דף הבית > פוליטיקה > חשיפה – הקשר בין פרשת הישיבה לבין פרשת הסחיטה
ישיבה ליטאית בגדרה

חשיפה – הקשר בין פרשת הישיבה לבין פרשת הסחיטהבימים האחרונים גדרה גועשת בשל פרסומים על הקמת ישיבה חרדית ליטאית. מסתבר שקליטת הקהילה הליטאית הוא חלק ממהלך הרבה יותר רחב והקשור לפרשת סחיטת חבר המועצה

 


בבחירות האחרונות לראשות המועצה נחלקה תמיכתו של הציבור שומרי המסורת, הציבור הדתי והציבור החרדי בגדרה בעיקר על פני 3 מפלגות שביססו את האלקטורט שלהם על ציבורים אלו. מפלגת ‘גשר’ היתה המפלגה שזכתה בבכורה במובן האלקטורלי והצליחה להכניס למועצה שני חברים בעוד שתי המפלגות האחרות הצליחו להכניס למועצה חבר אחד בלבד.

היריבות בין המפלגות, אשר היתה בעיקר מתחת לפני השטח לאורך קמפיין הבחירות, צפה החוצה בצורה מכוערת ביותר עת התפרסם, לפני כחצי שנה ולפני הקמת הקואליציה המקומית, כי משטרת ישראל עצרה בכירים במועצת גדרה בחשד לסחיטת חבר מועצה בעזרת סרטונים אשר צולמו במצלמה נסתרת לכאורה, סחיטה שנועדה לבלום את חבר המועצה הנסחט מלהתמנות לתפקיד סגן יו”ר המועצה. פרטי הפרשה עדיין נמצאים בחקירה ומעט מאוד מפרטיה מותרים בפרסום לציבור.

היום מסתבר שייתכן ופרשת הישיבה ברחוב גמליאל היא בסך הכל עוד חלק במאבק על הבכורה ברחוב הדתי-חרדי. על פי גורמים המעורים בעניין, מאחורי היוזמה להרחיב את הישיבה החרדית, הפועלת בהיקף מצומצם מזה זמן במקום, עומדים לכאורה אותם הגורמים שעומדים מאחורי הסחיטה לכאורה. ההיגיון מאחורי המהלך ייתכן ומבוסס על הרצון לבלום את התיישבות בגדרה של קהילות חרדיות אחרות ובכך להרחיב את קהל המצביעים הנאמן לקראת הבחירות הבאות.

על פי הפרסומים בתקשורת הארצית, נחקר בפרשת הסחיטה גם ראש המועצה גמליאל בחשד שהכיר לכאורה את מהלכי הקלטת הסרטון לפני הבחירות האחרונות והשימוש בו לאחר הבחירות. על פי אותם הפרסומים, שחלקם פורסמו בתקשורת הארצית בדמות ציטוטים מהליכי החקירה, גמליאל הכחיש שהכיר או היה מעורב בדרך כלשהיא בעניין.

בעניין הישיבה ברחוב גמליאל הבהירו ראש המועצה ומקורביו כי הרחבת הישיבה אינה על דעתו ואף השכרת המבנה הציבורי לאותה ישיבה בוצעה ללא אישור. לאחר הפרסום בגדרה היום בדבר הרחבת הישיבה אף הבהירו מקורבי ראש המועצה כי במקום הופסקה הפעילות והוחלפו המנעולים. היום בערב צפויה ישיבת מועצה בה יפגשו שוב לדיון בנושאים חשובים לא פחות כלל חברי המועצה.

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

שינוי גודל גופנים