דף הבית > תרבות > חודש הקריאה מגיע לגדרה

חודש הקריאה מגיע לגדרה

גם השנה, ייערך חודש הקריאה של משרד התרבות והספורט. הסופרת שהרה בלאו מגיעה להתארח בביתה של משפחת איתן בגדרה

לפני מספר שנים יצא משרד התרבות והספורט ביוזמה להרחיב את שבוע הספר העברי המסורתי ל’חודש הקריאה’. במסגרת חודש הקריאה, הנערך בחודשים יוני-יולי נערכים ארועי תרבות רבים ברחבי הארץ, שירה על הבר, מופעי שירה וספרות בשכונות, מפגשי סופרים בבתי אבות וגם מפגשי סופרים ומשוררים בבתים.

לוגו חודש הקריאה של משרד התרבות והספורט

חצר ההרצאות של גדרה

את היוזמה השנה לארח סופרת בביתה הרימה משפחת איתן, משפחתה של ורד ובועז אשר מרבים לארח באחרונה הרצאות בחצר ביתם המרשים. באחרונה התארח בה רן ניטקה אשר סיפר את סיפור חייו המרתק כאדם פעיל אשר הכין את עצמו שנים רבות לנקודה שבה יאבד סופית את מאור עיניו ואת יוסי אלקיים אשר הגיע באחרונה לשתף מניסיונו בנושא גלישה בטוחה ברשת.

אל המפגש, שייערך ב 18 לחודש צפויה להגיע שהרה בלאו, סופרת ופובליציסטית. זוכת פרס ראש הממשלה לשנת תשע”ה אשר הינה המייסדת של טקסי יום השואה האלטרנטיביים הנערכים במקומות שונים ברחבי ארץ. ערכה והגישה תכניות טלויזיה ורדיו שעסקו בתרבות וזהות יהודית. כיום מגישה את התכנית “‘הולכות בחצות’ בגלי צה”ל.

רבי מכר ומחזות

בין ספריה נמצא את רבי המכר ‘יצר לב האדמה’, ‘נערות למופת’ ו’יתד’. האחרון נכתב לעיני הצופים במסגרת מחזה ספרותי פרי עטה, בו גילמה את דמותה של סופרת הכותבת עיבוד מודרני לסיפור יעל וסיסרא.

בלאו כותבת ויוצרת במעריב וב NRG, מגישה ועורכת בטלויזיה בתכניות “הצנועות והחסודות” (ערוץ התכלת) “צולם ביום חול” (ערוץ 2) “להבדיל” (ערוץ 1) ו”מדברים שואה” בערוץ 10, כמו מגישה ועורכת בתחנת הרדיו הדתית “קול חי”.

בלאו אינה רק סופרת אלא גם מחזאית. ב 2003 המחזה “האחרונה”, פרי יצירתה של בלאו, הועלה במסגרת פסטיבל תיאטרון קצר. הרומן ראשון של שהרה בלאו “יצר לב האדמה” יצא לאור ב 2007 וזכה לשבחי הביקורת ולמענק עידוד מפעל הפיס. בשנת 2012 יצא לאור ספרה השני “נערות למופת”, המספר את סיפורן של נערות חרדיות שהתאבדו על מנת להינצל מאונס על ידי חיילים גרמנים בתקופת השואה.

בלאו היא גם מדריכה בכירה במכון ללימודי השואה בחיפה (מקיימת הרצאות לתלמידי תיכון וחיילים), יוזמת ועורכת מזה שנים רבות את טקסי השואה האלטרנטיביים המתקיימים בתל אביב.

הציבור, כפי שפרסמה משפחת איתן וגם חברות מועדון קוראות גדרה, מוזמן.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

שינוי גודל גופנים