דף הבית > תשתיות > מצוקת חניה מדבקת
צפוף בגולדה

מצוקת חניה מדבקת

כ-250 חתימות נאספו בעצומה למען פתרון מצוקת החניה בשכונת גולדה מאיר

מצוקת חניה מדבקת. על רקע אישור התכנית לציפוף דרמטי בשכונה הבאה של גדרה, שכונת הרצל פינת בן גוריון, גוברים הקולות לעצירת כשלי התכנון הדומים באופן מטריד לכשלים שכבר ניכרים בתכנון שכונת גולדה מאיר שהחלה באכלוס לפני כשנה.

בשכונת גולדה מאיר, שבה תמהיל של יחידות צמודות קרקע ובהן שתי חניות לכל יחידת דיור, מרבית הדירות הן בבנייה רוויה. חברות הבניה של בניינים אלו הכשירו בממוצע 1.3 חניות לכל יחידת דיור בלבד. המשמעות היא שלמרבית הדירות קיימת חניה אחת בלבד והרכבים הנוספים של בני הבית נאלצים לחנות ברחובות הסמוכים.

גם התכניות להכשיר מגרשי חניה לגני הילדים שייבנו בהמשך בצמוד לשכונה לא צפויות לפתור את הבעיה שכן מגרשים אלו מרוחקים ממרבית בנייני המגורים ומכאן שהרחובות המרכזיים בשכונה צפויים לצפיפות רבה גם בהמשך.

כ-250 איש כבר חתמו

בשל הכשלים הללו בתכנון השכונה שמרבית יחידות הדיור שבה עונות בהחלט להגדרה ‘דיור בר השגה’, נרתמו כ-250 איש עד כה לחתימה בשמם על עצומה ציבורית שנפתחה בנושא לפני מספר חודשים ושמה לה למטרה להחתים 100 תושבים בעד פתרון המצוקה.

בדברי ההסבר של העצומה כתבו התושבים כך:

טרם כניסתם של מרבית תושבי שכונת גולדה מאיר בגדרה, אנו מופתעים מכמות חניות דלה ביותר! הופתענו לגלות כי בשכונה חדשה לגמרי קיימת מצוקת חנייה ותכנון השכונה לקוי.

למרבית הדירות קיימת חנייה *אחת* בלבד. לאחר סיבוב בשכונה ניתן לראות כי קיימת מצוקת חנייה קשה. אין חניות ליד הבניינים ואין די מגרשי חנייה באזור המגורים.

דבר זה יגרום לחיפוש אחר חנייה במשך זמן רב במהלך היום, לחניה במקומו לא חוקיים שונים – חסימות מכוניות אחרות במגרשי חניה, חניה על המדרכה, חניה עם שני גלגלים על המדרכה, חניה על או בקרב מעברי חצייה ועוד.

עבורינו מדובר בחוויה מתסכלת ברמה היומיומית הגורמת לאיחורים, עצבנות, ורגשות כעס ותסכול.

חניות על המדרכה וחסימה חלקית או מלאה שלה גוררת פגיעה בהליכתיות וגורמת להגברת אי הנוחות והסכנה של הולכי רגל, במיוחד אוכלוסיות חלשות כמו נכים, ילדים, הורים עם עגלות וקשישים. חניות לא חוקיות בסמוך למעברי חציה מסכנות הולכי רגל שמנסים לחצות את הכבישים. כמו כן חניות לא חוקיות גורמות לפגיעה בתשתיות שונות כמו עצים, עמודים, מדרכות ועוד.

את הנעשה אין להשיב

בשכונת גולדה מאיר הנזק כבר נעשה וניכר מאוד שקשה מאוד לתושבים לפתור את הבעיה. בשכונות הבאות המתוכננות בימים אלו בגדרה הנזק הפוטנציאלי הוא עדיין על הנייר וטוב יהיה שיימצא מי שיעצור את התכנון הכושל ויקדם את תיקון התכניות שיישמרו על הציביון של גדרה ולכל הפחות על איכות החיים של תושביה.

לחתימה על העצומה – לחצו כאן.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים