דף הבית > תרבות > מועדון קוראות גדרה

מועדון קוראות גדרה

מועדוני קוראים הם דבר נפוץ בקרב אוהבי ספרים, מועדוני קוראות קצת פחות. אז זהו, שלא.

מועדוני קוראות בארץ התחילו במיזם של דורית תמיר שהבינה שמפגש בין נשים בלבד שונה במהותו ממפגש הכולל נשים וגברים גם יחד, אפילו אם מדובר רק באירועים ספרותיים גרידא.

המיזם הזה קרם עור וגידים לפני מספר שנים והיום יש ברחבי הארץ (וגם בתפוצות) עשרות רבות של מועדוני קוראות איזוריים.

גם מקומה של גדרה לא נפקד, ובגדרה קיים – חי ובועט זו השנה הרביעית –  מועדון קוראות משגשג המאגד בתוכו גם קוראות מרחובות ומישובים שכנים. במועדון רשומות מעל ל-30 חברות, וההשתתפות במפגשים נעה בין 15ל-20 משתתפות בכל פעם.

אז איך זה עובד ?

פעם בחודש, אנו נפגשות בערב בביתה של אחת מחברות המועדון . ישנו ספר שנבחר לקריאה ועליו אנו משוחחות במפגש. נושאי הספרים מגוונים, ספרות עברית, ספרות מתורגמת , סיפורים ועוד. אנו דנות בתוכן הספר, הגיבורים, הרקע, הסביבה, העלילה והקונפליקטים (אם ישנם). בקיצור מקיפים את הספר מכל צדדיו. אפילו הכריכה עולה לדיון.

אבל זה לא הכל

כל אחת ממשתתפות המפגש מביאה כיבוד וביחד אנחנו מנשנשות ומפטפטות, כי אין כמטעמים לשמש פתיח לערב חברתי נשי מצליח.

כאשר אנו קוראות ספרי ביכורים, או ספרים אחרים של סופרים ישראלים אנו משתדלות להזמין אותם להתארח במפגשים שלנו, ולשוחח אתנו על ספרם. לעיתים הם עושים זאת בצורת הרצאה, לעיתים שיחה ולעיתים אף מפגש דמוי התפלפלות של בתי מדרש כמו שנעשה במפגש אודות הספר “חז”ל עכשיו” מאת ובהנחייתה של עמת לביא.

אני גאה לספר שבמועדוננו התארחו סופרים כמו איריס אליה כהן, מגי אוצרי, יניב איצקוביץ, שי סנדיק (מתרגם ובעל הוצאת ספרי תמיר-סנדיק), רונה שפריר, יהודית קציר (בעזרתה האדיבה של ספריית גדרה), תמי בצלאלי , חוה עציוני הלוי, ענת לביא  ועוד.

מדי פעם אנו חורגות מהנוהל הרגיל ועורכות מפגשים מעט שונים, כמו “בוק סרפינג” (הקראת קטעים אקראיים שנבחרו על ידי חברות המועדון ודיון קצר על כל אחד מהם)

כמובן שכל הפעילות הזו היא ללא תשלום .

אם יש בקרבכם חובבות קריאה כמונו מהאיזור, נשמח לצרף חברות נוספות.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

חקירת חצות

משק קירשנר נסגר לפעילות היום לאחר שביום חמישי בלילה נעצר בעל המקום לחקירה לילית בתחנת …

שינוי גודל גופנים