דף הבית > פוליטיקה > מצופפים
מצופפים

מצופפים

ראש המועצה אישר הגדלה משמעותי של מספר יחידות הדיור בשכונה שהחלה להיבנות בכניסה לגדרה. מי ידאג לטובת ציבור התושבים?

מצופפים בניה. לפני מספר חודשים עדכנו כאן שהחל שיווקה של שכונת מגורים נוספת המתוכננת להיבנות בכניסה הדרומית לגדרה (בצומת ציר הרצל וציר בן גוריון).

מאז הגיע לידיעת ‘גדרה היום’ כי בדיון שהתקיים בהשתתפות ראש המועצה המקומית יואל גמליאל, החליטה ועדת המשנה של הועדה המקומית לתכנון ובניה לאשר הגדלה של 77% במספר יחידות הדיור שייבנו בשכונה.

הועדה אישרה, ברוב קולות, את בקשת היזם לבטל את התוכניות לבניית בתי צמודי קרקע בשכונה המדוברת. במקומם ייבנו בנייני בנייה רוויה נוספים. במקום 210 משפחות שתוכננו לאכלס את השכונה ייכנסו למקום לא פחות מ371 משפחות.

גם שכונה זו אמורה להיכנס ולצאת מגדרה דרך ציר בן גוריון. למרות שהשכונה סמוכה מאוד לציר הרצל, גם היוצאים והנכנסים לשכונה האמורה, הצפויים לפי מספר יחידות הדיור למנות כ-700 כלי רכב לכל הפחות, יגדשו את אותו ציר יציאה.

עוד שכונה בדרך שכונת קלוד נחמיאס

עוד שכונה בדרך לגדרה. הדמיית השכונה מתוך הדמיות החברה המשווקת

לגור בגדרה, לחפש חניה כמו בתל אביב

הכשלים התכנוניים בתכנון שכונת גולדה מאיר הבאים לידי ביטוי בכך שכבר כעת, עוד קודם לאכלוס המלא של השכונה, התושבים מתלוננים על בעיית חניה קשה הם ברורים מאוד. למרות זאת, גם בשכונה האמורה מתוכננות 1.3 חניות לכל יחידת דיור בלבד.

הכנות לשכונת קלוד נחמיאס

השטח כבר גודר וחלק מציוד הבניה כבר הוצב במקום. אזור הבניה המיועד, היום בבוקר

נאבק לבלום את הכשל הבא

קול יחיד בוועדה המקומית לתכנון ובניה התנגד לתוכנית הגדלת מספר יחידות הדיור. יו”ר גדרתים עו”ד סהר פינטו סקר בפני המשתתפים את הסיכון הברור לטובת ציבור התושבים, הן תושבי גדרה הוותיקים והן תושבי השכונה המדוברת, באם תאושר התוכנית להגדלת כמות הדירות.

“רק היזם נהנה מהגדלת כמות הדירות בתוכנית והציבור שיגיע לגור כאן בגדרה יסבול מכשלי תכנון בלתי הגיוניים וכל כך ברורים לעין כבר היום.” אומר פינטו “לא ננוח ונביא את התנגדותנו לתוכנית הבניין הגרועה הזו בפני הרשויות השונות כדי לבלום את התכנון הכושל הזה.”

בהתאם לדרישתו של פינטו צפויה להתכנס בימים הקרובים מליאת הועדה לתכנון ובניה, ועדה הכוללת את כל 15 חברי המועצה המקומית לצד גורמי מקצוע רלוונטים ולדון באישור תכנית הרחבת יחידות הדיור בשכונה.

סהר םינטו

לא מתכוון לוותר. סהר פינטו. “לא ננוח ונביא את התנגדותנו לתוכנית הבניין הגרועה הזו בפני הרשויות השונות כדי לבלום את התכנון הכושל הזה.”
איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

קירשנר מדבר

הרשות להעלאת מחירי הירקות והפירות

כתבת חדשות 13 חושפת את הכוחות שמאחורי המאבק המשפטי לסגירת משק קירשנר אמש שודרה כתבת …

4 תגובות

  1. מרגע לרגע לוקחים לנו את הריאות הירוקות של גדרה. יבוא יום ושטח פתוח בגדרה יהיה בגדר חלום..

  2. נתחשבן עם ראש המועצה בבחירות הקרובות. אם הוא דואג ליזמים במקום לתושבים – נחליף אותו.

  3. המשמעות: אובדן הצביון של המושבה בזכותו הגענו לכאן. עצוב ומרגיז

  4. טמטום תכנוני והורדת רמת האוכלוסיה בגדרה . מי שרוצה בית פרטי לא יבוא יותר לגור בגדרה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים