דף הבית > פוליטיקה > ח”כ גמליאל מוותרת על המינוי

ח”כ גמליאל מוותרת על המינוי

בשל מחלוקות בין אופוזיציה לקואליציה, אחת הועדות החשובות בכנסת נותרת משותקת. גילה גמליאל פורשת מוועדת האתיקה

מינוי גמליאל לחברת ועדת האתיקה לא ימומש. גילה גמליאל, שרת איכות הסביבה לשעבר, ילידת גדרה ואחותו של ראש המועצה המקומית גמליאל מסרבת לקחת על עצמה את תפקיד נציגת הליכוד בוועדת האתיקה של הכנסת ומודיעה כי היא מוותרת על המינוי.

ח”כ הטוב בעיניו יעשה

מאז כינונה של הכנסת אין במשכן ועדת אתיקה מתפקדת בשל התמשכות המחלוקות בין האופוזיציה לקואליציה, מצב שרק מחריף את הקלות בה מרשים לעצמם חברי כנסת מחלקים נרחבים של בית הנבחרים לפעול באופן שדורש בימים כתיקונם את דיון הועדה בעניינם אך נמנע מביצוע בשל אי קיומה של הועדה.

למעשה, מאז כינונה של הכנסת ובשל העדר המנגנון היחיד שיכול לאכוף את כללי האתיקה על חברי הבית, ח”כ הטוב בעיניו יעשה.

הכרזה חד צדדית

ביום רביעי האחרון החליט יו”ר הכנסת מיקי לוי לנסות ולשים סוף להתמשכות התהליכים ופרסם את כתב המינוי של הועדה ללא הסכמת הצדדים. כיו”ר הועדה מינה את חבר הכנסת יוראי להב-הרצנו שלצידו אמורים לכהן חברת הכנסת גמליאל מהליכוד, חבר הכנסת מרגי מש”ס וחבר הכנסת אוסמה סעדי מהרשימה המשותפת.

ראשון הפורשים מהועדה היה חבר הכנסת מרגי מש”ס בטענה כי: “הסכמתי הייתה מותנת בגמר השיבוץ של כל הועדות ברגעים אלו אני מוציא ליו”ר מכתב ובו אני מחזיר לו את המינוי”.

מסרבת לקבל על עצמה את המינוי גמליאל מתקופת כהונתה כשרה, (צילום לע”מ – מארק נוימן)

פורשת

מינויה של גמליאל התקבל תוך כדי סימני שאלה נוכח פרשת ‘טבריה’, חשיפת הדבקותה של השרה בקורונה במהלך שהות בטבריה בבית הורי בעלה למרות שבאותו הזמן הוכרז על סגר כללי במדינה, סגר שהיא בעצמה הטיפה לציבור על החשיבות שבשמירתו ולמרות שמקום מגוריה הקבוע הוא בתל אביב.

אתמול הודיעה אחריו גם חברת הכנסת גמליאל כי היא מוותרת על המינוי.

מלשכתה של גמליאל נמסר כי לאחר הכרזתו של יו״ר הכנסת אמש על מינוייה של ח״כ גילה גמליאל כחברה בוועדת האתיקה של הכנסת, הועברה הצעת פשרה מטעמה של ח״כ גמליאל שלא נענתה בחיוב עד לרגע זה. על כן, ח״כ גמליאל השיבה במכתב כי היא מוותרת על המינוי.

במכתב ליו”ר הכנסת כתבה:

״כפי שידוע לך, ישנו חשש כבד מצד סיעות האופוזיציה באשר להתנהלות לא הוגנת מצד גורמים בקואליציה במסגרת וועדת האתיקה. הכנסת הנוכחית מלווה בהתנהלות לא עניינית כלפי האופוזיציה, ובכך מלאכת הפיקוח והבקרה על פעילות הממשלה לא מתאפשרת באופן מיטבי.

הדמוקרטיה היא נר לרגלינו. אסור כי וועדת האתיקה תהווה כלי לפגיעה בתפקודה של האופוזיציה. האינטרס הדמוקרטי והציבורי גובר על כל גחמה פוליטית ואישית״.

ממפלגת הליכוד נמסר כי “ח”כ גילה גמליאל פעלה בהתאם לעמדת הסיעה מאז שמונתה ועד שהתפטרה מוועדת האתיקה. כולנו מאוחדים במאבק כנגד הפגיעה של הקואליציה במעמד הכנסת ובדמוקרטיה הישראלית”.

(בשער: גמליאל מתקופת כהונתה כשרה, צילום לע”מ – מארק נוימן)
זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים