דף הבית > ישיבות מועצה > קואליציית הנגד
קואליציית נגד

קואליציית הנגד

נפסלו כל הצעות תנועת הגדרתים שהובאו למועצה בשם תושבי גדרה

קואליציית הנגד. הקואליציה במליאת המועצה הצביעה נגד ההצעות לסדר שהגישו הגדרתים, שעסקו ביציאה מתאגיד המים ת.מ.ר, בהרחבת התמיכות בספורט גם לענפים נוספים כגון טאקוונדו וטניס, בהחלת שעת חניה חינם ברחוב הבילויים ובהקמת גגונים בכניסה לגני הילדים ובתי הספר לטובת ההורים הממתינים לילדיהם.

כמו כן הצביעה הקואליציה נגד הצעת הגדרתים לעצור את ההוצאה של מיליון ש”ח על פיתוח חזית המועצה (הכוללת בתכנון המקורי של המועצה גם מזרקה גדולה במרכז הרחבה) ולהפנות את הכספים לטובת מטרות ציבוריות אחרות.

הקואליציה כן אישרה, פה אחד למול התנגדות נציגי תנועת הגדרתים, להעלות את שכר הנבחרים ועובדי הציבור הבכירים במועצה. העלאה זו לא תחול על העובדים הזוטרים במועצה.

לא להצעות הגדרתים

במסגרת הישיבה הוגשו 4 הצעות שונות לסדר על ידי תנועת הגדרתים, שכולן נפסלו על ידי קואליציית גמליאל שהצביעה נגד ההצעות:

עד מתי תאגיד ת.מ.ר?

על רקע התמשכות והתגברות חוסר שביעות הרצון של תושבי גדרה רבים המלינים על שירות ירוד  ועל מחירים מנופחים, על רקע תושבים חדשים שמגיעים ליישוב מיישובים בהם שירותי המים מתקבלים מתאגיד אחר וחשבון המים שלהם קופץ בשיעורים גבוהים הגישו בתנועת הגדרתים הצעה סדורה לבחינת הבעיות.

ההצעה כללה איסוף נתונים, בחינה מסודרת בהשתתפות נציגי ציבור והסרת ההתנגדות של המועצה ממעבר לתאגיד אחר בתום תקופת הבחינה באם לא יתוקנו הליקויים.

על פי נציגי הקואליציה שהתייחסו לטענות – אין שום בעיה עם התאגיד, המועצה עובדת איתו מצוין, וכל הטענות הפרטניות של תושבים ספורים המועלות לתאגיד מטופלות לשביעות רצון הלקוחות. עוד נטען ע”י חברי הקואליציה כי כאשר מסבירים לתושבים את חשבון המים, הם מבינים שהכל בסדר.

זהירות – כחול לבן

הצעה נוספת של הגדרתים עסקה ביישום מיידי של תקנה שכבר אושרה עקרונית בעבר להעניק לתושבי המושבה שעת חניה ראשונה חינם בעת חניה באזורי ‘כחול לבן’ כפי שנהוג ביישובים רבים אחרים.

במהלך הדיון בהצעה זו הופתעו המשתתפים לגלות שבמהלך חודשי הקורונה לא בוצעה אכיפה על תקנות ה’כחול לבן’, זאת מבלי שהדבר הובא לידיעת הציבור ומשכן מבלי שהקלה זו תתגבר את תנועת הקונים באזורי המסחר.

ראש המועצה ציין כי תחילה בכוונתו לצבוע רחובות ואזורים נוספים בכחול לבן, ורק לאחר מכן ליישם את ההחלטה (שכאמור כבר התקבלה בעבר) לתת שעת חניה חינם לתושבי גדרה.

לפי שעה – היזהרו. האכיפה חודשה. חנו על פי החוק.

מטריות זה מספיק

הצעה נוספת שהוגשה בפעם השלישית לאחר שנפסלה גם בפעמים קודמות נגעה להקמת קירוי בסמוך לשערי בתי הספר והגנים כדי לאפשר מחסה להורים הממתינים לילדים מפני פגעי השמש והגשם.

למרות הבטחות קודמות של המועצה לבחון את הנושא בחיוב ההצעה לקדם את הקמת הקירוי נפסלה על הסף מטענה שאין בכך צורך ושהעניין אינו בר ביצוע.

קבלת הפנים

לוחמי הטאקוואנדו יאלצו להסתפק בבכפיים, במות וכרזות. אבישג סמברג לאחר חזרה מאוליפיאדת טוקיו מתקבלת בבמת קבלת הפנים לצד ראש המועצה וחברי הקואליציה (יולי 2021)

לא יקבלו תמיכה

ההצעה האחרונה נגעה בתבחינים לתמיכות בספורט במושבה. על פי התבחינים שהוגשו לאישור המועצה רק עמותות הכדורגל והכדורסל מאושרות להגיש בקשה לתמיכות וזאת על אף הגדלה של חצי מיליון שקל בתקציב התמיכות לספורט.

התבחינים מוציאים החוצה מראש את כל שאר ענפי הספורט במושבה, לרבות ענף הטאקוואנדו שהביא למושבה אך באחרונה כבוד רב ביותר עם זכייתה של סמברג במדליה אולימפית.

חברי הקואליציה שהשתתפו בטקס לכבוד קבלת המדליה של סמברג, הצביעו נגד ההצעה לכלול את הענף במסגרת התבחינים לתמיכות, וניכר כי למעט בכדורגל ובכדורסל, יתר ענפי הספורט ימשיכו לחפש מימון ממקורות אחרים ובעיקר על חשבון ההורים.

החלטות אלה מותירות את הענפים ההישגיים שאינם כדורגל וכדורסל בפני חוסר יכולת להמשיך בפעילות הישגית משמעותית בגדרה. חלק מהענפים כבר מצאו את דרכם להעביר את מוקד הפעילות ליישובים אחרים בהם מוצאים את התמיכה הדרושה כגון ענף הטאקוואנדו שהעביר את מוקד הפעילות שלו לרמלה.

אושרה העלאת שכר לנבחרים

בניגוד להצעות שלעיל עליהן הצביעה הקואליציה נגד באופן גורף, הקואליציה של גמליאל הצביעה אישרה את כלל הצעות ראש המועצה, כולל הצעת ההחלטה להעלות את שכר הנבחרים ובכירי המועצה, וכן תוספת של מיליון שקלים לשיפוץ רחבת המועצה המקומית.

קואליציית נגד

בעד העלאת שכר, נגד הצעות תנועת הגדרתים. קואליציית גמליאל בישיבת המועצה השבוע
זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

תגובה אחת

  1. הגיע הזמן להשקיע גם בתחום ההתעמלות, צוות מאמנים מקסים במיוחד מיטל המאמנת. הבת שלי מאוהבת בחוג, כל יום שואלת אם יש חוג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים