דף הבית > חינוך > הנובה מגדרה
נובה נוער הסברה

הנובה מגדרה

לוגו שעיצבה תלמידת תיכון מגדרה נבחר להיות הלוגו של ‘נוב”ה – נוער בחזית ההסברה’

משרד החינוך בהובלת מינהל חברה ונוער ובשיתוף משרד התפוצות והמאבק באנטישמיות, משרד החוץ וארגון גשר יצאו בשיתוף פעולה להכשרה וליווי בני נוער מתנדבים משכבות ט’ עד י”ב, במטרה לתגבר את המאמץ ההסברתי של מדינת ישראל.

המיזם נקרא “נוב”ה – נוער בחזית ההסברה” לזכר הנרצחים במסיבת נובה בשבת 7.10.23.

בימים לא פשוטים אלו מדינת ישראל מתמודדת עם אתגר הסברה אשר הולך ומחריף מדי יום. לנוכח העובדה שבני נוער מעורבים ופעילים ברשתות החברתיות, יש בידם את הכוח והיכולת להירתם ולחזק את מערך ההסברה, להוביל לשינוי בתודעה ובשיח העולמי ולתרום רבות לתדמיתה של מדינת ישראל.

בשבוע שעבר פורסם קול קורא המזמין בני ובנות נוער דוברי שפות זרות ברמה גבוהה, להצטרף למיזם ההסברה.

כ-800 בני נוער כבר השתתפו בהכשרה

בני ובנות הנוער שהצטרפו למיזם עברו הכשרה וליווי מקצועי מטובי המומחים בהסברה והצטרפו לקבוצות פעילות על פי אזורים גאוגרפיים שהתכנים בהם נתונים לפיקוח משרד החינוך והשותפים למיזם.

עד כה התקיימו שתי הכשרות שבהן השתתפו כ 800 בני נוער, מורים, הורים ובעלי תפקידים ממערכת החינוך ולבקשות רבות מהשטח מתוכננת הכשרה נוספת. עם סיום ההכשרות, החלה פעילות אינטנסיבית של בני הנוער ברשתות השונות תוך כדי ליווי ופיקוח.

שר החינוך יואב קיש, שר התפוצות עמיחי שיקלי, מנכ”ל משרד התפוצות אבי כהן סקלי ואילן גאל דור, מנכ”ל גשר, ברכו את התלמידים על התנדבותם ומנהיגותם בעת זו. אנו גאים במעשה המנהיגות המשמעותי של בני הנוער הנפלאים שלנו!

מפגש זום נוער נובה

נפגשים ומתאמים את קו ההסברה הצעיר. מפגש נוב”ה (תמונה: משרד החינוך)

 

הלוגו מגדרה

כלוגו למיזם בחרו במשרד החינוך לאמץ את עיצובה של אריאל ברגין מבית הספר התיכון רמון אשר פרסם בגאווה ברכות לאריאל:

לא פחות ממדהימה💫: התלמידה אריאל ברגין מכיתה י”א1 עיצבה לוגו למיזם ‘נוב”ה – נוער בחזית ההסברה’ – שמטרתו להכשיר בני ובנות נוער להשתתף במאמץ ההסברתי בעולם! 🌍 אריאל נפגשה עם שר החינוך ועם מנכ”לית ‘קשת’ ואף פגשה (בזום) בני נוער ממקסיקו. בכל שבוע אריאל נפגשת עם קבוצת בני נוער שתפקידם לייצר תוכן ברשתות כמו אינסטגרם וטיקטוק. 👩🏽‍💻

הלוגו של אריאל נבחר כלוגו שייצג את המיזם מבין עשרות הצעות מכל הארץ! ישר כח אריאל!

זכויות יוצרים

בדוק גם...

שמים לב

יום המפעם

היום, חמישי, יציון יום המפעם בכל רחבי הארץ. גם בגדרה יום המפעם יציון היום בפעילות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים