קייטנת הכסף

מחאת הקייטנות בקיץ האחרון לא הצליחה לייצר מתווה מוסדר השנה וחילופי האחריות בין הרשויות המקומיות למשרדי הממשלה הותירו את ההורים שבויים במחלוקת.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

בחופשת הקיץ נאלצים ההורים להיכנע לסכומי העתק שגובות מסגרות עבור קייטנות המפעילות את הילדים בחודשי הקיץ ובכך יכולים להמשיך בשגרת עבודתם.
מסתמן כי רק בשנה הבאה יתגבש הסדר בין משרדי הממשלה והרשויות המקומיות לסבסוד הקייטנות ברחבי הארץ.

באין פתרון, נדרש השלטון המקומי לחשוב על פתרון יצירתי למכה הכלכלית הניחתת על תושביו. השנה בחרה מועצת גדרה לנקוט בצעד תמוה בו היא מבקשת לחשוף מידע כלכלי אישי ורגיש של המשפחה בפני נציגים מקומיים תמורת הנחה מקסימאלית של 200 ₪. מלבד הפגיעה בפרטיות מקוממת יותר העובדה כי מצבם הסוציואקונומי של מרבית הורי הילדים בגדרה ידוע לרשויות, מדובר לרוב על זוג הורים עובדים הנושאים בנטל הפרנסה והעבודה במשק ולכן אינם זכאים להנחה הזעומה המוצעת.

מתנ”ס גדרה הינו המסגרת היחידה כיום לקיום קייטנות קיץ בגדרה. מבדיקתנו עולה כי מחירי הקייטנות בגדרה הם מהגבוהים לעומת ישובים סמוכים. לדוגמא: באשקלון 850-1500 ₪ עד השעה 13:00 ו 17:00 בהתאמה, לעומת 1590-2590 ₪ בגדרה. בחישוב קצר ניתן לראות כי מדובר ברווח עצום בתקופה קצרה לקופת המתנ”ס.

מודל מקובל ברחבי הארץ הוא הקצאת מבני ציבור לזכיינים פרטיים להפעלת קייטנות תמורת תעריף גג שנקבע ע”י הרשות. כידוע, מבני הגנים ובתי הספר ריקים בחופשת הקיץ וניתן להפעילם למטרה זו. ערך נוסף העולה ממודל זה הוא הסביבה המוכרת לילד בתקופת היציאה משגרת הלימודים.

למערכת “גדרה היום” נמסר כי בשנים קודמות נדחו מספר גופים רציניים ומנוסים שהביעו רצון לקחת חלק ביוזמה שכזו ובכך נשמר מונופול הרווח של המתנ”ס בגדרה.

בשנה שעברה העלתה חברת המועצה דורית בן בוחר הצעה לסדר המציעה להציב תעריף גג למחירי הקייטנות מטעם המועצה. ההצעה כוללת תחשיב כדאיות כלכלית למפעיל כולל מגוון רחב של הפעלות חיצוניות ואטרקציות. בן בוחר ביקשה את התערבות המועצה בפיקוח על המחירים כנהוג היום ביישובים סמוכים רבים. בישיבת המועצה לא התקבלה החלטה בנושא בשל היעדרותו של נציג המתנ”ס ובכך נותר המצב על כנו.
השנה מתכוונת חברת המועצה בן בוחר להגיש שוב את ההצעה לסדר במטרה להקל על התשלום הכפול המכביד על ההורים בחודשי הקיץ.


בדוק גם...

סוף גל שני בגדרה?

2 נדבקים חדשים בלבד ביממה האחרונה בגדרה. האם הגל השני מאחורינו? כמצופה, הסגר הכללי הנרחב …

שינוי גודל גופנים