דף הבית > תרבות > ילד מוצלח
בן שטרית המתכון לגידול ילדים מוצלחים

ילד מוצלח

מיכאל בן שיטרית מגדרה נבחר להיכלל ברשימת ה’ילדים המוצלחים’ שדרך סיפור ילדותם מתארים מחברי הספר החדש את הכללים החשובים באמת להורים שרוצים לגדל ילדים מוצלחים

מיכאל בן שיטרית הוא מנהל בית ספר לשעבר ומרצה תושב גדרה, מי שמיועד להצטרף כחבר מועצה מטעם סיעת גדרה מתחדשת בתקופה הקרובה למועצה המקומית גדרה.

בן שיטרית נכלל באחרונה ברשימת ה’ילדים המוצלחים’ שנבחרו לשמש כדוגמאות לאופן שבו ממליצים מחברי הספר החדש ‘המתכון לגידול ילדים מוצלחים’ לגדל ילדים.

המתכון לגידול ילדים מוצלחים

האם יש מתכון? קראו ונסו בעצמכם. הספר מאת שרון פאר ומיכל דליות

מערן זהבי ועד מיכאל בן שטרית

האם יש מתכון שיכול להבטיח את הגשמת הרצון ההורי המשותף הזה?

כדי לספק תשובות לשאלה שמעסיקה הורים רבים, מיכל דליות ושרון פאר הניחו את המחקרים והתיאוריות בצד ויצאו לפגוש הורים שעשו את זה באמת ובאופן מוכח – הורים שגידלו ילדים פורצי דרך ומעוררי השראה: הכדורגלן ערן זהבי ומדענית המחשב ד”ר קירה רדינסקי. הפעילה והיזמית החברתית עדי אלטשולר ומפקד סיירת מטכ”ל לשעבר אורי גורדין. המוזיקאי והיוצר עידן רייכל ומנכ”לית פייסבוק עדי סופר־תאני. הכדורסלן עמרי כספי והרופאה הלוקה בשיתוק מוחין ד”ר הודיה אוליאל, מיכאל בן שיטרית ועוד.

המתכון לגידול ילדים מוצלחים הוא קובץ שיחות עם אבות ואמהות שאפשרו בפעם הראשונה הצצה מעמיקה אל תוך עולמם המשפחתי, הערכי והחינוכי. הוא מרכז את פרקטיקות גידול הילדים המיטביות שכל הורה יכול לאמץ וליישם במשפחתו. כפי שמוכיח הספר, לדרך שבה נחנך את ילדינו יש השפעה מכרעת על הצלחתם כאנשים בוגרים.

הכי חשוב “לא להיות קורבן”

בן שטרית פרסם בדף שלו בפייסבוק פוסט תודה למחברי הספר על שבחרו בו כחלק מהדמויות דרכם בחרו לתאר את המתכון.

כשמיכל דליות (סופר נני) ושרון פאר הודיעו לי שהם כותבים את “המתכון לגידול ילדים מוצלחים”, שמתבסס על ראיונות עומק עם הוריהם של “המוצלחים”, והם בחרו בי לצד עידן רייכל, עדי אלטשולר ועמרי כספי, שמחתי בעיקר עבור אמא שלי.

כי את הסיפור שלי כבר מכירים, אבל זאת הזדמנות לקוראים לדעת שגדלתי בבית עם אבא שכל חייו היו נתינה לאחרים, ועם אמא פייטרית, שהביאה לעולם עשרה ילדים (ואימצה עוד ילדה עם תסמונת דאון), והצליחה בלי רחמים עצמיים ובלי להתקרבן, לחנך אותנו להיות אנשים טובים, חרוצים, אוהבי ישראל ואוהבי אדם.

זו התכונה הכי בולטת שלמדתי מאמא שלי – לא להיות קורבן. ליזום ולעשות.

כשקראתי את הראיון עם אמא, הבנתי את המתנה האמיתית של הספר – האמא הפייטרית שלי הפגינה לראשונה חולשה וכאב. אמא שלי מדברת לראשונה על המחירים הכבדים של חיי הישרדות כלכלית וההשלכות על הילדים: “כמעט לא הייתי מדברת עם הילדים. עבדתי נורא קשה ובבית הייתי במטבח כי היה חשוב לי שיהיה להם מה לאכול, ולא תמיד חשבתי שהם צריכים גם קצת לדבר איתי ולקבל ממני מילה טובה וחיבוק”…..

מילה טובה וחיבוק!

זו כנראה הסיבה שכשהייתי מנהל בית ספר עמדתי בכל בוקר בשער, חיבקתי את התלמידים ונתתי יותר מילים טובות.

אז כשתקראו את הספר הנפלא הזה, נסו לקרוא גם בין השורות. את מה שנאמר שם בלי מילים.

תודה מיכל ושרון על הזכות.

בן שטרית מתוך הספר

בן שטרית בספר המדובר. (תמונה מתוך דף הפייסבוק של מיכאל בן שטרית)

מפודקאסט לספר

מיכל דליות היא אשת חינוך ויועצת משפחתית בכירה. מנכ”ל ובעלים של מרכז מיכל דליות. מנחת התוכנית סופרנני. מנחת תוכנית ייעוץ שבועית ב”רדיו ללא הפסקה”, מרצה בפני קהלים שונים ברחבי הארץ והעולם. ספריה להורים ולילדים הינם רבי־מכר.

שרון פאר הוא איש תקשורת וחינוך המשלב בין עבודתו התקשורתית לבין עיסוקו כמחנך בבית ספר תיכון לנוער בסיכון וכיועץ להורי מתבגרים. בעל טור ב-ynet בנושאי הורות וחינוך, מרצה בתחום הורות למתבגרים ומגיש את הפודקאסט הורים יחסים ילדים יחד עם מיכל דליות.

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

עלה אל האופק

הראל מויאל משמח את דיירי ההוסטל בגדרה הראל מויאל עושה את זה שוב. בנר שמיני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים