דף הבית > צרכנות > בריאות > נער נפטר בעקבות עישון סיגריות אלקטרוניות
שלושה הרוגים

נער נפטר בעקבות עישון סיגריות אלקטרוניות

נער בן 16, תושב גדרה, נפטר לאחר שכשלו המאמצים לרפאו מנזקי עישון סיגריות אלקטרוניות שהביא לקריסת ראותיו

נער כבן 16 בלבד, תושב גדרה, נפטר ביחידת הטיפול נמרץ של בית החולים שניידר אליה הועבר כדי לטפל בו במכונת אקמו, המחליפה את תפקוד הלב והריאות, זאת לאחר שטופל מספר ימים בבית החולים קפלן בשל אי ספיקת ריאות.

מקרה חריג בארץ, מוכר מאוד בעולם

עם אשפוזו בשניידר אמר פרופ׳ עובדי דגן, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי לרפואת ילדים שלא ראה מקרה כזה בכל 35 שנות עבודתו בטיפול נמרץ.

“בכל 35 שנותיי במקצוע, זו פעם ראשונה שאני נתקל במקרה כזה. אנחנו יודעים מהספרות שזה מוכר. אנחנו יודעים שיש שכיחות גבוהה יותר בצפון אמריקה, אבל אם ימשיכו להשתמש בסיגריות אלקטרוניות, אז יש סכנה שיהיו יותר ממקרה אחד”.

על פי הידוע, הנער עישן סיגריות אלקטרוניות, ולקה בנזק שהלך והחמיר, כתוצאה מחשיפה לכימיקלים שונים. דגימה מהכימיקלים הועברה גם למחלקת זיהוי פלילי של המשטרה לשם ניסיון התחקות אחר הרעלנים שעלולים היו לגרום למצבו הקשה.

סיגירה אלקטרונית

שומר נפשו ירחק. סיגריה אלקטרונית

אסרו על הילדים להתקרב לסיגריה

לאחר שהתדרדר מצבו של הנער ביקשה אמו של הנער מכל ההורים להיות עירניים לנושא ולאסור על ילדיהם להשתמש בסיגריות אלקטרוניות, כדי שלא להגיע למצב הנוראי של בנה.

אז מה זה בכלל סיגריה אלקטרונית?

סיגריה אלקטרונית היא מכשיר אידוי אלקטרוני המשמש לצריכה של ניקוטין או חומרים פעילים אחרים ללא עישון אמיתי אלא בדרך המדמה עישון. הסיגריה פועלת באמצעות סוללה וסליל שיוצרים מעגל חשמלי שמופעל ברגע השאיפה מהסיגריה או באמצעות כפתור הפעלה. הסליל החשמלי מחמם את הנוזל וכשזה מגיע לטמפרטורה גבוהה, הוא הופך לאדים שמנדפים את החום הנוצר באידוי. האדים הנפלטים נראים כעשן, אך ללא הריח המוכר מסיגריות רגילות וזאת מאחר ואין מנגנון של שריפת הטבק.

שמרו על הילדים!

שמרו על הבריאות!

בית החולים שניידר קריסת ריאות

מכונת האקמו לא הצליחה למנוע את ההתדרדרות. בית החולים שניידר (מתוך אתר בית החולים)
זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

תרגיל מלחמה חברת חשמל

תרגיל הערכות לחירום בחברת החשמל

תרגיל מלחמה. חברת החשמל פתחה הבוקר בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו שיתנהל לאורך 5 ימים ובמספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים