דף הבית > קהילה > יותר מכל שנה

יותר מכל שנה

הושלם מבצע כרובית הגדול. מהמטבח המרכזי בגדרה סופק היקף אדיר של מנות חג לנזקקים. יותר מכל שנה קודמת

מבצע כרובית השנה בגדרה עלה על כל קודמיו.

גם בשל הביקוש הגדול השנה למנות חג למשפחות שאין בידן להעמיד ארוחת חג ראויה על שולחנן וגם בשל נסיבות הקורונה הייחודיות שמנעו את הבישול המשותף במטבח המרכזי של פרויקט כרובית הארצי בחולון, מתנדבי הפרויקט בגדרה אותגרו במבצע גדול במיוחד.

מנות החג של כרובית

מבטיחים חג מעט יותר שמח. פרויקט כרובית בעבודה

1600 מנות

עם תחילת המבצע, הוגדר יעד אתגרי ביותר להוציא 1200 מנות מהמטבח של גדרה, היקף אדיר בקנה מידה של המושבה.

אבל בגדרה, כמו בגדרה, המציאות עולה על כל דמיון ותוך כדי הצטברות המנות בקצב מסחרר, מנות שבושלו במספר הולך וגדל של מטבחים ברחבי גדרה, החליטו המארגנים לעלות את הרף.

בסופו של מבצע סופקו כ-1600 מנות חג מהמטבח המרכזי בגדרה. רכבי המתנדבים עמוסים למכביר בארגזים, העבירו את המנות למוקד הלוגיסטי המרכזי בסניף הצופים בחולון משם חולקו המנות לעשרות מוקדים ברחבי הארץ.

מקרר כרובית

יותר מכל שנה אחרת. אחד המקררים בבית משפחת איתן במהלך המבצע

כולם נרתמים

כטון ירקות קולפו בקפידה ונחתכו באהבה על ידי המתנדבים שתוגברו השנה על ידי עשרות התושבים שנענו לקריאה ועל ידי חניכי תנועות הנוער השונות שהתייצבו בחצר של משפחת איתן כאשר נקראו לסייע במשימה החברתית החשובה.

המתנדבים לא זנחו גם את 50 המשפחות בגדרה להם מסייע פרויקט ‘כרוב’ המקומי לאורך כל השנה, בעזרת תרומות רבות של תושבי גדרה ובעלי עסקים במושבה ואפילו של פורום נשות גדרה, הצליחו לעמוד ביעד המאתגר ולחלק מנות חג לכולם.

מובילי הפרויקט בגדרה, מורן המילטון, שלומי סלוטקין, אופירה רוזנטל וורד איתן, הפעילים בעמותת ‘גדרתים למען גדרה’, סיכמו את סוף השבוע המסחרר בסיפוק אין קץ:

“אנחנו כבר כמעט ולא עומדים על הרגליים אבל המאמץ בהחלט משתלם כאשר יודעים שהצלחנו לגרום למאות רבות של קשישים בישראל קצת נחת רוח עם כניסתה של השנה החדשה”

רוח התנדבות גדרתית!

שנה טובה גדרה

מבצע כרובית הגדול

הצליחו לעמוד ביעד והרבה יותר מזה. פרויקט הכרובית הגדול של 2021. האם בשנה הבאה יצליחו אף יותר?

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

נפטרים

ארבעה נפטרים בספטמבר

מניין הנפטרים מסיבוכי הקורונה בגדרה עלה גם החודש ועומד על 42 תושבים. ירידה לאורך החג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים