דף הבית > חי מהשטח > תביעת השתקה

תביעת השתקה

על החוקרים הפרטיים ומשרד עורכי הדין שנשכרו כדי לבלוש אחר פעילות מערכת ‘גדרה היום’

תושבים תחת מעקב.

שופט בית המשפט בבית הדין המחוזי רמי אמיר בלוד פסל השבוע אחת לאחת את כל טענות המועצה המקומית גדרה אשר הגישה כתב תביעה כנגד מערכת ‘גדרה היום’.

מכתב תביעה שהוגש לפני מספר חודשים עולה כי המועצה המקומית גדרה שכרה, בהיקף לא ידוע המוערך בעשרות אלפי שקלים, את חברת החקירות ‘ויצמן יער’ ומשרד עורכי דין ‘דן חי’ כדי לסייע בידה, כך על פי כתב התביעה, לאתר את הדרכים להעברת התייחסויות ותגובות למתפרסם בעיתון ‘גדרה היום’.

מכתב התביעה עב הכרס, עולה כי כבר ב 2019 הופעלה חברת החקירות, אחת מהותיקות והבכירות במדינה, על ידי המועצה על רקע מספר כתבות שעלו בעיתון ובהן חשיפת המציאות בגדרה, מציאות שאינה נוחה ככל הנראה על פי כתב התביעה לעומדים מאחורי הזמנת החקירה והתביעה.

שנתיים של ניסיון לאתר אי דיוקים בעיתון

מכתב התביעה לא ברור מדוע פנתה המועצה למשרד חקירות והפעילה משרד עורכי דין להגשת תביעה בבית המשפט מבלי ליצור כל קשר עם מערכת העיתון ו/או מי מעורכיו למרות שזהות העורכים מוכרת היטב למועצה ודרכי התקשורת עם המערכת מפורסמות, ידועות ונגישות לכל.

גם אחרי דו”ח החקירה המפורט נמנעה המועצה לאורך שנתיים מעת הגשת הדו”ח ועד הגשת התביעה מלפנות למערכת ‘גדרה היום’. במהלך שנתיים אלו חיפשה ותיעדה טענות על אי דיוקים בכתבות העיתון, אי דיוקים שהופרכו אחד לאחד בכתב ההגנה. (על אי הדיוקים לכאורה – בכתבה נפרדת בהמשך).

האם חברי המועצה שתבעה את העיתון מודעים למהלך התביעה?

בפתיחת דבריו התייחס השופט לכתב התביעה החתום על ידי גורם עלום בשם המועצה המקומית גדרה, זאת מאחר ולא צורף לתביעה כל אישור של המועצה לעצם הגשת התביעה.

גם לאחר הדיון בבית המשפט לא ברור מי מהגורמים במועצה מצא לנכון להוציא את כספי הציבור על חקירה שלא הניבה כל מידע חדש ועל תביעה שלא תרמה מאומה לצרכי המושבה ו/או המועצה עצמה ו/או תושביה.

את עצם הגשת התביעה פרסם לראשונה אורן אהרוני מכאן 11 בפרק שהקדיש לגדרה בסדרה ‘ארץ עיר’.

למחוק את התביעה

תוצאה ברורה מראש.

לאחר החקירה, התביעה, כתבי ההגנה והדיונים בבית המשפט בהם הבהיר כבוד השופט אמיר לבאי כוח המועצה שאין ולו טענה אחת רלוונטית בכתב התביעה שהגישו בשם המועצה, כתב התביעה נמחק.

לשלושת הפרקליטים שהגיעו לייצג את המועצה ולשלושה בכירי עובדי המועצה שהגיעו לדיון בבית הדין המחוזי לא היו טיעונים כלשהם כנגד מחיקת התביעה והתביעה נמחקה בהסכמת התובעים.

“ראש המועצה מטריל תושבים”

עיקרי דבריהם של הנתבעים, עורכי גדרה היום, איציק סבג ושבתאי בן בוחר, אשר זומנו לבית המשפט צוטטו בפסק הדין:

“ראש המועצה עושה שימוש שלא כדין במועצה ומטריל תושבים. הוגשה כנגדנו תביעת סרק כדי לנסות ולהלך עלינו אימים. עם זאת, החלטנו למחול על הוצאות משפט במקרה זה מהטעם שחיובה של המועצה בהוצאות המשפט הוא הוא הכבדה נוספת על הקופה הציבורית ובכלל זה על חשבוננו כתושבי גדרה משלמי ארנונה.”

עיתונות חופשית

לאורך כל תקופת המאבק המשפטי כנגד תביעת הסרק לא עצר ‘גדרה היום’ מלשקף לתושבי גדרה את המושבה על כל פניה, היפים יותר והיפים פחות. זאת על מנת לאפשר לתושבי גדרה לדעת באמת איפה הם חיים. ‘גדרה היום’ ימשיך להביא את כל גדרה, על כל צדדיה, יום, יום – לכל תושבי המושבה.

עיתונות חופשית!

גדרה היום עיתונות חופשית

היה ויישאר העיתון החופשי של כל תושבי גדרה. גדרה היום 

אין צורך בבלש פרטי

רוצים ליצור איתנו קשר? אין צורך להזמין בלש פרטי. כל דרכי התקשורת למערכת גדרה היום לשימושכם – ממש כאן.

צרו קשר

 

 

 

זכויות יוצרים

בדוק גם...

שגיב פרידמן מגיע לסיור

מופע בנרגילה

מופע הסטנדאפ של שגיב פרידמן ייערך ב CAESAR נרגילה בר בגדרה שגיב פרידמן מגיע לגדרה. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים