דף הבית > חי מהשטח > עונש מאסר למעורב ברצח בת האולפנה מגדרה
מאסר לרוצח בת האולפנה

עונש מאסר למעורב ברצח בת האולפנה מגדרה

3.5 שנות מאסר למחבל שלא מנע את רצח רנה שנרב, תלמידת אולפנת בהר”ן בגדרה. משפחתה: המסר – טרור משתלם

חבר החזית העממית רבחי כראג’ה, ששמע מחברו על הפיגוע הצפוי במעיין דני באוגוסט 2019 ולא מנע אותו, ירצה 42 חודשי מאסר בלבד בעקבות הסדר טיעון עם התביעה הצבאית.

ב 26/8/19, שבועות ספורים לאחר הפיגוע השלימו כוחות הביטחון את המצוד אחר הרוצחים והביאו אותם למעצר. במאי 2020 הרסו כוחות הביטחון את ביתו של קסאם שיבלי, מי שהואשם ברצח הנערה.

הסדר הטיעון אושר

אתמול (שלישי), גזר בית המשפט הצבאי בעופר את דינו של רבחי כראג’ה, שהורשע על-פי הודאתו בפני בית המשפט בכך ששמע מראש מפי חברו קאסם שיבלי על כוונתו יחד עם שותפיו לארגון החזית העממית לבצע פיגוע במעיין דני. על פי כתב האישום, שיבלי הראה לכראג’ה תמונות של המעיין ואמר לו “אני הולך להכות שם. מי שיהיה שם יאכל אותה”. ימים ספורים לאחר מכן הוציא לפועל שיבלי את הפיגוע, שכתוצאה ממנו נרצחה הנערה רנה שנרב ונפצעו באופן קשה אביה ואחיה.

בית המשפט אישר את הסדר הטיעון שהציעה התביעה הצבאית בעניינו של כראג’ה. בהסדר ביקשה התביעה הצבאית להטיל עליו שלוש שנות מאסר בגין העבירות החדשות, והפעלת רק חלק מהמאסר המותנה מעברו של המחבל במצטבר – כך שבסך הכול יוטלו עליו 42 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי לשיקול דעת בית המשפט וקנס בסך 8,000 שקלים.

“ענישה מקלה כל כך”

בני משפחת שנרב מחו כנגד הסר הטיעון המקל לטענתם:

“מדובר במחבל שחזר לסורו בשורות ארגון טרור, ששמע מפיו חברו הטוב פרטים רבים על פעילות הטרור שלו ועל הכוונה לבצע בפיגוע במעיין דני. המחבל היה יכול להציל את חייה של רנה אך בחר לשתוק. תראו כמה דם נחסך כשאזרח לא נתן אוכל ולא הסכים להסיע את המחבלים שברחו מכלא גלבוע ואף דיווח למשטרה. כנראה שלא נראה עוד הרבה מחבלים בורחים, שהרי הם מקבלים ענישה כל כך מקלה מלכתחילה. חבל על המאמץ שלהם”.

אביה של רנה שנרב, הרב איתן שנרב, שנפצע בעצמו בפיגוע נבחר ביום העצמאות האחרון להשיא משואה במסגרת טקס המשואות הלאומי השנתי.

“ענישה מקלה כל כך”. איתן שנרב, אביה של רנה שנרב ז”ל

 

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים