דף הבית > ישיבות מועצה > מועצה חדשה לגדרה

מועצה חדשה לגדרה

ישיבת כינון מועצת גדרה השש עשרה ההתקיימה כסדרה ושודרה בשידור ישיר לתושבי גדרה

מועצה חדשה. עידן חדש במושבה גדרה.

לאחר שנים ארוכות של ניהול היישוב על ידי מועצות גמליאל הושלם ההליך הפורמאלי לכינונה של המועצה השש עשרה של גדרה, המועצה בראשות סהר פינטו.

בישיבתה החגיגית של המליאה שהתקיימה באודיטוריום בית הספר רמון אל מול אולם מלא בתושבי גדרה, הושבעו 15 חבריה ואושרו בעלי התפקידים המרכזיים בהנהלה לתפקידיהם.

התוצאות, הברכות, הפרידות

את החלק הטקסי של הישיבה ניהלה פרח בן גד, יקירת גדרה ופעילה ציבורית מוכרת ביישוב.

בפתיחת הערב הוזמן ניר בזק, חבר מועצת גדר הלשעבר ויו”ר ועדת הבחירות של גדרה, להכריז על התוצאות הרשמיות של הבחירות לראשות המועצה ולרשימות השונות שנבחרו לכהונה במועצה.

בסדר הדוברים נכללו גם הרב קרניאל שבירך בברכת הצלחה, ראש המועצה לשעבר אלי רדיע אשר שיתף מניסיונו ארוך השנים בניהול היישוב והזכיר את כל שבעת ראשי המועצה הקודמים שהובילו את היישוב מאז כינונה של המועצה הראשונה בשנת 1949.

את ברכות הציבור למועצה החדשה העבירו מעל הפודיום קלרה עמרם, מותיקות תושבי גדרה ו’האחות המיתולוגית’ של המושבה וורד איתן, חברת המועצה לשעבר ומהבולטות בפעילת תנועת הגדרתים.

המועצה נפרדה באופן מכבד מחברי המועצה היוצאים שלא התמודדו או לא נבחרו לכהונה נוספת ובחרו להענות להזמנה ולהגיע לקבל את תעודת ההוקרה על פועלם למען הציבור במהלך הקדנציה היוצאת, ענת טל, אסף דרבה, אבי מטקו דנקו ומוטי גהרי.

ולהלן התוצאות. ניר בזק מצהיר על תוצאות הבחירות הרשמיות והסופיות

ברכה מן העבר. אלי רדיע מברך את המועצה ה-16 לגדרה

נאום תודה

בנאום מפורט הודה סהר פינטו לתושבים שבחרו בו ולמתנדבים הרבים שנרתמו במסגרות השונות שהובילה תנועתו, תנועת הגדרתים, לאורך השנים עד כה ולפעילים במסגרת מערכת הבחירות. כמו כן הבטיח פינטו שכהונתו תתן דגש לשילוב נכון של הכוחות והיכולות של הציבור המתנדב בגדרה למען היישוב.

אני גאה בדרך שבה הלכנו אני וחבריי, אני גאה בדרך הישרה והנקייה שבה בחרנו, דרך של אחדות, דרך של עשייה טוב והפצת טוב – וזה ניצח!

תושבי ותושבות גדרה בחרו בטוב! בחרו בעשייה! בחרו באחדות!

והדבר המדהים הזה, המעמד המרגש הזה, לא היה קורה ללא השותפות והשותפים הרבים.

ראשית, אתם ואתן שיושבים כאן ואלו בבית – המתנדבות והמתנדבים, הפעילות והפעילים, שעשו לילות כימים כדי לחולל את המהפך. חלקכם הולך איתי שנים ארוכות וחלקכם הצטרף בחודשים האחרונים כרוח סערה, וכל אחת וכל אחד מכם הוא חלק בלתי נפרד מהמסע המרגש הזה.

אני מסתכל עליכם בהערכה והערצה – רוח ההתנדבות והעשייה, הפצת הטוב ועשיית טוב, אנשים ונשים בגילאים שונים, ותיקים וחדשים, צעירים ומבוגרים, דתיים וחילוניים, כולם פעלו יחד, כולם ראו את המאחד ולא את המפריד, כולם ראו את הטוב ולא את הרע – וזה מה שניצח. ביחד ניצחנו.

ביחד נהפוך את גדרה להיות כל מה שאנחנו חולמים שהיא תהיה! תודה!

סהר נואם בישיבת המועצה הראשונה

“גאה בדרך שבה הלכנו אני וחבריי”. סהר פינטו במהלך נאומו

 

תודה לשותפים

תודה מיוחדת הדגיש פינטו בנאומו לחברי תנועת גשר אשר תמכו במועמדותו לתפקיד.

החיבור הקהילתי בין הפעילות של תנועת גדרתים לפעילות תנועת גשר התחזק משמעותית בחודשי המלחמה כאשרהקימו יחד את הפלטפורמה המשותפת להתנדבות קהילתית ‘כיפת ברזל קהילתית’, חיבור שהתבטא גם בשבועות מערכת הבחירות שבסופה תרמו בוחרי תנועת גשר רבות תוצאה הסופית בבחירת פינטו לתפקיד.

הבחירות האלה היו בסימן אחדות. הפלגנות הפסידה. האחדות ניצחה. הפייק וההשמצות הפסידו. אמירת האמת, והפצת הטוב – ניצחו.

ואכן בבחירות האלה לא הלכנו לבד. לא ניצחנו לבד.

בבחירות האלה יצרנו אחדות אמיתית, חברית, כנה, עם חברי סיעת גשר היקרים לי כאחים: שלום אזרד והראל דוד!

אני נשבעת. שרה מדר נשבעת אמונים למדינה ולתושבי גדרה

קריאה לאחדות

ראש המועצה הדגיש בנאומו, הן לנבחרים, הן לנוכחים בקהל והם לתושבי גדרה כולם כי הבחירות הסתיימו ותושבי גדרה אמרו את דברם באופן ברור.

פינטו שיתף כי ראשי הסיעות הגדולות באופוזיציה סרבו לקיים עימו משא ומתן להצטרפות לעשייה בהנהלת המועצה וקרא להם ובמיוחד לחברי המועצה הנבחרים נחל אוזלבו, זוהר גוילי קובי אלפסי ויקותיאל תנעמי להצטרף לקואליציה ולקחת חלק בניהול היישוב כחלק מהמאץ לתקן את הדרוש תיקון בו.

קותי, זוהר, קובי ונחל – אני שמח שאתם נמצאים סביב שולחן המועצה, המקום שלכם הוא איתנו בעשייה, ואני מקווה ומאמין שהשהות שלכם באופוזיציה לגדרה תהיה קצרה, ותחברו במהרה לעשייה למען גדרה!

אני רוצה לפנות מכאן גם לראשי האופוזיציה טליה לנקרי ויואל גמליאל, ראש המועצה היוצא, ולחבר המועצה סהר רווח. סירבתם לנהל מו”מ ובחרתם ללכת יחד לאופוזיציה. אני מאמין שגדרה יקרה לכם, ומקווה שתשימו את טובת גדרה למול עיניכם, ותתנו לנו רוח גבית לתקן את הנזקים ולעשות טוב למען כל תושבי ותושבות גדרה!

בכלל אני קורא לכולם – קואליציה ואופוזיציה. יחדה ונגדה כמו שאומרים בעברית תקנית. חברי המועצה והפעילים כולם: הבחירות נגמרו. תושבי גדרה אמרו את דברם בצורה ברורה ונחרצת. בימים הכל כך מורכבים שהמדינה שלנו נמצאת וגם בימים המורכבים שגדרה נמצאת, אני קורא לכם לשים את הפוליטיקה מאחור. בארבע השנים הקרובות כולם צריכים לעבוד יחד למען גדרה. יש הרבה על מה לעבוד.

עומק הבור נחשף

ראש המועצה לא חסך גם דברי ביקורת במסגרת נאומו מההנהלה היוצאת כאשר תיאר במילים נוקבות את הפערים המתגלים במהלך השבוע האחרון מאז שנכנס לתפקידו.

אין מילים בעברית לתאר את מה שאנחנו מגלים כל יום.

ניהול כספי קלוקל, תשלומים של מיליונים למקורבים, תרבות ארגונית כושלת, מערכות מחשוב מיושנות, פרויקטים תקועים, ניהול שנמצא שנות אור אחורה מכל מערכת ארגונית שאתם מכירים.

בהעדר חפיפה מסודרת, כל יום אנחנו מנערים את האבק בעצמנו ומגלים כשלים חדשים.

לפעמים אפילו חבלות מכוונות – כמו סיוע מהמדינה שבמכוון לא נלקח, כדי לייצר ולהשאיר בור תקציבי. כסף שרק היה צריך לבקש!

לא שוכחים לרגע

מקום מיוחד ניתן בישיבה לחטופים הנמצאים גם כעת ברצועת עזה. חברי הנהלת המועצה עלו לישיבה כולם שעל דש בגדיהם סיכת החטופים ומרבית הנאומים הזכירו את התקווה המשותפת לכל לשובם המהיר של כל החטופים.

בשורות הקהל הותרו שלושה כסאות לחטופים בני משפחות תושבי גדרה: עומר ונקרט, גדי מוזס ומתן צנגאוקר, אשר משפחותיהם גם הוזמנו לישיבה והגיעו בחלקם להשתתף במעמד.

ראש המועצה:

לפני הכל, אני רוצה לנצל את הבמה החשובה הזו כדי להזכיר לכולנו את החטופים והחטופות, שכבר 172 ימים נמצאים בשבי האויב האכזר.

שמרנו כאן כיסאות לעומר ונקרט, מתן צנגאוקר, וגדי מוזס, וכך נעשה בכל אירוע יישובי עד שישובו! כולנו מתפללים ומייחלים לשובם במהרה יחד עם כל החטופות והחטופים, בריאים ושלמים, אמן כן יהי רצון!

כסאות ריקים לשלושה חטופים

מקומם שמור. כסאות ריקים לשלושת החטופים במעמד כינון המועצה המקומית גדרה

בשידור ישיר

ההחלטה הראשונה שהועלתה לדיון בישיבת המליאה היתה אישור שידור ישיבות המועצה בשידור ישיר באופן קבוע בכל הישיבות, החלטה שמתקפת את מה שכבר החל מיד בישיבה הראשונה עת הישיבה שודרה בפייסבוק של המועצה לכל המעוניינים באופן מלא וישיר.

ההחלטה, שעברה בתמיכת כלל 15 חברי המועצה החדשה, לרבות ראש המועצה הקודם גמליאל, מאמצת הצעה שהגיש סהר פינטו כחבר מועצה מספר פעמים בעבר, הצעה שנפסלה שוב ושוב בעידן מועצת גמליאל.

לא רק בשידור אינטרנטי. קהל התושבים שהגיע לישיבת כינון המועצה

נאום ראש המועצה היוצא

כחלק מפרוטוקול הטקס הוזמן גם גמליאל לשאת דברים כראש המועצה היוצא.

גמליאל בירך את פינטו בהצלחה, הודה בנאומו שהוריש לפינטו מועצה במצב גרעוני אך נתן את הדגש בדבריו על ההישגים בכהונתו בדגש על מערכת החינוך, בניית בתי ספר וגני ילדים.

עוד הדגיש גמליאל כי הוא הדפיס את כל ההבטחות של פינטו במהלך מערכת הבחירות ומתכוון לבדוק אותו בעמידה בהבטחותיו.

רגע מביך

רגע מביך נרשם כאשר לאחר נאום ראש המועצה היוצא ניסתה גם טליה לנקרי להשתלט על המיקרופון ולשאת נאום משלה על הפודיום למרות שלא נכללה ברשימת הדוברים. המיקרופון הושתק, חלק מתומכיה של לנקרי מהקהל יצאו במחאה על מניאת נאומה והטקס המשיך כסדרו.

ההחלטות הראשונות

חלקה השני של הישיבה כלל דיון בסעיפים שעל הפרק אשר התמקדו, לצד אישור שידור ישיבות המועצה, באישור המינויים של בעלי התפקיד המרכזיים בהנהלת המועצה, יושבי ראש הועדות השונות, מינוי ועדה לאיתור מנכ”ל למועצה ואישור מינויין השמי של הצוות הבכיר של ראש המועצה.

כנגד חלק מההחלטות העלו ראשי האופוזיציה גמליאל ולנקרי טענות פרוצדוראליות שונות, טענות שעל כולן ענה ראש המועצה באופן ענייני לפני שהעלה את הצעותיו להצבעת המליאה.

כלל ההחלטות שהביא ראש המועצה להצבעה התקבלו ואושרו, חלקן הגדול בהצבעה פה אחד כולל חברי האופוזיציה וחלקן בהצבעת רוב כאשר חברי ההנהלה לצד חבר המועצה יקותיאל תנעמי מצביעים בעד ההצעות וחברי הקואליציה מסיעתו של גמליאל וסיעתה של לנקרי מצביעים נגד.

לתפקידי סגני ראש המועצה מונו:

 • תומר אהרוןלתפקיד סגן, ממלא מקום ראש המועצה ומחזיק תיק הביטחון.
 • דורית בן בוחרלתפקיד סגן ראש המועצה בשכר מלא ומחזיקת תיק החינוך.
 • שלום אזרדלתפקיד סגן ראש המועצה בשכר מלא ומחזיק תיק ההנדסה.

השידור החוזר

לצפייה בשידור הישיבה – ממש כאן: החלק הטקסי והחלק של קבלת ההחלטות.

בהצלחה למועצה החדשה

תרבות במליאה. צמד הזמרים המקומי יוליה ופיליפ על במת מליאת המועצה בערב ההשבעה

המועצה ה-16 לגדרה

הנהלה:

 • ראש המועצה – סהר פינטו
 • ממלא מקום ראש המועצה ומחזיק תיק הביטחון – תומר אהרון
 • סגנית ראש המועצה ומחזיקת תיק החינוך – דורית בן בוחר
 • סגן ראש המועצה ומחזיק תיק ההנדסה – שלום אזרד
 • אליאב מזגני
 • מלי לוי
 • שרה מדר
 • הראל דוד

אופוזיציה:

 • סיעת בונים עתיד: יואל גמליאל, סהר רווח ונחל אוזלבו
 • סיעת אומץ: טליה לנקרי, קובי אלפסי וזוהר גוילי
 • סיעת הציונות הדתית: עו”ד יקותיאל תנעמי
זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

תרגיל מלחמה חברת חשמל

תרגיל הערכות לחירום בחברת החשמל

תרגיל מלחמה. חברת החשמל פתחה הבוקר בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו שיתנהל לאורך 5 ימים ובמספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים