דף הבית > צרכנות > בריאות > נלחמים בסיגריות האלקטרוניות
אקדח עישון

נלחמים בסיגריות האלקטרוניות

על רקע טרגדיית מידן קלר מגדרה, קמפיינים אינטנסיביים כנגד עישון סיגריות אלקטרוניות

נאבקים בסיגריות. לפני כחודש נפטר באופן טרגי מידן קלר מגדרה לאחר שאושפז במצב קריטי בשל קריסת ראותיו בשל נזקי עיזון לאחר שעישן סיגריות אלקרוניות.

למרות שטרם נחשפו הפרטים על החומרים שהביאו לקריסה הטרגית, בעמותה למלחמה בסרטן מקדמים אינטנסיבית קמפיינים כנגד הסיגריות.

קמפיין טיקטוק של דני בולר

דני בולר הוא מורה, מתכנת, יוצר תוכן ומפעיל ערוץ טיקטוק חינוכי בשם אַסק דני. דני העלה בערוץ הטיק טוק שלו קמפיין העוסק בסכנות הווייפ בסגנון הומוריסטי. הקמפיין הופק על ידי משרד הפרסום ציבלין בהתנדבות וכבר זכה לכ- 1.5 מיליון צפיות עד כה. בין היתר מדבר הקמפיין על הגברת הסיכון לאימפוטנציה, פגיעה בהתפתחות המוח בקרב צעירים, פגיעה בלב, בריאות ובמערכת החיסונית.

משה בר חיים, מנכ”ל האגודה למלחמה בסרטן הסביר כי:

“העלייה בשימוש בסיגריות אלקטרוניות בקרב ילדים ובני נוער היא תופעה מדאיגה. הם קוראים לזה ווייפ ובגלל המראה התמים והריח המתוק, לא מבינים שמדובר במוצר מסוכן שגורם לתלות פיזית ונפשית. לצד אלו ידועות עוד סכנות כמו אסתמה, בעיות קשב, שינויים גנטיים המזוהים עם סרטן וגם אימפוטנציה, אותה בחרנו להבליט בקמפיין”.

תחרות יצירתית למאבק בוייפ

בחלוף כחודש ממותו הטראגי של הנער מידן קלר ובעוד נער נוסף מאושפז במצב בינוני, האגודה למלחמה בסרטן עורכת תחרות יצירות של בינה מלאכותית בנושא סכנות הסיגריה האלקטרונית. התחרות נערכת לקראת היום הבינלאומי ללא עישון ונקראת  Don’t Vape, Create. במסגרת התחרות מזמינה האגודה את ציבור היוצרים בבינה מלאכותית לשלוח יצירות אומנותיות שנוצרו במחוללי תמונות אשר יבטאו את הסכנות שבעישון סיגריות אלקטרוניות.

התחרות פתוחה לחובבים, מקצוענים והציבור הרחב ללא תנאים מוקדמים והזוכים יהיו חלק מהקמפיינים הבאים ברשתות החברתיות. ניתן לשלוח עד 3 תמונות כתגובה לפוסטים של התחרות בעמוד הפייסבוק או האינסטגרם וגם כהודעה. כל הפרטים על התחרות ממש כאן.

יודגש כי לצד התחרות, מפעילה האגודה למלחמה בסרטן מערך הסברה של מדריכים בבתי הספר ברחבי הארץ בשיתוף משרד החינוך בנושא נזקי הסיגריות האלקטרוניות. לקראת היום הבינלאומי ללא עישון שיצוין ב – 31 במאי, תיגברה האגודה את ההרצאות שנערכות ללא תשלום, הודות לתרומות הציבור.

קמפיין נגד עישון

יצירתי. תמונות ה AI נגד עישון סיגריות אלקטרוניות

רוסלנה נגד העישון

גם השחקניות רוסלנה רודינה ורביד רונן נרתמו למאבק של העמותה למלחמה בסרטן כנגד הסיגריות.

השחקניות הצטלמו בימים האחרונים לסרטונים העוסקים בנושא בניסיון לרתום את המוכרות שלהם כמשפיעניות בקרב הנוער והצעירים ולצמצם את השימוש בסיגריות אלקטרוניות בקרב הצעירים.

בסרטון יצירתי במיוחד שהגו משרד הפרסום ציבלין, ממחישות השתיים את הסכנות הטמונות בשימוש בסיגריות אלקטרוניות.

לקראת סיום הצילומים הגיע מנכ”ל האגודה למלחמה בסרטן, משה בר חיים והעניק להן תעודת הוקרה על נכונותן להצטלם בהתנדבות לקמפיין שיעלה בקרוב ברשתות החברתיות.

רוסלנה רודינה נגד עישון

טבעת חנק. רוסלנה רודינה ורביד רונן במהלך הצילומים

להזמנת הדרכה ללא תשלום לבית הספר בנושא נזקי סיגריות אלקטרוניות – כנסו לקישור ממש כאן.

 

 

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

תרגיל מלחמה חברת חשמל

תרגיל הערכות לחירום בחברת החשמל

תרגיל מלחמה. חברת החשמל פתחה הבוקר בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו שיתנהל לאורך 5 ימים ובמספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים