דף הבית > חינוך > התמונה החינוכית המלאה
התמונה החינוכית

התמונה החינוכית המלאה

יחד עם הממוצע הכלל ארצי – עלייה מרשימה בזכאות לבגרות בקרב תלמידי התיכונים בגדרה. ירידה בזכאות לתעודה הכוללת 5 יח”ל מתמטיקה

משרד החינוך פרסם בימים האחרונים את התמונה החינוכית העדכנית של גדרה. בדקנו עבורכם כבכל שנה מה מסתתר מאחורי הכותרות והסיסמאות. נתונים בלבד!

עלייה באחוז הזכאות הכולל לבגרות

בשנת הקורונה, אחוז הזכאות לבגרות למרות הירידה בהיקף השעות הפרונטליות בבתי הספר דווקא עלה ועבר אפילו את השיא הקודם שנרשם לפני 3 שנים. 97% מתלמידי התיכונים (ללא שקלול החינוך המיוחד) סיימו את חוק לימודיהם עם תעודת בגרות.

באופן מפתיע, או שלא, אחוז הזכאות לבגרות הממוצע במדינה כלה גם הוא בשנת הקורונה, ככל הנראה עדות לכך שרך הדרישות להשלמת תעודת הבגרות בשנת הקורונה הייחודית ירד באופן שאפשר ליותר תלמידים לעמוד בדרישות ולסיים את הלימודים עם תעודה.

התמונה החינוכית

פחות השלימו מתמטיקה 5 יחידות

למרות העלייה באחוז הזכאות הכללי, מעט פחות תלמידים ביחס לשנה הקודמת השלימו את הבגרות הכוללת 5 יחידות מתמטיקה.

22.1% השלימו זאת השנה ביחס לקרוב ל 23% בשנה הקודמת ו 26.3% בשנה שלפניה.

התמונה החינוכית

עלייה ניכרת בזכאות לתעודה טכנולוגית

עלייה דרמטית נרשמה בשיעור הזכאים לבגרות טכנולוגית. בעוד בשנה שעברה נרשם שיעור נמוך במיוחד של 60%, שיעור הזכאים לתעודה טכנולוגית (תעודת ההסמכה הטכנולוגית מוענקת לבוגר החטיבה העליונה אשר למד במגמה טכנולוגית, סיים בהצלחה את לימודיו בכל אחד מ-3 מקצועות המגמה, וכן במקצועות שפת אם, אנגלית ומתמטיקה) עלה השנה ונושק ל 80%.

מצטיינות האולפנה

גם השנה מובילה את טבלת בתי הספר התיכוניים מבחינת שיעור תעודות הבגרות שהושלמו בהצטיינות האולפנה בגדרה, אולפנת הרב בהר”ן. לצד קרוב ל 40% מבנות האולפנה, בבתי הספר בזרם הממלכתי מצליחים להשלים תעודה דומה רק 14% מהתלמידים ובממלכתי דתי אין כלל נתונים לגבי היקף המצטיינים.

התמונה החינוכית

כל בתי הספר בטופ. זכאות לבגרות ובגרויות מצטיינות בבתי הספר השונים בגדרה בשנת הלימודים תש”פ

כל בתי הספר בטופ

מבחינת הזכאות לבגרות כוללת נמצאים כלל בתי הספר התיכוניים בגדרה בשיעורי זכאות גבוהים מאוד. עם זאת עדיין יש שונות גבוהה באחוזי הזכאות לבגרות מצטיינת ובגרויות הכוללות 5 יחידות לימוד באנגלית או מתמטיקה.

יצוין שלמרות שבית הספר התיכון החדש, תיכון רות, כבר השלים שנת לימודים ראשונה, נתוניו עדיין לא מתפרסמים בתמונה החינוכית הכוללת של משרד החינוך ולכן אינם כלולים בניתוח המובא כאן.

 

 

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים