דף הבית > תחבורה > וועדת המכרזים עברה על חוק המכרזים!

וועדת המכרזים עברה על חוק המכרזים!

ועדת המכרזים של מועצת גדרה קיבלה החלטה בניגוד לחוק המכרזים ולחוו”ד משפטית ונאלצה לתקן את החלטתה בהנחיית בית המשפט

שישה קווי הסעה מיוחדים יוצאים מגדרה בכל בוקר לטובת הסעת ילדים בעלי צרכים מיוחדים המשתמשים במעלונים למוסדות הלימוד מחוץ לגדרה.

את הקוים מפעילה חברת היסעים אשר זוכה במכרז המתחדש בכל 3 שנים. בשנים האחרונות מפעילה את הקוים חברת ‘ידעי הסעות’ אשר זוכה להערכה מבני המשפחות של הילדים.

מכרז חדש, בחירה במפעיל ישן

לקראת שנת הלימודים החדשה פתחה המועצה את ההיסעים למכרז מחודש כפי שהיא נדרשת בחוק. למכרז נגשו מספר חברות. מתוך החברות שעמדו בתנאים ההצעה הטובה ביותר היתה הצעתה של חברת ‘ירון בר’.

על פי חוק המכרזים, מפרסם המכרז נדרש לבחור בהצעה הנמוכה ביותר שעמדה בתנאי המכרז אלא אם התקיימו נסיבות חריגות, נסיבות שלא התקיימו במקרה זה.

לפני כשבועיים, בכינוס של ועדת המכרזים, בראשותו של יו”ר הועדה הפורש, חבר המועצה אליאב מזגני, הוחלט על פסילתה של חברת ‘ירון בר’ בשל הרצון להטיב על הילדים ולייצר עבורם יציבות עם נהגים מוכרים ומוערכים המפעילים את הקוים של חברת ידעי.

החלטה בניגוד לחוק

לכאורה, החלטה ששמה את טובת הציבור על פני עלות השירות למועצה היא החלטה המטיבה עם הציבור, מאידך, על פי הנתונים שהגיעו לידי ‘גדרה היום’, חוות הדעת שהונחו בפני הועדה הראו בבירור כי ההחלטה נוגדת את חוק המכרזים וכי פסילת חברת ‘ירון בר’ צפויה לחייב את המועצה דרך בית המשפט לכבד את תנאי המכרז שאותו המועצה עצמה כתבה.

בימים האחרונים ההחלטה הצפויה של בית המשפט אכן התקבלה וועדת המכרזים כונסה בדחיפות כדי לתקן את ההחלטה בהתאם להנחיות בית המשפט.

הוצ’ משפטיות צפויות מראש על חשבון הציבור

וכך, אחרי החלטה בניגוד לחוק, שהכניסה את ההורים והילדים לתקופת חוסר יציבות בשירות קריטי לילדים ולאחר שנוספו הוצאות מיותרות נוספות על חשבון הציבור לסעיף ההוצאות המשפטיות של המועצה החליטה הוועדה להעביר את המכרז לקווים האמורים לחברת ‘ירון בר’.

במקומו של מזגני צפוי להתמנות לתפקיד יו”ר הועדה סגן ראש המועצה יקותיאל תנעמי. יש לקוות שבעידן תנעמי, עו”ד במקצועו, לא תקבל הוועדה החלטות בניגוד לחוק ותחדל מלהגדיל את ההוצאות המשפטיות על חשבון הציבור באופן מיותר.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים