דף הבית > קהילה > נוער > סיימו משמרת
קומונה ייח צופי גדרה

סיימו משמרת

קומונה י”ח של צופי גדרה סיימה את שנת השירות, קומונה חדשה החליפה אותה ונערכת לשנת הפעילות החדשה

קומונת הצופים של גדרה סיימה את שנת השירות. מזה 18 שנים פועלת קומונה של בוגרי תנועת הצופים בגדרה, חבורה של בוגרי התנועה מכל קצוות הארץ המתנדבים לשנת שירות מלאה לפני השירות הצבאי ועוברים לגור יחדיו בדירת הקומונה בשכונת שפירא כדי לחזק את הקהילה המקומית בגדרה.

גם השנה, השנה המורכבת ביותר לקיום פעילות תנועת נוער מאז ומעולם, פעלה בגדרה קומונה אשר התייצבה למשמרת כבר באוגוסט שעבר, והצליחה להתגבר על קשיי הקורונה ואפילו להנות מהחוויה של שנת שירות הרחק מהבית.

במהלך השנה המורכבת הזו, עם המון אתגרים, התמודדות עם משבר הקורונה, סגרים, מגבלות, סבב לחימה ועוד, הקומונה פעלה ללא הרף במסגרות הרווחה במושבה ובבתי הספר. הקומונה הפעילה את מוקדי הצופים בבית ספר פינס ובבית ספר רימונים. כמו כן, הקומונה עזרה רבות למועצה בהתמודדות עם משבר הקורונה ומבצע החיסונים ויצרה פעילות חינוכית, ערכית ואיכותית לילדי שפירא וכלל גדרה ללא הפסקה.

חפיפה יסודית

בשבוע האחרון קיבלו הבוגרים את החניכים של הקומונה של השנה הקרובה, לימדו אותם את תהליכי העבודה והכירו להם את גדרה ואת הקהילה בה הם יפעלו במהלך השנה. גם בשנה הבאה תמשיך הקומונה להיות חלק בלתי נפרד מהמושבה ומה פעילות החינוכית הענפה שמתקיימת בה.

חניכי הקומונה ביקשו להודות לכל המעטפת שעוטפת אותם לאורך השנה ומאפשרת את הפעילות:

“אנו מודים לחגית אמסלם על התמיכה בכל הדרך, לפנינה הלוי מהקרן לחינוך גדרה ומזל כהן מארגון רוטרי גדרה אשר תרמו כספים ומשאבים רבים על מנת לקיים את הפעילות בצורה האיכותית והטובה ביותר. מודים לכל התושבים והעסקים הרבים שבאו במגע עם הקומונה ופעילותה, תמכו ותרבו רבות.”

רק התחילו, כבר נגמר. קומונה י”ח של הצופים בתמונה מתחילת הדרך

משפחה מאמצת

השבוע התקיים בבית משפת נחל, אחת המשפחות המאמצות את חניכי הקומונה בגדרה, מפגש שכב”ג מאוד מרגש וערכי.

משפחת נחל ממליצה לכל משפחות גדרה לאמץ חבר קומונה ולהיות לו למשפחה למשך שנת השירות:

“לאורך כל השנים חלמנו על חיזוק הקשר בין שבט שחר במזרח גדרה למוקד הפעילות בשכונת שפירא. כמו בחברה הישראלית גם כאן הקשר ידע עליות ומורדות.

בהרתמות וביוזמה של הקומונה וראשי השבט, רחלי ואלון, הערב קרם עור וגידים והיה חשוב ופתח כיוונו מחשבה לשכבה הבוגרת רגע לפני השנה החדשה.

ובהזדמנות זאת אנחנו ממליצים לכם בחום להפוך למשפחה מארחת של הקומונה החדשה שמגיעה השבוע. זאת חוויה מאוד מיוחדת וערכית.”

בהצלחה למסיימים ולמתחילים!

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

עלה אל האופק

הראל מויאל משמח את דיירי ההוסטל בגדרה הראל מויאל עושה את זה שוב. בנר שמיני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים