דף הבית > קהילה > נוער > תומכים
תומכים בתנועות הנוער 2021

תומכים

חלוקת התמיכה מתקציב המועצה לתנועות הנוער השונות בגדרה תאושר השבוע במליאת המועצה

תמיכות בתנועת הנוער. הועדה לחלוקת תקציב התמיכות של המועצה המקומית גדרה סיימה את עבודתה וקבעה את החלוקה של תקציב התמיכות בתנועות הנוער, בסך 250,000 ₪ לשנה בין 5 תנועות נוער שונות הפעולות במושבה: מכבי צעיר, הצופים, בני עקיבא, עזרא ומגן דוד אדום.

על פי המפורט בעבודת הועדה, בחמש תנועות הנוער הפעילות השנה במושבה פעילים מעל 1903 חניכים, זו עלייה משמעותית ביחס לשנה קודמת, מהם כ 1,450 חניכים בשתי תנועות הנוער הגדולות בגדרה, מכבי צעיר והצופים, בלבד.

תהלוכת לפידים 2021

תוסס. בני הנוער בתנועות הנוער במהלך תהלוכת הלפידים שנערכה בחנוכה האחרון

חמישה קריטריוני חלוקה

את הניקוד לקביעת חלוקת התמיכה קבעו בוועדה בהתבסס על חמישה קריטריונים שונים: מספר החניכים הפעילים בתנועה, היקף הפרויקטים הקהילתיים המבוצעים על ידי התנועה, סיוע לעולים חדשים ואוכלוסיות מוחלשות, תרומה לנוער עם צרכים מיוחדים והשתתפות בפורום הנוער.

תנועת הנוער הצופים היא התנועה היחידה בגדרה שקיבלה את מלואה הניקוד בכל ארבעת הקריטריונים שאינם תלויים בהיקף החניכים.

ניכר שחלוקת התקציב עודדה את התנועות השונות להגביר את הפעילות החברתית שלהם ביישוב כדי לזכות במרב הניקוד. בתנועת הנוער מכבי צעיר הכריזו אך באחרונה על תחילת פעילות של התנועה הממוקדת בבעלי צרכים מיוחדים.

תמיכה בתנועות 2018-2021

250,000 ש”ח חלוקה לחמש התנועות. חלוקת התמיכות בארבע השנים האחרונות

עלייה ביחס לשנה קודמת

בראייה רב שנתית ניתן לראות שהתקציב שחולק השנה גבוה יותר מתקציב השנה שעברה שתוכנן במקור באישור התקציב לעמוד על 250,000 ₪ כבשנה הנוכחית אך קוצץ לבסוף ועמד על 150,000 בלבד.

עם זאת, התקציב הוא נמוך משמעותית מתקציב התמיכות ב 2018, למרות העלייה הניכרת במספר החניכים מאז. תגבור תקציב התמיכות נעשה ב 2018 בהתאם לדרישת סיעות האופוזיציה שהחזיקו בעת חלוקת התקציב ברוב המושבים סביב שולחן הועדה והצליחו דאז להשפיע על חלוקת תקציב המועצה.

בתנועות הנוער של גדרה ממשיכים לקרוא לכל הילדים והנוער במושבה להצטרף לפעילות התנועות, אשר תוססת בכל שנה ותוססת מאוד גם השנה.

 

 

זכויות יוצרים

בדוק גם...

שגיב פרידמן מגיע לסיור

מופע בנרגילה

מופע הסטנדאפ של שגיב פרידמן ייערך ב CAESAR נרגילה בר בגדרה שגיב פרידמן מגיע לגדרה. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים