דף הבית > פוליטיקה > גם להורים העובדים בגדרה מגיעה קייטנה במחיר הוגן

גם להורים העובדים בגדרה מגיעה קייטנה במחיר הוגן

הקיץ מעבר לפינה, והורים רבים שוב עסוקים בשאלת הקייטנות לילדים. הרשת החברתית בגדרה גועשת עם תלונות אינספור של הורים עובדים אשר עשו את החשבון הפשוט והשוו בין מחירי הקייטנות שמציעה המועצה בעזרת מרכז אופק לבין מחירי הקייטנות ביישובי הסביבה. הסתבר להם שמחירי הקייטנות עולים בכל שנה בגדרה והפער בינם לבי מחירי הקייטנות ביישובים כמו מזכרת בתיה, קריית עקרון או גן יבנה, יישובים דומים לגדרה בגודל ובחתך הסוציואוקונומי, הולך וגדל.

מצידו של מרכז אופק מבהירים כי המרכז הוא מוסד ללא כוונת רווח אך על פי טענות ההורים מסתבר שעלות הקייטנות מכסה לא רק את העלות הישירה של תפעול הקייטנה אלא גם חלק מעלות הפעילויות האחרות שמפעיל המקום לאורך השנה.

המועצה המקומית בגדרה בחרה שלא לסבסד את הקייטנות ומפעילה מצידה ועדת הנחות להורים המתקשים כלכלית בלבד. “ועדת ההנחות הינה דבר מבורך כשלעצמו, אך היא נותנת מענה חלקי בלבד למשפחות הנמצאות בקושי כלכלי, ולא נותנת מענה גורף לכלל התושבים המעוניינים לרשום את ילדיהם לקייטנות במחיר שפוי.” אומר לנו אחד ההורים המתלבט האם לרשום את ילדיו לקייטנת המועצה.

תנועת הגדרתים בראשות סהר פינטו הגישה השבוע הצעה לסדר למליאת המועצה בדרישה לסבסד את הקייטנות ולהפחית את העלויות, כך שתושבי גדרה ישלמו סכום דומה לזה המשלמים יישובי הסביבה.

דורית בן בוחר, חברת המועצה מטעם הגדרתים: “כאמא לארבעה ילדים, אני מכירה מקרוב את המשמעות הכלכלית של החופש הגדול. כבר לפני שנתיים הגשתי הצעה דומה אולם הצעתנו נפסלה על ידי ראש המועצה. מאז המחירים טיפסו בעוד כ-20%. השבוע הגשנו בשנית הצעה סדורה לטיפול במחיר הקייטנות. תשלומי הארנונה המנופחים לכשעצמם שאנחנו משלמים צריכים לחזור לתושבים וסבסוד קייטנות הינה אחת הדרכים לכך”.

עו”ד סהר פינטו יו”ר סיעת הגדרתים: “גם בעניין הקייטנות תושבי גדרה משלמים יותר, ומקבלים פחות. הגיע הזמן לשים סוף לחוסר ההתחשבות בצרכי התושבים –  ראינו זאת בארנונה, ראינו זאת בתאגיד המים ועכשיו במחירי הקייטנות. המועצה כיום מעדיפה להשקיע יותר בכיכרות ופחות בקייטנות, יותר בפרחים ופחות בילדים. הגיע הזמן לשנות זאת – המועצה בראשותי תשים את התושב במרכז ותשנה את סדר העדיפויות. המועצה תפעיל קייטנות איכותיות במחירים שפויים. אפשר וצריך ליישם זאת כבר מהקיץ הקרוב ואני מקווה שכל חברי המועצה יתמכו בהצעה שהגשנו”.

 

בדוק גם...

סוף הסבב

בהתאם להודעת פיקוד העורף, המועצה המקומית הכריזה על חזרה מלאה לשגרת הפעילות במוסדות החינוך, במרכז …

שינוי גודל גופנים