דף הבית > ספורט > ללא תמיכה
סמברג ברמלה

ללא תמיכה

האולימפיאדה המוצלחת מאחורינו, זמן טוב לברר מי תמך ומי פחות במאמץ להשגת המדליה ההיסטורית של סמברג

מדליה תוצרת רמלה? המדליה ההיסטורית של אבישג סמברג, תושבת גדרה המתאמנת מזה שנים ברמלה, חידדה את סימני השאלה לגבי התמיכה הציבורית בספורט הגדרתי.

30,000 תושבים, שני מגרשי טניס

מי שמשווה את התשתיות בגדרה של 2021 לתשתיות בגדרה של שנות ה-60 או ה-70 יכול להצביע על התקדמות משמעותית ביחס למה שהיה כאן בעבר. עם זאת, כל מי שמסתובב מעט ביישובי הסביבה המקבילים לגדרה בגודלם ודומים לה באופיים, לא יכול שלא להבחין בפיגור המשמעותי של התשתיות בגדרה ביחס לתשתיות ביישובי הסביבה.

חלק ניכר מהבעיה בהתקדמות האיטית טמון בהתנהלות לא מקצועית בכל הקשור לתשתיות הספורט ביישוב כפי שאפשר ללמוד מאירוע חדר הכושר באולם הספורט ברמון או מהקושי הבלתי מוסבר בקבלת ההחלטה על שיפוץ מגרש הכדורגל הסינטטי.

השנה תחצה גדרה את סף 30,000 התושבים, היקף משמעותי מאוד לכל הדעות בקנה מידה ישראלי ואולי גם תוגדר כעיר ואם בישראל.

עם זאת, היקף תשתיות הספורט הקיימות לשירות אותם תושבים חסרות מאוד וחלק גדול מהתושבים נאלץ לחפש את השירותים ביישובי הסביבה. כך למשל שחקני הטניס בגדרה אשר מצופים להסתפק בשני מגרשים בלבד, או המבקשים לעסוק בשחייה בגדרה אשר לשימושם בריכה ציבורית אחת לא מקורה שנפתחה לחצי עונה אחרי שנה וחצי של הזנחה.

אפילו הקבוצות הגדרתיות, המשחקות מזה מספר שנים בליגת א.י.פ.ל, ואשר הובטח להם הקמת מגרש מתאים לצרכיהם בצמוד לשכונות המגורים של שחקני הקבוצות, נאלצים שוב ושוב להרחיק למזרח גדרה ולשחק במגרש בית הספר רמון.

סמברג

באין תמיכה. האם המדליה הבאה תלוייה גם היא בהורים שיזהו את הכישרון בילדים ויתמידו בהשקעה. סמברג בכנסת לפני 4 שנים

כסף קטן

אילו ענפים זוכים לתמיכה כספית משמעותית מהמועצה המקומית?

ניחשתם נכונה. ענפי הכדורגל והכדורסל בהם הקבוצות המקומיות זוכות להצלחות בינוניות למדי בליגות הנמוכות בלבד.

בתחילת השנה אישרה המועצה את חלוקת כספי התמיכות בספורט (230,000 ₪ בלבד), 50% מהכספים הועברו לענף הכדורגל, 45% לכדורסל ו-5% לענף ההוקי גלגליות.

היכן התמיכה בענף הטאקוואנדו אתם שואלים? כנראה שנדרש לחפש אותה בתקציב התמיכות שמחלקת עיריית רמלה לעמותות הספורט הפועלות בתחומה.

ראש עיריית רמלה התראיין ימים אחדים לאחר הזכייה של סמברג במדליה ואף אתגר את ראש מועצת גדרה בראיית ההשקעה בספורטאית האולימפית לקראת משחקי פריז 2024 והבטיח להשקיע מיליון ₪ מתקציב רמלה כנגד השקעה מקבילה שתבוצע בגדרה.

מדליה תוצרת רמלה

מהמעט שלמדנו להכיר את עולמה של הספורטאית האולימפית בעשרות הכתבות המצולמות שנלוו אליה לאחר הזכיה בלטה העובדה כי סמברג, אשר לא הסכימה לוותר על אימונים, אפילו עברה להתגורר בצמוד לאולם האימונים ברמלה יחד עם בן זוגה, נמרוד קרביצקי, לוחם טאקוואנדו בינלאומי בעצמו.

אולם האימונים שהוקצה למועדון ‘שרעבי אומנויות לחימה’ ברמלה התברר באולימפיאדה האחרונה כאחד התנאים ההכרחיים בבסיס ההצלחה של סמברג להגיע לרמה שהפגינה בטוקיו.

סמברג ברמלה

בהחלט כבוד. רמלה מברכת את סמברג לאחר הזכיה במדלית הארד בטוקיו

מוסר ורץ לנגוח

לפני שנים ספורות אולץ ראש המועצה גמליאל, האמון על מליאת המועצה המאשרת את כספי התמיכות, להתפטר מתפקידו בעמותה לקידום הספורט בגדרה, עמותה ציבורית אשר קיבלה את כל כספי התמיכות שהקצתה המועצה המקומית גדרה, הקצאה שהותאמה בגודלה לצרכי העמותה.

מושבת ההוקי גלגליות

מכל הענפים הרבים הקיימים בארץ, דווקא בהוקי גלגליות בחרה המועצה המקומית להשקיע. לפני מספר שנים מחקה המועצה מגרשי ספורט אחרים שהיו קיימים במקום והכשירה את המתחם בעמק הנשר כמגרש הוקי גלגליות בו מתאמנות מספר קבוצות ילדים.

לכאורה, השקעה מבורכת גם בענף שאינו זוכה לפופולריות מיוחדת בקרב הקהל הרחב. עם זאת, קשה לראות עקביות ויציבות בתמיכה של המועצה בתחום ההוקי גלגליות כאשר הגופים הפועלים בנושא אינם זוכים לתמיכה תקציבית משמעותית בשנים האחרונות ואפילו תשתית המים לברזיה הצמודה למקום תקולה לאורך חודשים ללא מענה.

סמברג ברמלה

מדליה תוצרת רמלה. אבישג והמדליה לצד הוריה, נילי ואורן, ולצד ראש עיריית רמלה בטקס קבלת הפנים שנערך לסמברג ברמלה לאחר הזכייה בארד

ומה בתכנית קדימה?

מי שמבקש לברר מה בתכניות של גדרה לשנים הקרובות בתחום הספורט יתקשה מאוד למצוא פרטים בנושא.

כך לדוגמא, על רקע כלל המרוצים המתקיימים מדי שנה ביישובים רבים ברחבי הארץ שהעיתוי לקיימם נקבע מיד עם ביצוע המרוץ בשנה הקודמת, למרוץ גדרה הרביעי שאמור להתקיים השנה אחרי שבוטל בשנת הקורונה, טרם התפרסם עיתוי ולא ברור האם בכלל יתקיים.

הציבור בגדרה, ואפילו במדינה כולה, כבר מחזיק אצבעות לסמברג לקראת האולימפיאדה הבאה ומקווה שתוכל להתמיד באימונים ולהתאמן בתשתיות שיאפשרו לה לשמור על הרמה הבינלאומית ואף להתחזק לקראת התמודדות על הזהב בפריז 2024.

האם תתחזק התמיכה?

האם גם המועצה המקומית גדרה תמצא את הדרך לפתח את הענף או שרק תסתפק בשלטי חוצות אחרי הצלחות של תושבי גדרה המושגות למרות העדר התמיכה? ימים יגידו

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

.תגלית ביבנה

מבנה בן 2000 שנים נחשף בחפירות

חשיפה בחפירות הארכיאולוגיות המבוצעות למרגלות תל יבנה בצמוד לעיר יבנה. מבנה עתיק מתקופת הסנהדרין נחשף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים