דף הבית > בחירות מקומיות 2023 > נבחרת הגדרתים
נבחרת רשימת הגדרתים

נבחרת הגדרתים

רשימת המועמדים מטעם תנועת גדרתים נחשפת. 12 גברים ונשים שלכולם רקע של עשייה קהילתית והתנדבותית במושבה גדרה

נבחרת הגדרתים. ב 21/9 נסגרו רשימות המועמדים לבחירות המקומיות שייערכו בסוף אוקטובר.

תנועת גדרתים חושפת היום את רשימת 12 הנשים והגברים אשר מעמידה לבחירת הציבור. ברשימה שורה של תושבים עם רקע עשיר בעשייה קהילתית והתנדבותית במושבה גדרה.

פינטו: גאה להוביל נבחרת של תושבות ותושבים שיחד מביאים עשרות שנות התנדבות למען גדרה. בבואנו להרכיב את הנבחרת הדגש המרכזי היה הניסיון והרקע הקהילתי התנדבותי של החברים. אני משוכנע שעם הנבחרת המשובחת והמגוונת הזו נצליח להביא למימוש החזון שלנו ונקפיץ את גדרה כמה רמות למעלה בכל התחומים.

האישה מספר אחת

מספר 2 ברשימתו של פינטו לחברות במועצה היא דורית בן בוחר.

דורית היא חברת המועצה הותיקה ביותר בקרב חברות המועצה בגדרה ומותיקות תנועת גדרתים שהקימה לפני יותר מעשור יחד עם חבריה וחברותיה לפעילות הקהילתית.

בשבועות לקראת פרסום הרשימה היו מי שטענו ספקולטיבית שדורית לא תכלל בה שכן היא משמשת כמנהלת בית ספר ונדרשת לקחת חופשה ללא תשלום ממושכת כדי להכלל ברשימה.

לדורית רקע מגוון מאוד לאורך השנים בעשייה קהילתית בגדרה, סביב שולחן המועצה ובועדותיה ועוד יותר מזה כיוזמת ומובילה פעילויות רבות של התנועה ומחוצה לה.

סהר פינטו ודורית בן בוחר

בראש הרשימה. סהר פינטו ודורית בן בוחר

איחוד כוחות

במקום השלישי ברשימה הוצב אליאב מזגני, חבר מועצה ותיק גם הוא.

מזגני, אשר בישר על חבירתו לפינטו זה מכבר, הוצב במקום השלישי והבכיר ברשימה באופן שמשקף את כובד משקלו הציבורי בגדרה ואת ניסיונו ארוך השנים בעשייה המקומית.

במהלך הקדנציה האחרונה שימש מזגני כמחזיק תיק הספורט במועצה המקומית גדרה, אליה הצטרף כחבר קואליציה לאחר שמפלגתו בבחירות הקודמות זכתה בשני מנדטים בלבד.

עם הצטרפותו לפינטו אמר:

בעיניי פינטו הוא האדם המתאים להוביל את גדרה

בחירתי בו היא הצבעה למנהיגות שמניעה את הקהילה, ניסיון, תשוקה ומחויבות.

פינטו מביא אתו יכולות , נחישות ומקצועיות.

לראייה, עד היום פינטו קידם עשייה קהילתית ענפה במסגרות רבות בלי תקצוב מהמועצה.

ויתור למען אחדות המטרה

לצד אליאב, במקום החמישי ברשימה ממוקם תומר אהרון.

תומר, יליד גדרה, שמוקם במקום השלישי ברשימה הקודמת למועצה והתמיד לאורך כל הקדנציה בעשייה באופוזיציה ובמסגרת הקהילתית של התנועה, ויתר על מקומו על מנת לאפשר את איחוד הכוחות עם אליאב מזגני שהוצב כאמור במקום השלישי.

תומר, אב לארבעה המתגורר בשכונת קטרה, הוא מנהל פרויקטים במשרד ראש הממשלה וחבר מועצת גדרה מאז 2013.

“גדרה היא הקהילה בה נולדתי ובה אני מגדל את ילדיי. אני עם פינטו כדי לקדם את גדרה, ולהבטיח חלוקת משאבים צודקת לכל המגזרים והשכונות במושבה. ‘חיה ותן לחיות’ לא יישאר אצלנו רק סיסמה או כותרת ריקה מתוכן”.

50/50

רשימת הגדרתים למועצה הקרובה היא רשימה שיוונית מגדרית כפי שהיתה גם רשימתם הקודמת בבחירות הקודמות.

באופן בולט ועקבי שזר פינטו את רשימתו כריץ’ רץ’ כאשר במקומות האי זוגיים גברים ובמקומות הזוגיים לאורך כל הרשימה נשים.

במקום הרביעי הוצבה מלי לוי, מותיקות גדרה ויקירת המושבה.

מלי לוי, אשר 57 שנות מגורים במושבה גדרה מאחוריה, פעילה במסגרות התנדבותיות מקומיות ובינלאומיות מזה יותר מ-20 שנים. בין השאר כיהנה כנגידת רוטרי ישראל, כמתאמת קרן רוטרי בינלאומי במזרח-מרכז אירופה וכשגרירת רוטרי בינלאומי להעצמת נערות במזרח מרכז אירופה.

בזירה המקומית מוכרת מלי הן מפעילותה ברוטרי, בסיוע לחיילים בודדים ובקידום הילדים במסגרת ‘הנואם הצעיר’ לצד פעילותה היזמית והפעלתנית ההתנדבותית בתחום האומנות. מלי היתה מיוזמות ומפיקות פסטיבל ‘בתים פתוחים’ שהתקיים לאורך שנים בגדרה והיא מבטיחה שהוא עוד “שוב ישוב”.

גולדה על המפה

השינוי המרכזי במבנה המושבה גדרה, שכונת גולדה, מקבל ביטוי כפול ברשימת הגדרתים.

ברשימה שובצו שרה מדר ומור כתר, שתיהן אמהות צעירות המתגוררות בשכונת גולדה.

במקום השישי הוצבה שרה מדר, מי שכיהנה כחברת ועד גולדה עד באחרונה.

גם שרה מצטרפת לרשימת הגדרתים ומביאה עימה שנים של התנדבות בתחומים מגוונים ועשייה קהילתית עשירה. שרה היתה מראשוני התושבים לפעול במסגרת ועד השכונה ההתנדבותי והיתה מיוזמי הגינה הקהילתית בגולדה, גינה אשר מתקדמת בימים אלו בשיתוף פעולה עם מרכז אופק לכדי מימוש והקמה.

שש נשות רשימת הגדרתים

הכוח הנשי. שש הנשים ברשימת גדרתים למועצה. מימין: מור כתר, לימור בן יוסף, מלי לוי, דורית בן בוחר, שרה מדר וחיותה מרכוס.

כבאי-חייל-שוטר

פנים חדשות נוספות ברשימה הן פניו מעוטרות השפם של איתמר פישר.

פישר, מפקד צוות בתחנת הכבאות גדרה, הוא תושב שכונת רשפים, רס”ן במיל’ ולאחרונה אף בוגר קורס סיור במסגרת משטרת ישראל בתחנת יבנה.

בעבודתו של איתמר בכבאות הוא נחשף לאירועי שריפות רבים ומתוך הבנת הצורך החליט להוביל, בשותפות מחלקת הרווחה במועצה המקומית גדרה, מייזם יחודי של העלאת מודעות לבטיחות באש והתקנת גלאי עשן בבתי התושבים במושבה גדרה.

יש אלטרנטיבה

במקום השמיני ברשימה ממוקמת לימור בן יוסף, גם היא תושבת שכונת רשפים.

בן יוסף היא דמות מוכרת מאוד בקרב קהל הנשים. בן יוסף מרכזת בהתנדבות את ‘בונות אלטרנטיבה’ בגדרה, ארגון נשים אשר שם לו למטרה טיפול בחוסר השוויון במרחב הציבורי ובשוק התעסוקה, חיזוק, העצמת נשים וקידומן.

כחלק מפעילותה בארגון הובילה גם במושבה מספר מיצגים לקידום המודעות בנושא. המיצג הזכור במיוחד הוא מיצג ‘הכיכר האדומה’ בנערך במושבה במרץ האחרון. במיצג השתתפו עשרות רבות של נשים תושבות המקום אשר הגיעו לאירוע לבושות באדום.

לימור גם עוסקת בספורט ואף השתתפה במספר רב של תחרויות איירונמן בארץ ובעולם, לימור היא מאמנת טריאתלון. לקידום ספורט הנשים בגדרה הביאה את ארגון אתנה להעצמת נשים בספורט גם להרצאות בבתי ספר בגדרה.

הספורט עם פינטו

במקום התשיעי ברשימה הוצב תומר כחלון, תושב השכונה הצבאית החדשה, יו”ר מכבי הבילויים גדרה בכדורסל לשעבר.

החל מ 2016 תומר פועל בהתנדבות במועדון הכדורסל ‘מכבי הבילויים גדרה’. הקים והטמיע את מערך הרישום הממוחשב של העמותה וב 2019 מונה לתפקיד יו”ר העמותה.

הצטרפותו של כחלון לרשימת גדרתים מדגישה עוד יותר את המגמה שהבליט פינטו בפרסומיו האחרונים עם הצטרפות אנשי מפתח בעולם הספורט המקומי לתמיכה בו לראשות גדרה. בין השאר הצטרפו לתמיכה פומבית בפינטו אליאב מזגני מחזיק תיק הספורט, מעוז שרעבי מייסד ומנהל מועדון שרעבי אומנויות לחימה וצחי אביב הבעלים לשעבר של בית”ר גדרה.

נציגת ההורים המיוחדים

במקום העשירי ברשימה פנים חדשות נוספות בגדרתים, מור כתר.

כתר, תושבת שכונת גולדה היא תושבת ותיקה בגדרה ואם לאלמוג, בן 3 וחצי המאובחן עם שיתוק מוחין ומעי קצר.

מאז הצטרפותו של אלמוג למשפחתה מור נושאת את דגל הצרכים המיוחדים בקרב קהילת ההורים לילדים עם צרכים מיוחדים כדי להבטיח שהם יקבלו את מה שמקבלים בכל יישוב מתוקן.

“בימים קשים, כשאמרו לנו להפרד ממנו, הבטחתי לו שאם יחליט שהוא נלחם ונשאר פה – אעשה הכל כדי שיקבל את מה שמגיע לו, שיהיה לו טוב.

כתוצאה מההבטחה הזו, שאני משתדלת לעמוד בה יום ביומו, ומכך שאיני יודעת לעשות עבור ‘עצמי’ בלבד- אלא עבור הכלל, אני נושאת על גבי את דגל החינוך המיוחד, זכויות ילדים עם צרכים מיוחדים, ברמה הארצית וברמה היישובית בפרט.”

גדרתים למען גדרה

במקום האחד עשר ברשימה מוקם שלומי סלוטקין.

סלוטקין, תושב גדרה הצעירה מזה כ-20 שנים, הוא חבר ותיק בתנועת גדרתים ופעיל נמרץ בעמותת ‘גדרתים למען גדרה’.

סלוטקין, לצד חברותיו ורד איתן, אופירה רוזנטל ומורן המילטון, הוא מהנפשות הפועלות בהתמדה לאורך השנים הן במיזם הבילועם שמפעילה העמותה ומקיים מפגשים חברתיים קהילתיים בכל פעם בחצר בית אחרת בגדרה והן במיזם ‘כרוב’, מיזם בישול הארוחות החמות הפועל מהמטבח המרכזי בבית משפחת ורד איתן עבור משפחות נתמכות בגדרה ובסביבה אשר מקפיד להגיע לכל בית משפחה בכל ערב חג ולהעניק להם סיבה קטנה לחיוך רחב.

סלוטקין לקח חלק גם במיזם ‘מחשב לכל ילד’.  יחד עם חבריו לתנועה התקין מחשבים ללמידה מרחוק ביותר מ-200 בתי במשפחות שלא יכלו לעשות זאת בכוחות עצמן במהלך סגרי הקורונה.

“מצאתי בגדרתים לא רק מסגרת פוליטית לשינוי הנהגת המושבה אלא מסגרת קהילתית משפחתית ומחבקת. החיוכים של האורחים בפעיליות בבילועם ועוד יותר מזה העיניים הנוצצות של המשפחות שמקבלות מאיתנו את הארוחות החמות בפרויקט ‘כרוב’ שוות את הכל. זו הסיבה שאני בגדרתים וזו הסיבה שאני מבקש את תמיכתכם בי ובחבריי לתנועה. הצטרפו אלינו!”

כרוב אחר כרוב

כרוב אחר כרוב. כרזה שפרסמו גדרתים ובה מקבץ תמונות מההתמדה של שלומי סלוטקין וחבריו למיזם כרוב

“תנו לנו את הכוח לשנות”

סוגרת את רשימת גדרתים חיותה מרכוס, תושבת שכונת גבעת העיריות.

חיותה היא מראשונות חברות הגדרתים אשר יחד עם דורית בן בוחר וחברים נוספים הקימו את התנועה לפני יותר מעשור.

חיותה, היא תושבת ותיקה בגדרה ומציינת כבר 55 שנים של מעורבות במתרחש במושבה מאז היותה ילדה במערכת החינוך המקומית ובתנועת מכבי צעיר גדרה.

בשעות הפנאי מרכוס הוא אמנית, אחת מהיזמיות והמקימות, לצד מלי לוי, במיזם ‘בתים פתוחים’ שהתקיים בגדרה לאורך שנים ופעילה בעמותת ‘אמני גדרה’.

“אני יודעת כמה טוב יכול להיות כאן כאשר כל התושבים ירגישו שההנהלה כאן איתם ולמענם. ההון האנושי בגדרה הולך ומשתבח עם השנים ואני בטוחה שנדע כהנהלה של היישוב לתת מענה מעולה לכל הצרכים ולכל הקהילות ונשכיל לרתום את רוח ההתנדבות האדירה שיש כאן כדי לחזק את הקהילתיות ואת היישוב כולו. תנו לנו את הכוח לשנות.”

“מבקש את תמיכתכם ברשימה המצויינת שלנו”

סהר פינטו:

“אני גאה מאוד על הרשימה האיכותית, השיוויונית והמגוונת שעומדת לצידי, עמוסה בכשרונות, רעיונות, חלומות ויכולת מוכחת לעשות ולשנות. כל אחת ואחד מחברי הרשימה הוא תושב שמחובר לתושבים ולצרכים, מחובר לשטח. כל אחת ואחד מהם כבר הוכיח את היכולת שלו, את רוח ההתנדבות שלו כאן בגדרה ואת ההתמדה שלו למען התושבים והמושבה האהובה שלנו.

בבואנו להרכיב את הנבחרת הדגש המרכזי היה הניסיון והרקע הקהילתי התנדבותי של החברים. אני משוכנע שעם הנבחרת המשובחת הזו, נבחרת מגוונת המורכבת מתושבי כל השכונות, תושבים ותיקים לצד כאלה שהצטרפו למושבה לפני שנים אחדות, בני כל הגילים, נצליח להביא למימוש החזון שלנו ונקפיץ את גדרה כמה רמות למעלה בכל התחומים.

עשינו רבות למען גדרה עד היום, ב 100% התנדבות, ב 100% אהבה לגדרה ותושביה. נעשה הרבה יותר כאשר נקבל מהציבור את התמיכה ונעבור לעמדת ההובלה.

אני מבקש את תמיכת הציבור הרחב ביום הבוחר המתקרב. אל תשאירו את הבחירה רק לשכנים שלכם. הגיעו לקלפי לכמה דקות, שימו בקלפי שני פתקים, פתק צהוב שעליו כתוב סהר פינטו ופתק לבן שיסייע להכניס למועצה כמה שיותר חברים מהנבחרת המצויינת שלנו. כמה דקות שלכם תמורת 5 שנות עבודה שלנו.

גדרה בוחרת להתקדם.”

נבחרת רשימת הגדרתים
נבחרת הגדרתים. מימין: סלוטקין, כתר, פישר, בן יוסף, אהרון, לוי, פינטו, בן בוחר, מזגני, מדר, כחלון ומרכוס.

 

 

 

 

 

 

 

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

פריצת דרך מנטלית

מרכז הצעירים בגדרה עם סדנת אימון מנטלי מעשי פריצת דרך מנטלית. מרכז הצעירים גדרה יקיים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים