבה היוצאת גמליאל

החלפת מנכ”ל להגנת הסביבה. רוח חדשה במשרד להגנת הסביבה עם כניסתה של שרת הגנת הסביבה החדשה תמר זנדברג במקומה של שרת הגנת הסביבה היוצאת גילה גמליאל.

אחת ההחלטות הראשונות שקיבלה זנדברג היא למנות את גלית כהן, סמנכ”לית תכנון ואסטרטגיה במשרד, במקומו של דוד יהלומי, גזבר מועצה מקומית גדרה לשעבר ואיש אמונה של השרה להגנת הסביבה היוצאת, גילה גמליאל, ילידת גדרה ואחותו של ראש המועצה המקומית גדרה שיהלומי כיהן תחתיו כגזבר.

סערת הקורונה במשרד

כזכור, יהלומי היה אחד מאנשי הצוות הצמודים לשרה גמליאל שנדבק בנגיף הקורונה זמן קצר לאחר שהשרה עצמה נדבקה בנגיף במהלך שהותה בבית כנסת בטבריה למרות הטלת סגר בכל רחבי המדינה.

מודה לגמליאל על המנהיגות וההשראה

המנכ”ל היוצא, המסיים כשנה בלבד בתפקידו התעלם בהודעת סיום תפקידו ממחדל הזפת שהתחולל במהלך כהונתו ופרסם הודעה מנומסת לאחר הסיכום עם השרה הנכנסת על סיום תפקידו:

“אני מסיים את תפקידי בתחושת סיפוק גדולה. בשנה אחת הובלנו פרויקטים ותהליכים משמעותיים וחשובים, בהם אסטרטגיית הפסולת החדשה שתביא לחיסכון של מיליארדי שקלים למשק ושנשענת על עקרונות הכלכלה המעגלית ושמה במרכז את ההפרדה במקור והמחזור. כיו”ר קרן הניקיון דאגתי לכך שמבחינה תקציבית ניתן יהיה ליישם את האסטרטגיה מתקציב הקרן, בהיקף של כ-6.5 מיליארד שקל עד 2030.

אני רוצה להודות לגילה גמליאל, השרה היוצאת, על החזון שהתוותה ועל האמון שנתנה בי. אני מודה לה על המנהיגות ועל ההשראה. ואני מברך את השרה להגנת הסביבה הנכנסת, תמר זנדברג, ומאחל לה הצלחה רבה בתפקיד.”

מינוי מקצועי

למרות שמנכ”ל משרד הוא התפקיד הקרוב ביותר לשר ועד היום שרים רבים נהגו לנצל זאת ולמנות לתפקיד את אנשי אמונם. נראה שהשרה הנכנסת בחרה במינוי מקצועי ובכך מעבירה מסר ברור של שינוי גם בתוך המשרד שקיבלה תחת אחריותה.

גלית כהן קרדיט חיים צח לעמ

המנכ”לית הנכנסת במקומו של יהלומי, גלית כהן (צילום חיים צח, לע”מ)
איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים