דף הבית > פוליטיקה > רוטציה מקומית
בניין המועצה המקומית 2021

רוטציה מקומית

על רקע השבעתה של ממשלת החילופים, יצאנו לבדוק את הסכמי הרוטציה המקומיים במועצה המקומית גדרה

רוטציה מקומית. בימים הקרובים צפויה השבעתה של ממשלת הרוטציה השלישית, ממשלת חילופים, לאחר שממשלת החילופים היוצאת לא הצליחה למלא את ימיה ולהגיע לנקודת החילופין בין ראש הממשלה לראש הממשלה החליפי.

מעטים מודעים לכך שגם במועצת גדרה המכהנת, מועצה אשר הגיעה לפני שבועות אחדים לאמצע הקדנציה שלה, קיימים הסכמי רוטציה בין ממלאי תפקידים שונים.

סגן ברוטציה

לראש המועצה גמליאל מספר סגנים אך רק שניים מהם ממלאים תפקיד של סגן בשכר, תפקיד המאפשר לממלא אותו להקדיש את כל זמנו לפעילות במועצה ולהנות משכר עבודה מלא בהתאמה.

על פי החוק, ביישוב בגודל של גדרה מורשה ראש המועצה למנות עד שני סגנים בשכר מלא בלבד.

עם הקמת הקואליציה, המורכבת מ-5 סיעות שונות, הגיעו בקואליציה להסכם אשר במסגרתו ימלאו את תפקיד אחד מסגני ראש המועצה בשכר שני חברי מועצה ברוטציה. בחצי הראשון לקדנציה מילא את התפקיד עו”ד קותי תנעמי ובחצי השני של הקדנציה מתוכנן, כך על פי ההסכמים, להחליפו חבר המועצה הותיק ציון ידעי.

לתפקיד סגן ראש המועצה השני התמנה בתחילת הקדנציה סהר רווח מסיעת גדרה מתחדשת ולאחר שהחליט לפרוש מתפקידו כסגן בשכר מלא התמנה לתפקיד חבר המועצה שלום אזרד יו”ר סיעת גשר המקומית.

לפי שעה לא ידוע מתי מתוכננת החלפת התפקידים ולא ידוע האם נסיבות החקירה בה מצוי חבר המועצה ידעי מאז ימי תחילת הקדנציה עלולות להפריע למימוש החילופים.

ציון ידעי

מתוכנן להחליף את עו”ד תנעמי. חבר המועצה הותיק ידעי

חבר מועצה ברוטציה

חילופין מפתיעים אף יותר תוכננו בתוך סיעת גדרה מתחדשת בראשות סהר רווח.

לטענת גורמים המקורבים לחברי המפלגה, במהלך הבחירות הובטח למועמד מספר 3 ברשימה, מיכאל בן שטרית, שאם סיעתו לא תקבל מספיק מנדטים כדי להכניסו כחבר מועצה מן השורה, הוא ימונה לחבר מועצה ברוטציה עם מספר 2 ברשימה, חבר המועצה אליאב מזגני.

בפועל אכן קיבלה הסיעה שני מנדטים בלבד ומכהנים במועצה מטעמה חבר המועצה סהר רווח וחבר המועצה אליאב מזגני.

עד היום לא מוכר פרסום בדבר מימוש ההבטחה האמורה או עיתוי שבו מתוכנן לפרוש מי מחברי סיעת גדרה מתחדשת מחברות במועצה על מנת להשביע את בן שטרית כחבר מועצה מן המניין.

בהצלחה לכל המתחלפים והמחליפים

בן שטרית וסהר רווח

הובטח לו לפחות חצי קדנציה חבר מועצה. מספר 3 ברשימת ג.מתחדשת בן שטרית לצד סגן ראש המועצה סהר רווח

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים