דף הבית > ישיבות מועצה > הנהלת המועצה הצביעה נגד ההצעה להנחה בקייטנות

הנהלת המועצה הצביעה נגד ההצעה להנחה בקייטנות

בתום ישיבה מועצה סוערת הצביעה מליאת המועצה ברוב של 8 נגד 6 נגד הצעתה של חברת המועצה בן בוחר לסבסוד מחיר קייטנות המועצה

מהישיבה הזו יצאו התושבים ללא שום בשורה לרווחתם אבל עם הרבה כאבי ראש. תושבת גדרה, אשר הגיע לישיבת המועצה בשל הנושאים הבוערים שעל הפרק, יצאה מהישיבה מזועזעת. “מאוד קשה להאמין שאלו האנשים שמנהלים את גדרה. קשה.”

הנהלת המועצה לא השתכנעה ממחאת ההורים העובדים ולא התרשמה מעצומת ההורים וכינוס החירום בנושא. גם תושבים רבים שהגיעו והצטופפו במשרדי מנהל ההנדסה כדי לוודא שהמועצה מקבלת החלטות למען התושבים לא גרמו לשינוי בהחלטה שהוכתבה מראש לכל חברי הקואליציה.

הצעת סיעת הגדרתים, שהצעה דומה לה אושרה בשנה שעברה והקנתה לכל ילד 200 ₪ הנחה, נפסלה ברוב קולות. בן בוחר הציגה כי קיים פער של 26% בין מחיר ששילמו הורי ילדי הגנים לקייטנה עד השעה 13:00 בשנה שעברה (1100 ₪) לבין מה שנדרשים לשלם היום (1390 ש”ח) תגובת חברי הקואליציה היתה שציבור ההורים בגדרה מספיק חזק כלכלית לעמוד בנטל (“הם מספיק עשירים”). גם הצעות פשרה לתקצוב חלקי שהועלו תוך כדי הדיון נפסלו מיד.

יו”ר הנהלת המתנ”ס, סהר רווח, הוא הגורם הבכיר במועצה אשר כל החלטה במרכז אופק היא תחת אחריותו הניהולית. רווח נשאל במהלך הדיון מהו הרווח הצפוי מהקייטנות. השאלה לא נענתה והותירה את ההבנה בחדר כי הקייטנות, אשר מחירן דומה למחיר קייטנה פרטית הן קייטנות רווחיות. המענה היחיד שתוקף הוא ועדת הנחות אשר היקף תקציבה נמוך משמעותית מהיקף תקציב של ועדה זהה אשר התכנסה גם בשנה שעברה והעניקה הנחות למשפחות המתקשות כלכלית לעמוד בעומס התשלומים לקייטנה.

בעניין הישיבה זה לא היה ואם זה היה זה לא בדיוק מה שפורסם

פרשת הישיבה ברחוב גמליאל אשר מסעירה את המושבה מאז יום שישי האחרון לא פסחה על ישיבת המועצה. ראש המועצה טען שהפרסום בתקשורת בנושא אינו מדויק וכי רק אברכים ספורים השתמשו במבנה. עוד הסביר גמליאל כי הורה על החלפת המנעולים של המבנה הציבורי שהושכר לישיבה בעקבות הפרסומים בנושא והמחאות שנשמעו מתושבים רבים במושבה. וכי כל החלטה לאשר שימוש שכזה במבנה ציבורי כלשהו תובא לאישורה של מליאת המועצה. בנתיים המחאות בנושא מגיעות למרחוק.

בשולי הדיון אושרה ההחלטה להעביר את מגרש הכדורגל למקומו החדש כמגרש אשר יחליף את המגרש הקיים בפארק רמון. זאת בשל התנגדות, שלא נצפתה מראש, של חברת נתיבי גז לישראל אשר המיקום המיועד סמוך מידי לקו גז אשר באחריותה. נראה שאין מי שיערוב שזהו השינוי המיקום האחרון בתהליך המוזר.

המינוס ממשיך לגדול

בשלב בו הוצג עומק הגירעון של המועצה נותרו בישיבה רק חלק מחברי המועצה. המינוס היישובי, המורכב מגירעון ומהלוואות ממשיך לגדול ועומד על כ-70 מיליון ₪. נראה שבגובה הגירעון נעוצה הסיבה להפקת קייטנות מועצה אשר מביאות לרווח תפעולי למוסדות המועצה. אפילו ראש המועצה בעצמו הסביר בדיון הערב כי לא ניתן לתקצב בכל שנה את ההטבות שניתנו בשנת בחירות. מישהו אמר כלכלת בחירות?

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים