דף הבית > תרבות > “עשרים מכתבי דחייה לא עצרו אותי”

“עשרים מכתבי דחייה לא עצרו אותי”

עשרות תושבי גדרה באו אמש לשמוע את הסופרת שהרה בלאו במסגרת חודש הקריאה

חצר ביתם המיוחדת של ורד ובועז איתן כבר הפכה למעין חצר התרבות של גדרה. עשרות התושבים שהגיעו אמש לחצר, חלקם שלא בפעם הראשונה, זכו לשמוע את הסופרת המרתקת שהרה בלאו שחשפה מסיפור חייה ואיך הוא משתלב בסיפוריה.

בלאו גדלה במשפחה חרדית בבני ברק. חיידק הכתיבה קינן בה מילדות והביא אותה לכתוב את הרומן הראשון כבר בגיל 21. את הרומן שלחה, בשם בדוי, ליותר מ 20 הוצאות ספרים שונות אשר רובן טרחו והשיבו לה במכתבי דחייה מנומסים.

20 מכתבי דחייה. שהרה בלאו, אמש

רק אחרי שנהייתי לסלב הסכימו לפרסם את ספריי

על מנת להצליח ולפרסם ספר הבינה שהיא חייבת להיחשב כאושיה תרבותית. הצלחתה הגיעה לאחר שהתגלתה בפינה קטנה בתוכנית של רשות השידור שבה סיפרה על חייה כאישה דתייה. התכנית אמנם לא זכתה להצלחה גדולה אך הביאה אותה להתגלות על ידי אורי אורבך אשר זיהה בה את הרצון העז להצליח.

היא החלה לכתוב בעיתון וכתבה אף סיפור קצר בשם ‘שרימפס’ המתאר את קורות צעירה דתייה שנושקה על ידי צעיר לאחר שאכל שרימפס.

3 ספרים ‘אחרים’

מה שהבינה לאחר חווית הדחייה הראשונית התממש והיא קיבלה בקשה מזמורה ביתן לכתוב רומן. מאז פרסמה 3 רומנים: “יצר לב האדמה”, “נערות למופת” ו”האחרות”, ספר העוסק בנשים שלא הביאו ילדים לעולם והמבוסס בין השאר גם על החוויה האישית שלה כאישה בת 46 ללא ילדים.

אל הערב, שחתם בגדרה שבוע עמוס בפעילות תרבות, הגיעו גם רבים מקוראי ספריה שבאו להכיר מקרוב את הסופרת, שלדבריהם הפתיעה וריתקה אותם בספריה. בלאו שיתפה את הקהל בחוויות הכתיבה ואף בכמה טיפים מקצועיים לכותבים המתחילים.

הרצאתה של בלאו התקיימה במסגרת חודש הקריאה המופק על ידי משרד התרבות והספורט ומעודד בגדרה על ידי מועדון ‘קוראות גדרה’.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

שינוי גודל גופנים