דף הבית > תשתיות > רחוב ‘אין שם’ פינת ‘מה שמה?’
אין שם פינת מה שמה

רחוב ‘אין שם’ פינת ‘מה שמה?’

יותר משנה לאחר תחילת אכלוס שכונת גולדה מאיר, רחובות השכונה עדיין ללא שמות וללא עצים

רחוב ‘אין שם’ פינת ‘מה שמה’. אלפי תושבים חדשים הצטרפו לגדרה במהלך השנה ורבע האחרונות מאז החל אכלוס שכונת גולדה מאיר ביולי 2020.

כשנה ורבע כבר חלפה מאז החל האכלוס. בשכונה הושלמה הבניה של בנייני המגורים כולם והחלו להיפתח חנויות המסחר במרכזי הקניות בשכונה. למרות זאת, המרכיבים שבאחריות המועצה המקומית גדרה עדיין מתעכבים באופן לא מוסבר.

רחוב ‘אין שם’ פינת ‘מה שמה?’

לצד שם השכונה המנציח את ראש הממשלה גולדה מאיר ושם בית הספר התיכון בשכונה המנציח את שמה של שופטת בית המשפט העליון האמריקאית רות גינסבורג, מרבית הרחובות בשכונה נקבעו כרחובות המנציחים נשים משמעותיות בהיסטוריה הלאומית והמקומית.

עם זאת, מי שמגיע לבקר בשכונה ולחפש כתובת מסוימת בה מתקשה לעשות זאת כיום מאחר וטרם טרח מי שנדרש לטרוח ולהציב שילוט לשמות הרחובות בשכונה.

החוסר בשילוט בולט על רקע שכונות רבות הנבנות ביישובים רבים אחרים שבהם השילוט קיים עוד מתחילת שלב בניית השלד. טוב שיש Waze.

העיר באפור

פרט חשוב מאוד ובולט מאוד בחסרונו בשכונה הם עצי הצל ברחובות.

בשונה מאוד ממרבית הרחובות בגדרה, הותיקים יותר והותיקים פחות, הכוללים עצי צל ירוקים לכל אורכם, בשכונת גולדה הצפופה בבנייה רוויה והזקוקה לירוק המלבלב לא פחות מכל שכונה אחרת בגדרה, עדיין לא נשתלו עצים ולא נראית כל הכנת תשתית לשתילתם.

גולדה מאיר

אפור יש, לבן יש, ירוק אין. הרחוב הראשי של שכונת גולדה מאיר

ניהול עצמי?

הפערים המצטברים בשירותים הבסיסים לתושבים הביאו חלק מהתושבים לסף ייאוש מהמועצה המקומית ולניסיון המרת תשלומי הארנונה בהתקשרות עם ספקי שירותים באופן עצמאי שלא דרך המועצה. עד כה לא נראה שליוזמה זו יש סיכוי להתקדם אם כי ממחישה עד מאוד עד כמה מאוכזבים התושבים החדשים בגדרה מקבלת הפנים למושבה.

בתי כנסת וגני ילדים באופק

למרות שחלק גדול מתושבי השכונה כבר גרים בשכונה וילדים רבים בגילאי הגן הצטרפו לשכונה, את גני הילדים המיועדים לילדי השכונה אישרו רק באחרונה ויחלו בבנייה בהמשך.

גם בתי כנסת בשכונה פועלים בשלב זה במבנים חליפיים ובבתי הספר בשכונה. באחרונה נערך טקס אבן הפינה לבית הכנסת הראשון בשכונה שיחל להיבנות בקרוב.

הדמיית שכונת גולדה מאיר

בהדמייה דווקא השקיעו בהרבה עצים. הדמיית שכונת גולדה מאיר
זכויות יוצרים

בדוק גם...

שגיב פרידמן מגיע לסיור

מופע בנרגילה

מופע הסטנדאפ של שגיב פרידמן ייערך ב CAESAR נרגילה בר בגדרה שגיב פרידמן מגיע לגדרה. …

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אני גרה בשכונה והיא נראית אפורה וקודרת בניינים צפופים והיד עוד נטויה . לא רואים בה זריחה ולא שקיעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים