דף הבית > פוליטיקה > הפגנת כוח?
הפגנת ליכוד

הפגנת כוח?

גם תושבי גדרה בקרב המפגינים בהפגנת פעילי הליכוד כנגד הממשלה

שבוע פוליטי סוער בזירות מקבילות במדינה.

במקביל לכניסת דיוני התקציב לישורת האחרונה לקראת אישורו הצפוי בכנסת של התקציב שצפוי לייצר יציבות שלטונית ארוכת טווח לממשלת בנט-לפיד, פעילי השטח בליכוד ניסו הערב להפגין כוח בהפגנת המחאה כנגד מדיניות הממשלה שאורגנה במקור לכיכר רבין, ‘כיכר מלכי ישראל’ על פי מיקום ההפגנה בכרזת ההזמנה.

בהפגנה, שאורגנה בידי פעילי שטח של הליכוד תחת הכותרת “מחאת המחנה הלאומי – באים לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית”, תוכננו לנאום חברי כנסת רבים ממפלגת הליכוד לצד חבר הכנסת בן גביר, יומיים בלבד לפני יום השנה לרצח רבין שנרצח באותו המקום בדיוק לפני 26 שנים.

ככל הקשור למפלגת הליכוד הרשמית, ההפגנה לא היתה האירוע החשוב השבוע. באתר הפייסבוק של המפלגה המשיכו לעדכן על כל צעד והתקדמות במשפט נתניהו אך לא הוזכרה הפגנת הכוח בכיכר.

סביב ההזמנה ל’כיכר מלכי ישראל’ התפתח ויכוח פנימי בליכוד. חבר הכנסת אקוניס התנה את השתתפותו בתיקון ההזמנה.

“אני מחוייב לפעולה נמרצת ברחובות ובכיכרות במטרה לחזק את תמיכת הציבור בליכוד, ולחשוף את הנזק שממשלת בנט/לפיד/עבאס גורמת למדינה. לנוכח הטקסט השגוי המופיע בהזמנה לאירוע בכיכר רבין, דרשתי לתקן את כתובת ההפגנה לשמה הרשמי מאז 1995. הבהרתי למארגנים כי שינוי הנוסח הוא תנאי להשתתפותי באירוע. מחלוקת עזה לנו עם עמדות השמאל, אך זכרו של ראש הממשלה המנוח רבין אינו עניין שבמחלוקת”.

בסופו של ויכוח שונה בפועל מיקום ההפגנה לרחבת תיאטרון הבימה.

הפגנת ליכוד

לא בכיכר רבין ולא בכיכר מלכי ישראל. ההזמנה להפגנה לפני שהועברה לכיכר הבימה

הפגנת ליכוד

“תחזירו לנו את הדמוקרטיה”. המפגינים בכיכר

החטא המשולש

חבר הכנסת עמיחי שיקלי תקף מעל בימת הנואמים את ממשלת השמאל שהקים יו”ר מפלגתו.

“הממשלה הזו נולדה בחטא משולש: שוחד פוליטי, מרמת הציבור והפרת אמונים. הימים הקרובים הם ימים גורליים לעתידה של מדינת ישראל. לראשונה מיום היוסדה קמה בישראל. ממשלה שכוחות פוסט ציוניים הם שותפים בכירים בהובלתה וכוחות אנטי-ציוניים איסלאמיסטיים סוחטים ממנה דמי פרוטקשן ממשלתיים שיעצימו את תהליכי הניכור, הבדלנות וההקצנה הלאומנית והדתית בחברה הערבית ויעמידו אותנו בעתיד הלא רחוק למול אתגר לאומי אדיר.”

“כל הכבוד לאלפים”

יאיר נתניהו, בניסיון קבע נרטיב של עוצמת המחאה, צייץ תוך כדי הערב:

“כל הכבוד לאלפים שבאו היום להפגנה בתל אביב נגד ממשלת השמד של בנט, לפיד, עבאס, ליברמן וסער!”

יצאו בתחושות סותרות

גם תושבים מגדרה השתתפו בהפגנה כאשר חלקם יצאו ממנה בתחושה של כישלון ציבור הימין שלא הגיע לשיטתם בנוכחות מספקת להפגנת הכוח. מולם יצאו משתתפים אחרים בתחושה הפוכה.

הפגנת ליכוד

תחזירו לנו את הדמוקרטיה. בימת ההפגנה

הפגנה אל מול עצרת

ההפגנה התקיימה במקביל לעצרת שאורגנה על ידי מפלגת עבודה בתל אביב, עצרת לזכרו של רבין, אירוע בו השתתפו עשרות פעילים, שרים וח”כים של מפלגת העבודה בעבר ובהווה ודליה רבין, בתו של ראש הממשלה לשעבר. בעצרת השתתפו גם פעילים מרכזיים במפלגת העבודה מקרב תושבי גדרה.

יו”ר המפלגה, שרת התחבורה מרב מיכאלי, אמרה בעצרת:

“אין יום שאני לא מרגישה את ההחמצה הבלתי נסבלת על האובדן הנורא בעקבות הרצח של יצחק רבין. דרך רבין היא קודם כל הממלכתיות. מפלגת העבודה חברה היום בממשלה ואחד הדברים המרכזיים שאנחנו באים לעשות בממשלה הוא לחזור לימים שבהם היתה מדינה לפני כל דבר אחר, ובוודאי לפני הפוליטיקאים, המקורבים, האינטרסים, האישיים או האחרים”.

“אופורטוניסט שרוצה שיהיה רשום לו רוה”מ”

במקביל ממשיך הלחץ, בו נמצאים נציגי הציבור החרדי הנותרים בעמדת נחיתות מול הממשלה המקדמת תקציב עם ציבורים אחרים ומקדם את רפורמת הכשרות, לגדול. הלחץ מביא להחרפת הטון. ח”כ גפני על בנט: “בגד במדינת ישראל”.

יו”ר יהדות התורה התייחס הערב לכהונתו של ראש הממשלה בראיון לאתר החרדי “כיכר השבת” ואמר כי הוא “איש מהזן הנחות ביותר, אופורטוניסט שרוצה שיהיה רשום לו שהיה ראש ממשלה”.

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים