דף הבית > בחירות מקומיות 2023 > להלחם או להבחר
נערכים לבחירות

להלחם או להבחר

הממשלה תקיים היום דיון מכריע בסוגיית עיתוי הבחירות המקומיות המתוכננות להתקיים בעוד כחודש. צה”ל מעדכן את הערכותיו להשלכות קיום הבחירות תוך כדי לחימה פעילה

להלחם או להבחר. האם יתקיימו הבחירות המקומיות בסוף ינואר כפי שהבהיר שר הפנים ארבל לפני מספר שבועות כאשר אימץ את המלצות הצבא וקבע כי הבחירות יתקיימו במועד הקבוע להן בחוק ב 31/1/24?

היום תקיים הממשלה דיון בנושא במסגרת דיון המליאה שלה וזאת על רקע בקשת שר הפנים לקבל החלטה במליאת הממשלה בנושא הרגיש ועל רקע מכתב עדכני של צה”ל אשר מפרט את מספר משרתי המיל’ המתמודדים במסגרת הבחירות המקומיות ואת ההשלכות הנצפות לקיום בחירות שכאלה במהלך לחימה.

מאחר ואין כל יכולת להקים כמובן קלפיות בתוך גזרות הלחימה הפעילות, הצבא מתכנן החלפת יחידות שלמות בגזרות הלחימה בדירוג כדי לאפשר לכל אנשי היחידות להשתתף בהליך הדמוקרטי.

מכתב צהל על הבחירות

הערכות מורכבת לביצוע בחירות תוך כדי לחימה

בשונה מעמדת מפקד פיקוד העורף אשר פורסמה באחרונה ובשל הליך מורכב שכזה משך הזמן הנדרש על פי צה”ל לקיום הליך הבחירות, בשונה מבחירות בימים כתיקונם שאורכים 72 שעות עד להשלמת ספירת קולות החיילים, צפוי להיארך בבחירות אלו לא פחות משמונה ימים.

עוד מפרט צה”ל כי בקרב משרתי המיל’ הפעילים במלחמה נמנים לא פחות מ 3,983 משרתי מילואים המתמודדים בבחירות לרשויות המקומיות. מתוכם 70 מילואימניקים מתמודדים לתפקיד ראש עירייה או לתפקיד ראש רשות מקומית.

בניגוד למספר הגדול של משרתי המיל’ המתמודדים בבחירות רק 115 מהם נמנים, כך על פי הצבא, על משרתים בתפקידי פיקוד.

גם בגדרה

גם בקרב המתמודדים ברשימות בגדרה יש משרתי מיל’. כך לדוגמא בקרב רשימת הגדרתים למועצה הבאה גם איתמר פישר וגם מור כתר משרתים במיל’ מאז השבעה באוקטובר. פישר משרת בתפקיד פיקודי בדרגת רס”ן בתוך רצועת עזה.

ד"ש מעזה איתמר פישר

עמוק ברצועה. איתמר פישר (משמאל) על חוף ימה של רצועת עזה עם חיילים קרביים נוספים מבני המושבה

גם סגן ראש המועצה המקומית סהר רווח משרת במיל’ בדרגת רס”ן. לאורך מרבית ימי הלחימה אפשר היה להיתקל בו פעמים רבות בתוך גדרה כאשר הוא מגיע למוקדי פעיות רבים ביישוב כאשר הוא במדי ב’.

אז מתי בחירות?

האם יידחו הבחירות למועד מאוחר יותר כדי לצמצם את ההתנגשות בין הצורך להלחם לבין הזכות לבחור ולהיבחר? נמשיך לעקוב.

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

כרוב WIN WIN WIN

כרוב חגיגי

שיתוף פעולה בין מיזם כרוב לבעלי עסקים בגדרה – וכולם מרוויחים כרוב חגיגי. לקראת חג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים