דף הבית > חי מהשטח > יוזם ‘חוק המילואים’ נפטר מקורונה

יוזם ‘חוק המילואים’ נפטר מקורונה

אל”מ במיל’ אבי סייג, תושב גדרות ויוזם ‘חוק המילואים’, מת בגיל 66 כתוצאה מסיבוכי הקורונה

סייג היה בוגר קורס חובלים, מפקד נמל אשדוד במילואים, מתנדב בפעילות ציבורית למען חיילים ולדברי מכריו “איש מקצוע מההמעלה הראשונה”. לאחר שסיים קורס חובלים מחזור כ”ה החל את הקריירה האזרחית שלו בחברת ‘נפטון פונדק את אילון’ שהוקמה בשנת 1975. את חברת אמקו ים הקים בשנת 1983 ומועסקים בה כיום מאות עובדים. מכריו סיפרו בכאב כי “למרות שנשמר מאד מפני הנגיף הוא חלה ונאבק במשך כמעט ארבעה חודשים בטיפול נמרץ נשימתי כשהוא מורדם ומונשם”.

מוביל מאבק המיל’

אבי סייג היה ממקימי העמותה למען משרתי המילואים בשנת 2012, עמותה שמטרתה הבטחת השמירה על חוסנו ועל תפקידו הנאות של מערך המילואים בצבא ההגנה לישראל, המהווה את עיקר כוחו ועוצמתו. קידום ושמירה על זכויותיהם של חיילי ומפקדי המילואים, כשירותם, תנאי שירותם ויחסיהם עם גורמי המדינה וצבא ההגנה לישראל, על מנת שיוכלו לבצע את משימות הביטחון של המילואים.

יוזם חוק המיל’

בין פעילותו הרבה בתחום המילואים נזקף לזכותו היוזמה של חוק המילואים, חוק ייעודי למשרתי המיל’ המסדיר את שירות המילואים בישראל. עד לחקיקת חוק זה בשנת 2008  הוסדר נושא זה בחוק שירות ביטחון.

סייג, התגורר עם משפחתו במושב משגב דב, ביישובי גדרות הסמוכים. לפני כארבעה וחצי חודשים אושפז בבית חולים קפלן ברחובות לאחר שלא חש בטוב ולמרות שהקפיד לשמור על הנחיות הקורונה. לאחרונה לאור התדרדרות במצבו הרפואי הועבר לבית החולים תל השומר, שם נפטר השבוע בשל סיבוכי הקורונה.

יהי זכרו ברוך

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים