דף הבית > חינוך > חוזרים לבית הספר

חוזרים לבית הספר

קבינט הקורונה החליט על חזרת כיתות א’-ד’ לבתי הספר. האם יישלחו המורים והמורות לבדיקות קורונה בזמן?

לפני כשבוע חזרו גני הילדים לפעילות בהחלטה שהתקבלה בממשלה ביום חמישי ונכנסה לתוקף ביום ראשון שלאחר מכן.

בתווך עודדו הרשויות את הגננות להיבדק לקורונה אך גם המעט שעשו כן (כ-30% בלבד לפי הפרסומים), עשו זאת לאור ההתארגנות המאוחרת מאוחר מידי וקיבלו את התוצאות אחרי שכבר חזרו לגן ונחשפו לילדים.

כתוצאה מכך וכתוצאה של המשך ההדבקות, יותר מ-50 גנים נסגרו ברחבי המדינה בתוך כשבוע כולל גן אחד בגדרה שנסגר ביום הראשון לפעילותו לאחר שהתגלה כי הילדים נחשפו לחולה מאומת.

חוזרים ללמוד בקפסולות

אתמול החליט קבינט הקורונה כי בכפוף למגמות התחלואה המסתמנות יחזרו גם תלמידי כיתות א’ עד ד’ לכיתות בתחילת השבוע הבא, כיתות א’-ב’ לחצאי שבוע וכיתות ג’-ד’ לשבוע לימודים כמעט מלא בפיצול לקפסולות.

בכיתות יפגשו התלמידים את המורים והמורות שחוזרים משהות ביתית ממושכת, חלקים ביישובים שעדיין נאבקים בשיעורי תחלואה גבוהים במיוחד.

בדיקות לכל דורש ברחובות. לתושבי רחובות בלבד?

מה השתנה?

בפעם הקודמת שחזרו בתי הספר לפעילות במתכונת דומה, בתחילת ספטמבר, חוותה המדינה עלייה חדה בשיעורי התחלואה שהתמשכה עד לכניסה לסגר ממושך.

גם בגדרה התגלו מספר רב של אירועי חשיפה לחולים מאומתים בבתי הספר השונים במושבה ותלמידים רבים נשלחו לבידוד.

האם ביציאה מהסגר השני, כאשר במושבה עדיין עשרות חולים פעילים מזוהים וככל הנראה נוספים שטרם אותרו, תהיה שגרה שונה? ימים יגידו.

מתחם בדיקות ייעודי לצוותי החינוך?

למרות שהעומס על מנגנון הבדיקות ירד משמעותית בשבוע האחרון לא נראה, נכון לעכשיו, שיש כוונה להבטיח צמצום חשיפת הילדים על ידי בדיקות קורונה לצוותים החינוכיים בבתי הספר.

בתוך כך מתחמי בדיקות קורונה לכל דורש נפתחים במספר הולך וגדל של יישובים. תושבי רחובות למשל יכולים החל מהיום להגיע ללא כל הפניית רופא למתם בדיקות קורונה שיבדוק כל תושב רחובות המבקש להיבדק.

בגדרה נפתח במוצאי השבת לקראת פתיחת הגנים מתחם דרייב אין ייעודי לבדיקות באופן חד פעמי. לא ידוע על כוונה להנגיש את הבדיקות לנגיף לתושבי המושבה או לסגלי החינוך שבה לקראת החזרה ללימודים בשבוע הבא.


בדוק גם...

לאן נעלמו ההבטחות?

על פי ההצהרות בית רחל כבר אמור היה להיפתח כבית התרבות של גדרה זה מכבר. …

שינוי גודל גופנים