נגמר הכסף

המועצה המקומית עדכנה את תנועות הנוער על ביטול העברת כספי התמיכה בתנועות לשנת 2023

באוגוסט 2023, בהקדמה ביחס למועד המקובל בגדרה בשנים קודמות, החליטה המועצה המקומית על חלוקת כספי התמיכות לתנועות הנוער המקומיות בסף כולל של 250,000 ש”ח.

למרות מועד ההחלטה המוקדם, אשר הקפידו לקבל ולפרסם לפני מועד הבחירות המקומיות שתוכננו להתקיים בסוף אוקטובר, ולמרות שסכום התמיכות הוא סכום נמוך ביותר ביחס לתקציב המועצה המקומית גדרה, כספי התמיכות לא הועברו לתנועות הנוער בפועל עד כה.

לא תקבלו את מה שהובטח לכם לקבל

במהלך השבועות האחרונים, ורק לאחרי שראשי התנועות פנו שוב ושוב למועצה המקומית בשאלות לגבי מועד העברת הכספים הקריטיים לאיזון תקציב התנועות, עודכנו בתנועות הנוער שהכספים לא יועברו לפי שעה.

הסיבות המוצהרות לאי העברת הכספים כללו את העיכוב באישור תקציב 2024 במועצה המקומית, אשר מתנהלת במהלך החודש האחרון ללא תקציב שנתי מאושר.

נגמר הכסף

בניגוד לנימוק האמור, אנו חושפים כאן כי אין כל קשר בין אישור תקציב 2024 לבין חלוקת כספי התמיכות לשנת 2023 אשר על פי חוק מחוייבת בהעברה לפני סוף שנת 2023.

ככל הנראה הסיבה לאי העברת הכספים היא ההתדלדלות בקופה הציבורית של המועצה המקומית אשר נראה כי תכננה את הוצאותיה בהרחבה עד לסוף אוקטובר 2023 ולא הותירה כספים בקופה להשלמת השנה אחרי מועד הבחירות המקומיות.

תמיכות בתנועות הנוער מאז 2018

לא יועבר. תקציב תנועות הנוער לאורך שנות הקדנציה האחרונה (הכולל את תקציב 2023 הצפוי שלא להתקבל בתנועות)

לקחו הלוואה להגברת הביטחון, איה הכסף?

יש המעריכים במועצה המקומית כי גם הכספים שאושרו לטובת הגברת אמצעי הביטחון במסגרת הלוואה שלקחה המועצה המקומית לטובת השקעה בשערי הגנה ליישוב, גנרטורים, רחפנים ועוד, הוסטו ברובם לטובת תקצוב ההוצאות ההכרחיות להתנהלותה השוטף של המועצה המקומית וזו הסיבה שלא נראה בשטח מימוש אמצעי הגברת הביטחון.

אחזקת היישוב נעצרת

החוסר הקשה בתקציב השוטף של המועצה ניכר ברחובות המועצה ובמתקניה. דוגמה בולטת אפשר למצוא במגרש הכדורגל המרכזי של היישוב.

בימים האחרונים בוטלו מספר משחקי כדורגל במגרש הכדורגל המרכזי של היישוב בשל פערי אחזקה של המקום שאינו מצליח לעמוד בתנאי מזג האויר החורפיים.

מגרש הכדורגל מוצף

לא משקיעים תקציב בתחזוק התשתיות הקיימות. מגרש הכדורגל היישובי לפני מספר ימים

נותר תקציב לשלטים

למרות התרקנותה של הקופה הציבורית מצאו במועצה המקומית תקציב להציב ביציאה מגדרה שלט מאיר עיניים ומעורר אופטימיות על הקמתה של תחנת רכבת לגדרה מבלי לציין כי התחנה המתוכננת אינה כלולה בתכנית הרב שנתית המתוקצבת כעת ברכבת וצפויה לקום בעוד כ-15 שנה בלבד וכי פסי הרכבת שיעברו ליד גדרה בשלב ראשון ישמשו רק למעבר רכבות משא מנמל אשדוד.

שלט נוסף מעטר את בניין בית רחל ההיסטורי שבו המועצה המקומית ממחזרת הבטחותיה מקמפיין הבחירות הקודם ומבטיחה את שיפוצו המרשים מיד לאחר הבחירות המקומיות הבאות.

מותיר קופה ריקה

נראה כי במועד סיום תפקידו של ראש המועצה המקומית גדרה בסוף החודש הבא הקופה הציבורית של גדרה ריקה מתמיד וכי האתגר הכלכלי המוצב בפני מי שיחליפו גדול.

ממתין שנים ארוכות למושיע. בית רחל בלב גדרה

 

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

תרגיל מלחמה חברת חשמל

תרגיל הערכות לחירום בחברת החשמל

תרגיל מלחמה. חברת החשמל פתחה הבוקר בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו שיתנהל לאורך 5 ימים ובמספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים