דף הבית > פוליטיקה > שנת גירעון

שנת גירעון

למרות הקורונה שצמצמה את ההוצאות, המועצה המקומית סיימה את שנת 2021 בגירעון. מגדילה את עומס המלוות כדי לאזן את המאזן השנתי

גדרה במינוס. שנת 2021 אופיינה בהמשך מגיפת הקורונה שגם בשנה זו ביטלה תכניות רבות מתוך תכניות העבודה של המועצה המקומית. מצד שני ההכנסות נותרו כמעט ללא שינוי מאחר ואת הארנונה גבו בזמן ואת דחיית הארנונה לעסקים ביצעה המדינה ללא צמצום הכנסות לרשויות המקומיות.

שנה גירעונית

למרות זאת, המועצה המקומית גדרה מסיימת את שנת 2021 בגירעון.

על עומק הגירעון ניתן ללמוד מההלוואה הנוספת המתכננת הנהלת המוצעה לקחת מהבנקים כדי לאזן את תקציב 2021, הלוואה בגובה 2.3 מיליון ש”ח שתתווסף ל 52.7 מיליוני שקלים עומס מלוות שבו נמצא היישוב נכון לתחילת שנת 2022.

ההלוואה הגדולה האחרונה שאליה התחייבה המועצה היתה הלוואה בסך 18 מיליון ש”ח שנלקחה לטובת מיזם בניית מתחם המסחר והספורט שעבודות התשתית במסגרת ההכנה לבנייתו החלו במגרש בכיכר גוזלן.

ברשויות רבות אחרות, אשר השכילו לכלכל צעדיהן טוב יותר בתקופת הקורונה, הצליחו גם לקיים פרויקטים רבים לטובת התושבים בתקופת הקורונה ועדיין המאזן השנתי השתפר נוכח ביטול הוצאות מתוכננות בתקציב המקורי שלא מומשו נוכח הגבלות הקורונה.

רחבת המיליון

למרות השנה הגירעונית נמצאו מיליון ש”ח נוספים על מנת להגדיל את תקציב שיפוץ בניין המועצה. גידור מתחם הבניה לשיפוץ רחבת הכניסה לבניין המועצה המקומית גדרה, השבוע

אין ארוחות חינם

עומס המלוות מתבטא בכל שנה בהחזר הלוואות לבנקים בהיקף עצום של מעל 6.5 מיליוני ש”ח. עם אישור ההלוואה הנוספת יוכבד בהתאמה עומס ההוצאות על החזר המלוות המתרחבות.

למרות הגירעון – אישורי הוצאות חריגות

עומק הגירעון לא הפריע למועצה לאשר באחרונה תמיכה חריגה של כ-900,000 ש”ח בעמותות הכדורגל והכדורסל במסגרת תמיכות הספורט לשנת 2021, תמיכה גדולה פי 3.5 מהתמיכה בשנה הקודמת לה. כמו כן, אישרה המועצה הרחבת תקציב שיפוץ בניין המועצה בסך מיליון ש”ח, תקציב אשר העבודות הנכללות בו יחלו בימים הקרובים במתחם שגודר בצמוד לבניין המועצה. כמו כן, אישרה המועצה העלאת שכר לבכירי המועצה, אותם בכירים שמנהלים את איזון התקציב והביאו את היישוב לשנה גירעונית.

גדרה במינוס – האם תאושר ההלוואה?

דיון במליאת המועצה בו יביא ראש המועצה את ההצעה להתחייבות המועצה להחזר ההלוואה הנוספת מתוכנן להתקיים ב 9/3.

גמליאל בסרטון על חניית הקאנטרי

על הגרעונות וההלוואות לא תמצאו פירוט בחוברות הצבעוניות. ראש המועצה גמליאל (מתוך סרטון של המועצה המקומית)

 

 

זכויות יוצרים

בדוק גם...

שגיב פרידמן מגיע לסיור

מופע בנרגילה

מופע הסטנדאפ של שגיב פרידמן ייערך ב CAESAR נרגילה בר בגדרה שגיב פרידמן מגיע לגדרה. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים