דף הבית > תחבורה > עצומת שאטל

עצומת שאטל

עצומת רשת נוספת מאגדת תושבים המבקשים לחדש את שירות השאטל לתחנות הרכבת באזור. הצעה בנושא של תנועת הגדרתים נפסלה באחרונה בישיבת מליאת המועצה

עצומת השאטל. רמת הנגישות של תחבורה ציבורית בגדרה אינה משביעה את רצון מרבית תושבי גדרה אך לא נראה שמטרידה את קברניטי היישוב.

  • למרות שנגישות התחבורה הציבורית לתושבים ידועה כבעייתית רודדה באחרונה תדירות האוטובוסים בקוים הפנימיים באופן המחריף את הבעיה הקיימת.
  • בדיון בועדה לתכנון ובניה המחוזית שהתכנסה באחרונה בנושא תכניות הבניין על מגרש היקב הציג עו”ד פינטו שגדרה סובלת מחוסר בתחבורה ציבורית ולכן חייבים להרחיב את היקף החניות המוקצות לכל דירה שנבנית בפרויקט אך טענותיו נסתרו לאחר מכן על ידי ראש המועצה שלא הכיר בבעיה.
  • שירות השאטל לתחנות הרכבת באזור בוטל כבר בשנת 2019 למרות שהשארתם של עמודי השילוט המבשרים על מקומות האיסוף של השאטל ברחבי גדרה אולי צריכה לטעת תקווה אופטימית שמישהו מתכנן להחזירם לפעילות בקרוב.

חידוש השירות נפסל, התושבים מתארגנים בעצומה לגיוס תמיכה רחבה

באחת מישיבות המועצה האחרונות העלתה תנועת הגדרתים הצעה לסדר בנושא בדרישה לחדש את שירות השאטל לתושבי המושבה בטענה שהביקוש לשירות זה עלה משמעותית מאז אכלוסה של שכונת גולדה מאיר המשופעת בזוגות צעירים המתקשים להחזיק שני רכבים משפחתיים כדי להתגבר על החוסר בתחב”צ. ההצעה נפסלה.

ההצעה שהגישו בתנועת הגדרתים, לפני כחודשיים, נסמכה בין השאר על סקר שביצעו בקרב תושבי גדרה אשר לפי שעות האיסוף הרצויות הן שעות הבוקר המאפשרות הגעה לרכבות של 06:30-08:00 וציר האיסוף מתפלג באופן די אחיד על פני כלל הצירים המרכזיים במושבה.

מתי איסוף

בין 06:30 ל 08:00. מענה תושבי גדרה לסקר לשאלה ‘לאילו שעות רכבת תרצו ששירות השאטל יביא אתכם?’

היכן איסוף

איסוף מציר רבין, בגין, ויצמן ושרה אהרונסון. כלל תושבי גדרה צמאים לשירות השאטל. מתוך תוצאות הסקר של תנועת הגדרתים

עצומת ה-1000

בימים האחרונים מתגבשת עצומת רשת חדשה המתיימרת לגייס 1000 תומכים כדי לבסס את הדרישה מהמועצה המקומית לחדש את פעילות השאטל.

מעוניינים לדעת כמה כבר חתמו ו/או להביע תמיכה בדרישה לחידוש השירות? מוזמנים להיכנס לעצומה ממש כאן.

“חושבים שזה הגיוני לבזבז שעות בפקקים?”

מארגני העצומה פרסמו דברי הסבר לענין:

” תושבי גדרה היקרים,

חושבים שזה הגיוני לבזבז שעות בפקקים ליעדים מרכזיים בהם התושבים עובדים? (ת”א, רמת גן, ירושלים, רחובות ועוד ועוד..) לי לפחות, ממש לא. מרבית תושבי שכונת גולדה החדשה הם זוגות צעירים עם ילדים קטנים, בתחילת חייהם אשר לא מתאפשר להם להחזיק בשני רכבים. מאז האכלוס שלי כאן בגדרה פניתי כמה פעמים אל מספר גורמים במועצה – שם נמסר לי כי בעבר אכן הייתה קיימת פעילות של מערך שאטלים מנקודות איסוף בודדות בגדרה אל תחנת רכבת יבנה, במימון משותף של המועצה ו’רכבת ישראל’, אך בעקבות הפסקת המימון של רכבת ישראל לפני שלוש שנים הופסק במקביל מימון השאטלים מטעם המועצה על חשבון התושבים – משלמי המיסים. בישיבת המועצה הקרובה,בסיוע עוה”ד סהר פינטו חבר המועצה, אנו רוצים להעלות הצעה לחידוש שירות השאטלים לרכבות הסמוכות.כולי תקווה שההצעה לא תתגלגל במדרגות ולשם כך הכנתי עצומה לאלף חתימות לפחות !! נותרו לנו ימים בודדים לנסות לקדם את תושבי גדרה לנוחות, חיסכון בזמן וכסף.עזרו לנו להחזיר את השאטלים ולהקים נקודות איסוף נוספות לרווחת התושבים וחתמו על העצומה!”

מעוניינים להביע תמיכה בדרישה לחידוש השירות? מוזמנים להיכנס לעצומה ממש כאן.

 

 

 

זכויות יוצרים

בדוק גם...

שגיב פרידמן מגיע לסיור

מופע בנרגילה

מופע הסטנדאפ של שגיב פרידמן ייערך ב CAESAR נרגילה בר בגדרה שגיב פרידמן מגיע לגדרה. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים