דף הבית > מבצע חרבות ברזל > הכיפה מברזל, האנשים זהב
תודה למתנדבים

הכיפה מברזל, האנשים זהב

ערב הוקרה למתנדבי ‘כיפת ברזל קהילתית’ נערך בהשתתפות מאות מתושבי גדרה

כיפת מברזל – קהילה למען המדינה.

מאז פרוץ המלחמה ניתבו עשרות רבות של תושבי גדרה את הרצון לפעול ואת האנרגיות העצומות שביקשו להתפרץ בשל הכאב הרב ממראות מאורעות המלחמה, לפעולה קהילתית.

עשרות רבות של מתנדבים התנדבו לאורך ימות המלחמה במסגרת הארגון הקהילתי שהובל על ידי ראשי תנועות גדרתים וגשר, סהר פינטו ושלום אזרד, ארגון שקיבל את השם ‘כיפת ברזל קהילתית’.

שורה ארוכה של מיזמים קהילתיים נרחבים

במסגרת הפעילות הקהילתית המבורכת הושקו והתבצעו יוזמות קהילתיות רבות אשר החלו מיד עם פרוץ הלחימה ונמשכות ברצף גם כיום.

  • המתנדבים ארגנו תרומות של ציוד ומזון לחיילים ולתושבים מפונים ושלחו את הציוד, בדיוק על פי התאמת המענה לצורך, לכל קצוות המדינה.
  • ‘חמ”ל אוכל חם’ ארגן את כל הבשלנים ובעיקר את הבשלניות של גדרה לבישול אוכל חם שנשלח עוד לפני שהתקרר והגיע בדיוק ליחידה הזקוקה למנה חמה לצד מנת הקרב שסופקה לה מצה”ל.
  • במבצע אריזות שי ארגנו מתנדבי הכיפה את ילדי גדרה למשלוחים של יותר מ 1700 חבילות שי לחיילים, חבילות שלכל אחת מהן הוצמד מכתב לחייל ולחיילת, מכתבים אשר הביאו לא פעם לסרטוני תודה מרגשים של החיילים לילדים האורזים.
  • מיזם ספרים בדרכים הנגיש ספרים יד שניה לתושבי גדרה, למפונים וגם לחיילים.
  • מיזם הפוגת גינה קיים סדרה של פעילויות הפוגה לגיל הרך שאפשרו לפעוטות מפגש עם חברים ופעילות שוברת שגרה בימים שבהם נסגרו הגנים מסכנת המטחים לתקופה ממושכת והילדים נאלצו להישאר לאורך בהשגחת ההורים בקרבת ממ”דים.
  • המתנדבים בכיפה מופע של אומן החושים המקומי, מתנדב בולט בעצמו בכיפה, איתן קלרר, התקיים והוקדש לגיוס אמצעים נוספים לפעילות ‘כיפת ברזל קהילתית’.

לא שוכחים את החטופים לרגע. הבלונים הצהובים שהופרחו בסיום האירוע

הפודטראק שלא נח לרגע

גולת הכותרת של פעילות ‘כיפת ברזל קהילתית’, אשר כללה עוד מיזמים רבים, היא ללא ספק פעילות הפודטראק הקהילתי של גדרה. במשך חודשים ובהתמדה מדהימה, שבוע אחר שבוע, ערב אחר ערב, הגיעו המתנדבים של הפודטראק בהובלת תושבת גדרה מיטל זוהר גבע ושמחו חיילים בכל יחידות צה”ל ובכל הגזרות. ואף הפיקו חתונות של חיילי צה”ל שביקשו סיוע בהפקת חתונה בבסיסים.

לאורך התקופה הגיעו המתנדבים ליותר מ50 יחידות שונות, לחלקן יותר מפעם אחר, והאכילו יותר מ 30,000 חיילים במיזם שהפגיש יכולת גיוס כספים מנדבנים ששמחו לממן את המיזם המרגש והתנדבות מכל הלב של המתנדבים שהגיעו ושמחו את החיילים וחזרו מכל ערב מלאי אנרגיות, עייפים אך מאוהבים בחיילי צה”ל.

לא שוכחים לומר תודה

כדי לבטא את הערכה הרבה למתנדבים, קיימו השבוע מובילי המיזם ערב הוקרה אליו הוזמנו כלל המתנדבים ובני משפחותיהם כדי לומר להם תודה.

המתנדבים נהנו מארוחה שתוגברה על ידי אותו הפודטראק שהפעם הגיע לחצר ביתה של משפחת איתן לפנק את המפנקים וקיבלו את אות המתנדב מידי סהר פינטו ושלום אזרד.

בשיאו של הערב הפריחו המשתתפים, ובינהם ירון גם אביו של מתן צנגאוקר הנמצא עדין בשבי החמאס, בלונים צהובים לשמי המושבה ושלום אזרד זיכה את הקהל בתפילה לשובם של החטופים.

סהר שלום מיטל וירון

שלום אזרד, סהר פינטו, מיטל זוהר גבע וירון צנגאוקר על במת האירוע

“אנשים מזהב”

סהר פינטו הודה מעומק הלב לכל המתנדבים והבטיח שהעשייה ההקהילתית ההתנדבותית תתרחב בקרוב לעשייה יישובית מרחיבה אף יותר.

“מה שאתם עשיתם במסגרת ‘כיפת ברזל’ אין בשום מקום, אין בשום יישוב אחר. זה לא קרה כאן במקרה, דווקא בגדרה שלנו. תושבי גדרה יודעים שהכל זה אנשים, גם בכיפה אולי הכיפה היא מברזל אבל האנשים, אנשי הכיפה עשויים מזהב.

יש מי שלא הפנימו שהמציאות השתנתה אחרי ה7.10 ועדיין עסוקים בהסתה ופלגנות. אנחנו יחד, תושבות ותושבים שחלק גדול לא הכיר אחד את השניה קודם, עשינו אחדות, הרבנו טוב בעולם.

אין תחליף לעשייה שלכם. אנחנו מודים לכם בשם החיילים, בשם משפחות המילואמניקים, בשם התושבים, בשם המפונים, תודה לכל אחת ואחד מכם.”

“אם אין אנו לנו אז מי לנו?”

דורית בן בוחר, מי שהובילה את צוות ההפקה של הערב, הודתה לפעילים על העשייה הקהילתית הנרחבת

“בהרבה ישובים ישנם אנשים טובים שהתגייסו לסייע לחזית ובעורף אבל מה שקרה בגדרה זו תופעה מיוחדת במינה, יש כאן אנשים מיוחדים שבנו קהילה מדהימה שמושתתת על רוחב לב, אהבת חינם וערבות הדדית.

בפעילויות הרבות שלנו השתתפו אנשים ממגוון הקשת הפוליטית, כל אחד כפי יכולתו, בהתאם לכשרונו. כולנו יחד הבנו שיש רגעים בחיים בהם אי אפשר לשבת בצד ולחכות שמישהו יעשה עבורנו את העבודה, אם אין אנו לנו אז מי לנו? הפשלתם שרוולים ופשוט עשיתם, עשייה קהילתית אמיתית ועוצמתית. תודה לכולכם.”

תודה. סהר פינטו נושא דברים על במת אירוע ההוקרה למתנדבים
זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

שלושה הרוגים

ציון איננו

קב”ט המועצה לשעבר ציון בר אשר, הלך לעולמו. הלוויתו היום בשעה 17:30 בגדרה בצער. המועצה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים