דף הבית > חי מהשטח > יש תקציב

יש תקציב

לאחר 5 חודשים לתוך 2024 בהם לא היה תקציב מאושר לגדרה, מליאת המועצה אישרה ברוב גדול את התקציב לשנת 2024

בשל נסיבות המלחמה והחלפת ההנהלה בגדרה להנהלה העסוקה מיום הבחרה בגיבוש תכנית הבראה למועצה המקומית הנמצאת בגירעון העמוק בתולדותיה, לא היה תקציב מאושר למועצה המקומית עד השבוע, מה שהגביל את התנהלות המועצה והשירותים שיכלה לתת לתושבים מאחר והיתה מוגבלת למסגרת תקציב חודשית בהיקף 1/12 מתקציב 2023.

היקף הגירעון, כפי שנסקר בפירוט בפני חברי המליאה בישיבתם הקודמת, הגיע ל37 מיליון ש”ח בתקציב השוטף שנת 2023 ולגירעון מצטבר בסך 75 מיליון ש”ח, היקף אדיר ביחס למסגרת התקציב השנתית של המועצה המקומית גדרה.

התקציב עבר ברוב 10:2

השבוע, בישיבת המליאה ששודרה בשידור ישיר לכל תושבי גדרה שהתעניינו בפרטים (לשידור חוזר – ממש כאן), אישרה המליאה את התקציב ברוב גדול כאשר 10 חברי מועצה מהקואליציה ומסיעת אומץ מצביעים בעד התקציב ורק יואל גמליאל וסהר רווח, האחראים ישירות על הגירעון העמוק של המועצה, מצביעים נגדו. שלושה חברי מועצה נעדרו מהדיון.

7% עלייה בארנונה

כחלק מאישור התקציב אישרה המועצה גם את צו המיסים לשנים 2024 ו 2025 אשר משקף עליה בגובה הארנונה שישלמו בעלי העסקים ותושבי גדרה, זאת כמתחייב מהחובה לסגור את הגירעון בתקציב המועצה, הגירעון העמוק ביותר בתולדות גדרה.

העליה המידית בארנונה היא בהיקף 7% בניסיון לסגור את הגירעון העמוק בזמן קצר ולאפשר למועצה למלא את תפקידה ולתת שירות מלא לאורך כל שנת 2024. העליה דומה לעליה בשנת 2013 אז עלתה הארנונה ב7.6% וב2019 בכ7%.

שיעור עליית הארנונה שאושר משקף מיתון בעלייה ביחס למה שתוכנן במועצה לפני הבחירות, זאת תודות לתכנית ההתייעלות שהושקה יחד עם תקציב 2024 ומאפשרת התכנסות של התקציב ואיזון ההוצאות מול ההכנסות של המועצה מבלי לעלות את הארנונה בשיעור חד עוד יותר.

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

פריצת דרך מנטלית

מרכז הצעירים בגדרה עם סדנת אימון מנטלי מעשי פריצת דרך מנטלית. מרכז הצעירים גדרה יקיים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים