דף הבית > חינוך > ז’ עד י’ חוזרים ללמוד

ז’ עד י’ חוזרים ללמוד

מרד הרשויות. 16 ערים מרכזיות במדינה החליטו לענות בחיוב לקריאת תלמידי ז’ עד י’ ומחזירות את בתי הספר לפעילות מלאה

מרד מאורגן או חוסר משילות של הממשלה? 16 עיריות ורשויות מחזירות את הלימודים בכיתות ז’ עד י’ בניגוד מפורש להנחיות הממשלה ומשרד הבריאות.

היום נפתחו הקניונים והמבקרים בחלקם נתקלו במראות לא שגרתיים למרכזי קניות.

לימודים בין חנויות הבגדים

בין חנויות הבגדים ומרכזי השופינג התרכזו כיתות לימוד של שכבות ז’ עד י’ אשר מנועות על פי הנחיות הממשלה מלחזור לבית הספר אך אינן מנועות מלהתקבץ במרכזי הקניות.

המחאה של התלמידים, המונים כבר יותר מ 344 ימים ברציפות בלמידה מרחוק הגיעה לאוזניים קשובות בקרב לפחות 16 ראשי ערים אשר פרסמו כי הם מחזירים את הלימודים בכיתות האמורות החל מיום רביעי השבוע לבתי הספר.

לא ברור האם המורים, הנדרשים להתייצב כיתות על מנת לאפשר את הצעד החריב שהתקבל בניגוד גמור להנחיות הממשלה, אכן יתייצבו לכיתות מאחר וארגוני המורים טרם החליטו על הצטרפות למהלך, אם כי מורים רבים שותפים לקריאה להחזיר את שגרת הלימודים לסדרה בשכבות הלימוד שנשכחו בבית יותר מידי זמן.

האם יחזרו ללימודים בכיתות כבר השבוע. תלמידי כיתות ז’ עד י’ נשכחו בבית

בכיתות שכבר חזרו – בידודים רבים

מאידך, כבר עם החזרת שכבות הלימוד הנמוכות יותר, מאות רבות של כיתות ואלפי תלמידים כבר נמצאים בבידוד בשל חשיפה לתלמידים שהתייצבו בכיתות לאחר שנדבקו, לרוב בתא המשפחתי מבני משפחתם שטרם התחסנו בחיסון הקורונה.

גם ראשי הרשויות וגם במערכת החינוך חוזרים על הקריאה לכל ההורים להתחסן על מנת לשמור על בריאותם, בריאות משפחתם וגם על מנת לאפשר את המשך הפעילות השגרתית של הכיתות מבלי לקטוע את רצף הלימוד בפרקים ממושכים של בידודים.

אז מי חוזר ללמוד?

הערים שבהםיחזרו הלימודים הם: אשדוד, באר שבע, גבעתיים, הרצליה, חדרה, חולון, חיפה, כפר סבא, נתניה, פתח תקווה, ראשון לציון, רחובות, רמת גן, רעננה, תל אביב-יפו ורמת השרון.

האם גדרה תצטרף?

עד כה לא פרסמה המועצה המקומית גדרה האם היא שוקלת להצטרף למהלך החזרת הלימודים בכיתות. אם לשפוט על פי החלטות קודמות של הרשות המקומית הסיכוי להחלטה שתצא כנגד החלטות שר הבריאות אדלשטיין וראש הממשלה נתניהו הוא סיכוי נמוך ביותר.

 

 


בדוק גם...

בריאות או פרטיות? בריאות

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את התיקון לחוק המאשר העברת מידע רפואי אישי לרשויות המקומיות …

שינוי גודל גופנים