דף הבית > קהילה > שבועות במושבה

שבועות במושבה

כל אירועי החג בגדרה במקום אחד

 

שבעת השבועות של ספירת העומר עומדים להסתיים, ערמות החציר בשדות שמסביבנו הולכות ונערמות וחג השבועות לפנינו. בין הערכות לבחירות הכלליות עליהן התבשרנו זה עתה לבין עיסוק בנושאים הבוערים שעל סדר היום הגדרתי אפשר, נכון ומומלץ להתפנות גם לחגוג את החג הלבן.

ריכזנו, כבכל שנה, בעבורכם את כלל הפעילויות לחג בגדרה ובסביבה מתוך כלל הפעילויות היישוביות והקהילתיות המרוכזות ביומן המושבה. תהנו.

מבלים ברחוב הבילויים

החגיגה המרכזית בגדרה תתקיים כמיטב המסורת ברחוב הבילויים ביום רביעי (17:30-22:00). בחגיגה אשר תתפרס לאורך כל הרחוב שיקושט בכל סממני החג, תתקיים תהלוכה, מופעי להטוטנות, ריקודי עם והילדים יוכלו להנות מדוכני יצירה ודוכני המזון. על הבמה המרכזית יופיעו להקות מקומיות. באחרונה אף התפרסם כי אל הבמה צפויה לעלות גם קנובש אבבה, רקדנית וזמרת מובילה, בת לקהילה האתיופית, אשר תשלב בחגיגות גם מתרבות יוצאי אתיופיה.

פרטי החגיגות ברחוב הביל”ויים

עוד קודם לכן, ביום שלישי ה 4/6 יתקיים הפנינג שבועות במרכז המושבה (17:30). בהפנינג צפויים דוכנים שונים והצגת הילדים ‘סוד הקסם הגדול’.

פרטי ההפנינג במרכז המושבה

שבועות במרכז אופק

במרכז אופק צפוי אופק יצירתי במיוחד בחג השבועות עם פעילויות ייעודיות לילדים.
ביום ראשון 2.6.2019 בשעה 17:00 יתקיימו פעילויות יצירה חגיגיות במרכז אופק בעלות סמלית של 10 ₪

תיקון שבועות

בבתי הכנסת בקהילות גדרה השונות יתכנס קהל המתפללים בערב החג, מוצאי השבת הבאה, לתיקון ליל שבועות, לימוד התורה המסורתי אל תוך הלילה כהכנה ליום מתן תורה.

הטבע בשיאו בשבועות

תושבי המושבה, הגובלת בטבע בכל אחת מפאותיה, יחגגו את החג גם בשדות שמסביבנו. החג מסמן את העיתוי האחרון לטיול פוטוגני במיוחד בין ערמות החציר שמסביב, משפחות צעירות יבקרו בפינות החי ביישובי הסביבה וגם בגדרה. במשק בגבעה בגדרה קטיף תותים בחממה מקורה, פינת חי וטיול בטרקטור עם עגלה. אגרונן, קטיף עצמי בגדרה, מזמין לקטיף עצמי חווייתי של תות שדה.

אין שבועות בלי כרובית

הקהל המבקש שלא רק לקבל אלא גם להעניק יכול להצטרף לפרויקט כרובית. הפרויקט המרוכז בגדרה על ידי ורד איתן יתכנס לבישול ארוחת השבועות לקשישים ולמשפחות שידם אינה משגת ביום שלישי (17:00) בביתה של משפחת איתן ברחוב פינס 37.

פרסום כינוס הבישול ארוחת החג של פרויקט כרובית

שבועות ביקב כהנוב

חגיגת שבועות המסורתית ביקב כהנוב תערך ביום שישי הקרוב בחצר היקב החל ב 10:00.

בהפנינג צפויה השקת יין בציר 2013 ואוכל ויאטנמי מיוחד.

אין גבינה בלי יין

לא רק ביקב כהנוב המקומי אפשר להצטייד ביין איכותי המשלים מצוין את ארוחת הגבינות החגיגית. גם ביקב שורק בקיבוץ נחשון הלא רחוק ניתן לטעון יינות איכותיים ובחג המבחר עצום. יריד יקבי בית ביקב שורק ,בית הספר ליין שביקב שורק, מארח במהלך החג זו השנה ה-11 את אחד מאירועי היין הקטנים והמסקרנים בישראל. עשרות יקבים קטנים, שבעליהם מייצרים יין בחצר האחורית של הבית, במוסך או במרתף יטעימו מיינותיהם ויציעו אותם למכירה. השנה היריד ייערך בסימן הכרם ודגש של ממש יושם על אזורי הגידול השונים וזני ענבים פחות נפוצים. בין היקבים המשתתפים: אופיר, ארגוב, אדם, בקוש, גלאי, כרם ברק, מואה, חיטים, רוגלית, זאזא, דני, חביב, גסקון, נישקי ורבים אחרים.

ואל תשכחו להרבות בעוגות גבינה.


בדוק גם...

חשיפה לחולה חדש בסופר פארם

חולה קורונה חדש התגלה בקרב תושבי גדרה. נקודות חשיפה ברחבי המושבה. בדקו האם אתם נדרשים …

שינוי גודל גופנים