דף הבית > קהילה > מעשה מרכבה
מעשה מרכבה

מעשה מרכבה

הרצאה מרתקת על פרויקט המרכבה, מלכת הקרב, נערכה בפרלמנט גדרתים 60+

מעשה מרכבה.

התפקיד המשמעותי ביותר שעשה שמוליק רוטשס במהלך שירותו הצבאי היה במנהלת טנקי המרכבה, מנת”ק, כך שיתף שמוליק על עצמו במהלך ההרצאה שהעביר השבוע לפורום פרלמנט גדרתים 60+, שהתקיימה בגדרה.

ההרצאה סקרה את כלל ההתפתחות של טנקי המרכבה הישראליים מאז ההחלטה היומרנית שהוביל האלוף ישראל טל ז”ל, בשנת 1970, להתניע את הפרויקט ולחתור לעצמאות פיתוחית וייצורית של טנקים מתקדמים וקטלניים ועד לימינו אנו במהלך התמרון המאסיבי ביותר שנערך בעשרות השנים האחרונות בעזה.

להרצאה נרשם ביקוש גבוה במיוחד והשתתפו בה משתתפי פרלמנט גדרתים 60+ חדשים רבים וגם תושבים מחוץ ליישוב אשר שמעו על ההרצאה והגיעו להקשיב לסיפורים המרתקים ששילבו פרקים ישנים לצד מהלכי פיתוח שנעשו תוך כדי מלחמת ‘חרבות ברזל’.

מעשה מרכבה

מעשה מרכבה.. במשך למעלה משעתיים נותר הקהל מרותק לסיפור התפתחות טנקי המרכבה לאורך השנים. אמש בגדרה

ביקוש גבוה לטנקים

בשל הביקוש הרב הועתקה ההרצאה לבית משפחת בן בוחר שהתמלאה מפה לפה במשתתפי הפרלמנט.

בין המשתתפים היו גם בכירים במערך השיריון לאורך השנים ותושבים שהפגינו מומחיות רבה בשאלותיהם ובפרטים נוספים ששיתפו עם הקהל, לצד בכירים במערכת הביטחון תושבי גדרה, עוזי רובין, ראש מנהלת חומה לשעבר ובני לוי, זוכה שני פרסי ביטחון ישראל אשר היה שותף להנבטת מערכת ‘מעיל רוח’ ששולבה בטנקי המרכבה המתקדמים ומוכיחה את עצמה שוב ושוב בהגנת צוותי הטנקים.

מתמידים

סדרת ההרצאות של פרלמנט 60+ נמשכת לאורך השנים האחרונות בגדרה בהתמדה בכל מספר שבועות בהובלת פעילים ופעילות בתנועת גדרתים. בכל מפגש מגיע מרצה אחר להעשיר את הידע של הקהל ולהעמיק את ידיעותיהם. מטבע הדברים, במהלך שבועות הלחימה התמקדו ההרצאות בענייני השעה.

סהר פינטו, אשר השתתף באירוע קרא לתושבים להצטרף להרצאה:

” ככה מייצרים קהילה! וממש עכשיו הרצאה של שמוליק רוטשס על טנקי המרכבה ונגמשי הנמר.”

 

 

זכויות יוצרים

בדוק גם...

שמים לב

יום המפעם

היום, חמישי, יציון יום המפעם בכל רחבי הארץ. גם בגדרה יום המפעם יציון היום בפעילות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים