דף הבית > חינוך > מגזין פורבס מהדהד את זכייתה של ולך באוליפיאדת הפיזיקה
מדליה מקומית

מגזין פורבס מהדהד את זכייתה של ולך באוליפיאדת הפיזיקה

מגזין פורבס פרסם לפני ימים אחדים כתבה על זכייתה מלפני שנתיים של רויטל ולך, בוגרת אולפנת בהר”ן בגדרה, באוליפיאדת הפיזיקה. קוראי גדרה היום כבר הכירו את ולך בצמוד לזכייתה

מדליה מקומית. מגזין פורבס ישראל התרגש בימים האחרונים לאחר שגילה כי רויטל ולך, סטודנטית בת 19 ובוגרת אולפנת בהר”ן, מחזיקה במדליית זהב מאוליפיאדה בינלאומית שנערכה ב 2022 ובה זכתה במקום הראשון מתוך 370 מתומדדים מ74 מדינות שונות.

בשונה מקוראי פורבס ישראל, קוראי גדרה היום כבר הכירו את הזכיה של ולך עוד כאשר היתה תלמידת אולפנת בהר”ן וחזרה אל האולפנה מעוטרת במדליה. ראו ממש כאן.

לפורבס סיפרה:

 “מגיל צעיר אהבתי מדעים, נהניתי ללמוד וחלמתי להיות מדענית, בכיתה י’ קיבלתי הזדמנות להשתתף במחקר במסגרת תוכנית אלפא באוניברסיטת אריאל. כתבתי עבודת גמר ופגשתי בפעם הראשונה את העולם של המחקר המדעי”.

דרך התוכנית היא שמעה על נבחרות ישראל במדעים והתמיינה לנבחרת פיזיקה. בסוף י”ב כבר השתתפה באולימפיאדה האסייתית לפיזיקה, שבה זכתה בציון לשבח, ולאחר מכן באולימפיאדה הבינלאומית בפיזיקה, שבה זכתה במדליית הזהב.

רוצה “לגלות משהו שהאנושות לא יודעת”

כיום היא סטודנטית בתוכנית המצטיינים של הטכניון. “אני חשה סיפוק כשאני לומדת דברים חדשים, אני קמה מסקרנות”, מספרת ולך על מה שמניע אותה. “בטווח הארוך אני רוצה לעשות משהו שישפר את העולם, או לגלות משהו שהאנושות לא יודעת. אני מאמינה בשיטה המדעית שדוחפת את האנושות קדימה, ומאמינה בתורה ובריבונו של עולם – ולא רואה סתירה בין הדברים”.

רויטל ולך

טוב מאוחר מאשר אף פעם. הידיעה של פורבס, שנתיים לאחר הזכייה

“נכונו להם גדולות”

שרת החינוך בזמן התחרות, ד”ר יפעת שאשא ביטון ברכה עם הזכיה את ולך וחבריה ואמרה:

“אני בטוחה שעוד נכונו להם גדולות, ושבעוד מספר שנים הם יהיו חלק משדרת המדענים שיהוו את חוד החנית של המדע הישראלי״.

ד”ר שמשון שושני, יו”ר מרכז מדעני העתיד אמר אז:

“הישגי נבחרות ישראל במדעים הם חגיגה לאומית למערכת החינוך הישראלית ולמדינת ישראל כולה. הישגים שהם פרי של נחישות, השקעה, התמדה ומאמץ ומעידים על כישרון אדיר ויכולות גבוהות של חברות וחברי נבחרות ישראל למול הנבחרות מרחבי העולם. אנו גאים מאוד בתלמידות ובתלמידי הנבחרות ואנו משוכנעים, כי הם ימשיכו להגיע להישגים פורצי דרך”.

התאמנו באוניברסיטת בן גוריון

לאחר התחרות ביולי 2022 סיפרה:

“התאמנו שנה במרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע באוניברסיטת בן־גוריון, בראשותו של פרופ’ אולג קריצ’בסקי והמאמנים פבל רדזיוילובסקי, אסף רוזן ואיל וולך. לפני פסח נבחרתי לאולימפיאדה האסייתית לפיזיקה וקיבלתי צל”ש (מדליה רביעית אחרי הארד), ולפני כחודש בחרו בי ובארבעה בנים נוספים לאולימפיאדה הבינלאומית. אני מודה לרעות גולדברג, שהייתה מדריכה אישית שלי ועזרה לי להגיע למדליה”.

(בשער: רויטל ולך על רקע אולפנת בהר”ן בה למדה בגדרה בזמן הזכייה בתואר המכובד)

 

 

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

פריצת דרך מנטלית

מרכז הצעירים בגדרה עם סדנת אימון מנטלי מעשי פריצת דרך מנטלית. מרכז הצעירים גדרה יקיים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים