דף הבית > ספורט > 100 למכבי העולמית
אש התמיד סמברג

100 למכבי העולמית

סמברג קיבלה את ‘אש התמיד’ מיעל ארד בטקס ציון 100 שנים למכבי העולמית שנערך היום בכפר המכביה

אש התמיד הופקדה בידיהן של לינוי אשרם ואבישג סמברג לקראת המכביה ה-21 שתתקיים בקיץ 2022 במסגרת טקס לציון 100 שנים לתנועת מכבי העולמית, התנועה שנוסדה למימוש תפיסת ‘יהדות השרירים’ של מקס נורדאו.

מרמת גן ל-80 מדינות ברחבי העולם

את הטקס לציון 100 השנים, אשר הסתיים לפני שעה קלה, ערכו כמובן בכפר המכביה ברמת גן.

את הטקס הנחתה מירי נבו, אלופת ישראל (בהתעמלות אומנותית) בצעירותה בעצמה והשתתפו בו נציגים מ-80 המדינות ברחבי העולם בהם פעילים סניפי מכבי.

נשיא התנועה, ג’ק טרבינס, שנמנע משבועיים בידוד לנכנסים מברזיל באם היה מגיע לטקס בארץ, בירך בסרטון בהוקלט במקום מושבו בברזיל בפורטוגזית.

אלוף במשקל תרנגול

את הטקס כיבדו בנוכחותם נשיא המדינה הרצוג ורעייתו, שר החינוך והספורט טרופר וראש העיר המארחת כרמל שאמה הכהן וגם המדליסטים הטריים מאולימפיאדת טוקיו כולל אבישג סמברג, המדליסטית הגדרתית הראשונה.

בנאומו של נשיא המדינה הזכיר כי גם הוא גדל בבית של מכביסטים. אביו נשיא המדינה השישי, היה בנעוריו אלוף אירלנד באגרוף במשקל תרנגול מטעם מכבי דבלין.

הנשיא מקבל תמונה בטקס מכבי

גדל בבית מכביסטי. נשיא המדינה מקבל כשי צילום של אביו מקבל כרזת מכבי במכביה שנערכה כאשר כיהן כנשיא השישי של ישראל

קיבלה את אש התמיד

את לפיד המכביה שנערכה בשנת 1994 הדליקה יעל ארד, זוכת המדליה האולימפית הראשונה מאולימפיאדת ברצלונה 1992. היום, במסגרת הטקס, העבירה ארד את נס ‘אש התמיד’ של המכביה לשתי זוכות המדליות הטריות, לינוי אשרם ואבישג סמברג (אותה תיארה ארד כ”לא דופקת חשבון לאף אחד”).

“לא חשבתי שזה יגיע לרמות האלו. זה באמת כיף לקבל את כל האהבה הזאת.” שיתפה סמברג אתה קהל בתחושותיה לאחר הזכייה במדליה.

“הכי חשוב זה להאמין בעצמך לא משנה מאיפה אתה בא ובאיזה גיל אתה אפשר להצליח. להנות ממה שאתה עושה לאורך הדרך ולהאמין בעצמך.”

סמברג בטקס 100 שנים למכבי

“הכי חשוב זה להאמין בעצמך”. אבישג (“לא דופקת חשבון לאף אחד”) סמברג על בימת הטקס

פי 5 משיעורם באוכלוסיה

בניגוד לסטיגמת עם הספר הפתיע אריק זאבי, יו”ר המכביה ה-21 שתיערך ביולי 2022, כי היהודים הם 0.5% מאוכלוסיית העולם וזכו ב2.5% מהמדליות עד היום. שיתף אריק זאבי,

המכביה ה-21

המכביה הבאה, תחרות הספורט השנייה בגודלה בעולם אחרי האולימפיאדה, תתקיים ביולי 2022. יש לקוות שבניגוד לאולימפיאדה האחרונה תוכל המכביה בשנה הבאה להתקיים במתכונת מלאה כולל השתתפות מלאה של הקהל שהוא חלק חשוב בכל אירוע ספורט ובוודאי באירוע כגון המכביה.

תנועת מכבי צעיר, שאחד מסניפה הגדולים ביותר ממוקם זה יותר מ-80 שנים בגדרה, היתה שופתה מלאה לטקס כפי שהיא חלק משמעותי בתנועת מכבי העולמית מאז ומתמיד.

חיבור ארד סמברג

חיבוק מארד לארד. יעל ארד מחבקת את זוכת הארד הטריה סמברג על במת טקס מכבי העולמית

גיא בן בוחר העניק את מגן 100 השנים

כחלק מהחיבור בין מכבי צעיר למכבי העולמית בחרו מארגני הטקס דווקא בגיא בן בוחר, בנה של חברת המועצה דורית בן בוחר ומי שהיה פעיל שנים בסניף המקומי והשלים באחרונה שנת שירות מטעם מכבי צעיר ביבנה, להעניק מגן 100 השנים לראשי וותיקי התנועה הישראלים.

גיא בן בוחר מעניק מגן 100

100 שנים. גיא בן בוחר (במרכז התמונה) מעניק את מגן ה 100 שנים לותיקי התנועה

 

 

 

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

עלה אל האופק

הראל מויאל משמח את דיירי ההוסטל בגדרה הראל מויאל עושה את זה שוב. בנר שמיני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים