יום הוטרנים

היום ציינו ברחבי העולם וגם אצלנו את יום הניצחון על הנאצים

הידעתם? הזכרתם? היום לפני 79 שנים נכנעה גרמניה הנאצית לצבא האדום, הצעד שסימל את סופה של מלחמת העולם השניה וסיומו של עידן מהשחורים שידעה האנושות.

יום הניצחון הוא היום שבו חגגו בברית המועצות, וממשיכים לחגוג במדינות ברית המועצות לשעבר את הניצחון של הצבא האדום על גרמניה הנאצית במהלך החזית המזרחית במלחמת העולם השנייה, שנקראת גם מלחמת המולדת הגדולה. היום נחגג ב-9 במאי. בישראל מצוין היום כיום הניצחון על גרמניה הנאצית המעוגן בחוק יום הניצחון על גרמניה הנאצית, התשע”ז–2017.

מדי שנה נערכים במהלך החג מצעדים צבאיים שהמפורסם שבהם הוא המצעד הצבאי במוסקבה, משגרים זיקוקין די-נור, שמים זרי פרחים על קברי חיילים שנהרגו במהלך המלחמה ועומדים דקת דומייה לזכרם. בנוסף לאירועים אלה, היום מוכרז בכל המדינות כיום שבתון וערוצי הטלוויזיה משדרים בו תוכניות הקשורות למלחמת העולם ולאירועי יום הניצחון.

הניצחון על הרוע הכי גדול שהיה בהיסטוריה של האנושות

היום הוזמן ראש המועצה סהר פינטו להגיע לטקס לציון יום הניצחון שנערך, כמידי שנה, במקבץ הדיור ברחוב בן גוריון בגדרה, מקבץ בו רבים מדיירים הם וטרנים של הצבא האדום בעצמם ומקפידים מאוד להזכיר את חלקו של צבאם בניצחון המוחץ על גרמניה הנאצית, במקום מוצגת תערוכת צילומים קבועה של בוגרי המלחמה ההיא, מקור גאוותם של הוטרנים המקומיים.

פינטו נשא דברים בטקס ואמר:

“אנחנו נמצאים בשבוע של זיכרון וגבורה, זיכרון של השואה וזיכרון של גבורה על כל אותם לוחמים ולוחמות הוטרנים על כל מי שהשתתף בקרבות והביא להכרעה וניצחון על הרוע הכי גדול שהיה בהיסטוריה של האנושות.

אם מישהו היה מצלם אתכם לפני 70 שנה, והיה אומר שבעוד 70 שנה, אותו ילד, אותה ילדה, יקימו משפחה לתפארת, יחיו במדינה עצמאית, יהיה להם את הצבא הכי חזק בעולם, היו אומרים לו אתה מדמיין. עם ישאל חי. כשעם ישראל מאוחד הוא אגרוף ברזל שאף אד לא יכול עליו.”

הציבור מוזמן להגיע ולהתרשם מתערוכת הוטרנים במקום.

יום הוטרנים יום הוטרנים יום הוטרנים

ראש המועצה וחברת המועצה מלי לוי במהלך סיור בתצוגה הקבועה במקבץ הדיור

 

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

כרוב WIN WIN WIN

כרוב חגיגי

שיתוף פעולה בין מיזם כרוב לבעלי עסקים בגדרה – וכולם מרוויחים כרוב חגיגי. לקראת חג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים