דף הבית > קהילה > נוער > מרוץ הלפיד – קורונה סטייל

מרוץ הלפיד – קורונה סטייל

משפחה אחת, 3 דורות של מכבים, ייצגה את גדרה בטקס הארצי שהתקיים למרות הקורונה

חג החנוכה, חג המכבים, מהווה אירוע מרכזי של תנועת ה”מכבי הצעיר”, לחניכים, לבוגרים ולמבוגרים כאחד. מרוץ הלפיד המתקיים בחנוכה בכל שנה הינו סמל לגבורת העם, רוחו ודבקותו במטרה לשימור עם יהודי בארצו. במסגרת אירועי חנוכה מטיילים חניכי התנועה הצעירים מידי שנה ברחבי הארץ ומקיימים תהלוכות לפידים ופעילויות חינוכיות ביישובים בהם פועלים.

השנה, כמו כל כך הרבה דברים אחרים, אי אפשר היה לקיים את המסורת כהלכתה בשל הקורונה. עם זאת בתנועת מכבי צעיר לא ויתרו על המסורת לחלוטין וקיימו טקס מרוץ לפיד בהשתתפות מצומצמת של נציגים מסניפי מכבי צעיר ברחבי הארץ.

3 דורות של מכבים. נועם, טליה, מנשה ויובל עברי בטקס. היום בקברות המכבים

3 דורות של מכבים

בין השאר ייצגה את סניף גדרה משפחת עברי, משפחה הכוללת שלושה דורות של חניכים בתנועה הותיקה שמונה כבר יותר מ-80 שנה של פעילות במושבה.

אל הטקס הגיעו חניכי העבר מנשה עברי הסב ויובל עברי האב, נועם עברי בוגרת שנת שירות ורכזת סניף מכבי בכפר שמואל וטליה עברי, חניכת סניף מכבי צעיר גדרה.

לצד משפחת עברי ייצגו את הסניף גם רון גורי נציג שכבת הבוגרים בסניף ועומר פארן, בוגר הסניף המשרת כיום בשנת שירות בסניף קרית גת.

ממשיכים בפעילות. חניכי מכבי צעיר בחלוקת סופגניות ליד בלליוס סנטר. הערב בגדרה

ממשיכים בפעילות למרות הקורונה

במקביל קיבלו הערב את העוברים והשבים, כולל רבים שיצאו ממתחם בדיקות הקורונה בגדרה, החניכים הבוגרים בתנועה עם סופגניות חינם והזמנה לתרום לעמותת ‘גדולים מהחיים’. גם בעת קשה שכזו מצליחים בתנועה לקיים פעילות קהילתית ראויה.

נראה שגם נגיף הקורונה לא ישבור את רוח המכבים.

חג שמח


בדוק גם...

זינוק במדדי התחלואה

ושוב מזנקת. מספר החולים הפעילים במושבה עלה ל 133 תושבים, מגמת התחלואה מובילה את גדרה …

שינוי גודל גופנים