דף הבית > חי מהשטח > הפסד לראש המועצה בבית המשפט, חיזוק לשמירה על טוהר המידות ועל צביון המושבה

הפסד לראש המועצה בבית המשפט, חיזוק לשמירה על טוהר המידות ועל צביון המושבה

בתום דיון משפטי נוקב, קבע בית המשפט בלוד הבוקר שמועצת גדרה תרחיב את הייצוג של סיעות האופוזיציה בוועדת התכנון והבנייה ובוועדת מכרזים

שוב מבוכה למועצה בתום דיון משפטי, הפעם בנושא ייצוג בוועדות המועצה. השופט מנחם פינקלשטיין קבע הבוקר כי מועצת גדרה מחויבת ליישם ייצוג הולם בוועדת התכנון והבנייה ובוועדת המכרזים, הוועדות החשובות ביותר במועצה. זו אינה הפעם הראשונה בה פוסקים בתי המשפט כנגד התנהלותו של ראש המועצה בנושאים השונים.

במועצת גדרה 15 חברים, 8 חברי קואליציה ו7 חברי אופוזיציה מסיעת הגדרתים וסיעת גשר. חברי המועצה נפגשים לדיוני מליאת המועצה ומעבר לכך כל אחד מהם ממונה לכהונה בועדות היישוב, וועדות האמונות על בקרת תהליכים כגון תהליכי בנייה והכרעה במכרזים ציבוריים. על פי החוק המועצה מחויבת במינוי חברי ועדות בייצוג ההולם את כמות החברים במליאת המועצה.

עם תחילת הקדנציה הופתעו בסיעות האופוזיציה לגלות שבוועדות התכנון והבניה ובוועדת המכרזים, הוועדות המרכזיות ביותר, סיעות האופוזיציה מקבלות יחד רק 2 מתוך 7 המושבים בוועדה, יחס שהוא רחוק מ 47% שהוא יחס המושבים שלהם במליאת המועצה. מנגד מינו במועצה חברי אופוזיציה בייצוג יתר לועדות אחרות שכמעט ולא מתכנסות לאורך הקדנציה.

וועדת התכנון והבניה וועדת המכרזים הן הוועדות שרבים טוענים שהן הועדות החשובות ביותר בתפקוד המועצה, ועדות אשר אמונות על צביון המושבה, על טוהר המידות ושמירה על כספי הציבור בהתאמה.

באופוזיציה התריעו שהרכב הועדות נוגד את החוק אבל ראש המועצה בחר לדבוק בהחלטתו ולשלוח את האופוזיציה לבית המשפט. הדיון המשפטי נערך הבוקר. אל בית המשפט התייצבו כפי שנדרשו כלל חברי סיעת הגדרתים שעתרה בנושא. חברי הקואליציה, כולל סגניו בשכר של גמליאל וראש המועצה בעצמו נעדרו והסתפקו בשליחת מנכ”ל המועצה שהגיע מלווה בעו”ד עופר שפיר, מבכירי עורכי הדין בתחום המוניציפאלי.

המועצה ניסתה לבטל את טיעוני הגדרתים בשלל טיעונים שנפסלו אחד לאחד. ניסו לטעון שקיים ייצוג הולם בראיית כל הועדות ושאין דרך לקבוע שוועדת התכנון והבנייה חשובה יותר מועדת הנצחת נפגעי טרור למשל, ניסו לטעון שאין לגדרתים מעמד חוקי לטעון בשם האופוזיציה כולה, ניסו לטעון שבועדות אין למנות את יושב הראש בעת חלוקת המושבים, ניסו להגיע לפשרה על צמצום מספר החברים בוועדה לשני הצדדים ועוד טיעונים שונים.

השופט הקשיב לכלל הטיעונים והנאומים בקשב רב ולבסוף פסק חד משמעית – בשתי הועדות האמורות ימונו 3 חברי אופוזיציה, 2 חברי גדרתים ונציג סיעת גשר, לצד 4 חברי קואליציה בלבד.

סהר פינטו: “אני שמח שבית המשפט קיבל את טענותינו. חבל מאוד שהמועצה שוב בזבזה כספי ציבור על הליך משפטי מיותר אשר סופו בקביעה הכל כך צפויה מראש שעל המועצה להתנהל על פי החוק. אחרי ישיבת מליאת המועצה אמש שבה ראה כל מי שהגיע כיצד נבחרי ציבור בקואליציה מוכרים את עקרונותיהם תמורת ג’ובים, קיימת חשיבות מיוחדת לנוכחות של הגדרתים בצמתי מפתח כמו ועדות התכנון והבניה וועדת המכרזים. נמשיך לשמור על צביון המושבה כפי שהתחייבנו לכלל תושבי גדרה, על טוהר המידות ועל כספי הציבור.”

האם ההוצאות הגבוהות על הליכי משפט כגון אלו הם הסיבה לקושי התקציבי של ראש המועצה לתקצב את רווחת התושבים כפי שסירב השבוע לעשות בפרשת מחירי הקייטנות?

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים