נשאר בחוץ

נותר מחוץ לגן

בקשת ההצלבה בין הגנים לא אושרה בשל “צורך באיזונים”. הילד נותר מחוץ לגן

נותר בחוץ. מבירור תלונה של הממונה על תלונות הציבור בגדרה מתבררים פרטים מטרידים לגבי ילד, תושב שכונת שפירא, שהוריו החליטו שלא לשלוח אותו לגן החדש לאחר שלא קיבלו את השיבוץ הרצוי להם.

לקראת כל שנת לימודים מבצע אגף החינוך תהליך של שיבוץ ילדי הגן לגנים השונים בהתאם לבקשות המשפחות, אילוצי המקומות בגנים ושיקולים נוספים.

במרבית המקרים מקבלות המשפחות שיבוץ לאחד הגנים שסימנו כמועדפים עליהם לשיבוץ.

בחלק מהמקרים, כמו במקרה אותו בירר הממונה על תלונות הציבור בגדרה ופירט במכתב ששלח לכל חברי המועצה, המשפחה לא מקבלת את השיבוץ המבוקש גם לא לאחר ערעור בפני הגורמים המוסמכים באגף החינוך.

“צורך באיזונים”

המקרה האמור התדרדר למצב שבו הילד המיועד להיכנס לגן המרוחק משכונת מגוריו, לא התייצב לגן כלל גם לא לאחר הפצרות מצד הגננת המיועדת לקלוט אותו.

ההורים טוענים כי מלאו את העדפות בזמן, ביקשו ונמקו היטב את בקשתם הכוללת התייחסות להכרות הילד עם תלמידים אחרים בגן, סמיכות לאשכול גנים בהם לומדים אחיו ונימוקים נוספים.

על פי תשובות שקיבלה המשפחה מאגף החינוך הסיבה לשיבוץ בגן המרוחק יותר הוא “צורך באיזונים”, צורך שלא קיבלה את פירושו. באגף החינוך תקפו את התנהלות המשפחה שבחרה שלא לקבל את החלטתם והבהירו כי בכוונתם להפעיל קצינת ביקור סדיר לטפל במקרה.

הצלבת הילדים בין הגנים לא אושרה

גם כאשר הגיעה המשפחה עם משפחה נוספת המבקשת לעשות את ההצלבה ההפוכה בין הגנים, כך שמספר הילדים בסך הכל בשני הגנים המדוברים לא ישתנה אם תתקבל בקשתן, לא הסכימו באגף החינוך לבצע את ההחלפה.

באין מענה אחר פנתה אימו של הילד לממונה על תלונות הציבור כאשר היא חותמת על הפניה “אמא מיואשת ומודאגת”.

“חל איסור למסור פרטים”

המבקר שמצא טעם בטענות האם פנה לאגף החינוך בנושא אך סורב לקבל פרטים בעניין בטענה: “חל איסור למסור פרטים נוספים בנוגע לאפיון התלמיד.” בשל כך לא התאפשר מיצוי בירור התלונה מצד הממונה, שכבר הלין על הצרת צעדיו בעבר.

לאחר שלא התאפשר בירור התלונה בתהליכים הרגילים וכדי לענות לפנייתה של התושבת דרש המבקר את כינוסה של מליאת מועצת המושבה לדיון דחוף בנושא.

סכסוך ברשות המקומית על חשבון הציבור

לא ברור האם הטענות המשפחה במקרה זה מוצדקות או לא, אך ברור כי הצרת צעדיו המתמדת של הממונה על תלונות הציבור בגדרה לא מאפשרת לתושבים הנקלעים למצוקה מול הרשות המקומית לקבל סיוע אמיתי בבעייתם.

האם יימצא פתרון לילד שנותר מחוץ לגן ולסכסוך בין הממונה למועצה? נמשיך לעקוב

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים