דף הבית > פוליטיקה > הטיול השנתי

הטיול השנתי

מליאת המועצה תאשר בשבוע הבא את הרכב המשלחת לכנס ‘ערים חכמות’ בברצלונה במימון כספי הציבור בגדרה. כל הפרטים – רק בגדרה היום

בכל שנה מארגן מרכז השלטון המקומי משלחת ישראלית מכובדת היוצאת לכנס השנתי בברצלונה להיחשף לחידושים התחום ניהול אורבני במסגרת כנס העולמי ל’ערים חכמות’.

משלחת בת עשרה משתתפים

אל הכנס השנה, אשר יתקיים בין ה-18 ל-21 בנובמבר, מתכננת מועצת גדרה לשלוח משלחת בהיקף שיא. לא פחות מעשרה נבחרי ציבור ועובדי מועצה בכירים מתוכננים להשתתף בכנס. כל אחד מהם יזכה לסבסוד הנסיעה בהיקף 800 יורו ויידרש להשלים מכיסו סכום של כ 300 יורו על מנת להנות משלושה ימים בברצלונה.

בתנאי הסבסוד המרווח שקבעה המועצה, למרות מצבה התקציבי הקשה שהביא אותה השנה להחליט על העלאת ארנונה חריגה, אין פלא שכל חברי סיעתו של גמליאל וסגנו סהר רווח מיהרו להירשם לכנס, שהיה פתוח לרישום לכל חבר מועצה שחפץ בכך, ללא קשר למידת הרלוונטיות של הכנס לתפקידיהם במועצה.

לא פחות מעשרה. הרכב המשלחת המתוכנן כפי שיעלה לאישור מליאת המועצה בשבוע הבא

משלחת נרחבת יותר מאשר באשדוד

היקף המשלחת החריג מעורר תהיות ותרעומת בקרב לא מעט מציבור התושבים שנחשף לראשונה לכנס בפרסום שלנו כאן לפני שבועות אחדים.

היקף המשלחת תמוה במיוחד אם בוחנים אותו לעומת העיר אשדוד למשל. בעיר אשדוד כמעט פי עשרה יותר תושבים ובהתאם מורכבות הניהול והפיתוח של תשתיות העיר מורכבת משמעותית ממורכבות ניהול המושבה, במועצת העיר מכהנים פי שניים יותר חברי מועצה מאשר בגדרה והיקף בעלי התפקידים בעירייה נרחב הרבה יותר מאשר במועצת גדרה. למרות האמור, בחרה עיריית אשדוד לשלוח בשנה שעברה רק 7 נציגים, חבר מועצה אחד התלווה לראש העיר ולחמישה עובדי עירייה שנבחרו בהתאמה לרלוונטיות הכנס למילוי תפקידם.

“עסוקים בעצמם”

תושבים רבים הביעו תרעומת על התכנית כאשר עיקר הטענות הן על עזות המצח שבתקצוב נרחב להיקף השתתפות תקדימי בכנס בעוד שירותים רבים בתחומי הניקיון, נוער, תרבות, חינוך, תחבורה ועוד סובלים מתקצוב חסר ורמת שירות נמוכה לתושב. עיקר ההצעות שהועלו בשיח ברשת היה להחליף את הנסיעה היקרה לברצלונה בסיור אפקטיבי יותר ביישובי הסביבה מהן אפשר ללמוד לא פחות על דרכים פרקטיות לקדם את המושבה.

סיעת הגדרתים פרסמה אמש פוסט תקיף ברשת החברתית ובו חשפה את היקף תכנית ההשתתפות המרחיבה של המועצה בכנס: “אם למישהו היה עדיין ספק לגבי סדרי העדיפויות של מועצת גדרה עד היום, מהיום זה ברור מתמיד. חברי הקואליציה עסוקים בעצמם ולא בתושבים.”. הגדרתים קראו לציבור להגיע לישיבת המועצה הקרובה בה תעלה התכנית לאישור המליאה כדי לתמוך ב”בלימת הבזבזנות”.

ישיבת המועצה האמורה צפויה להתכנס ב 11/9 בשעה 19:00 בספרייה הציבורית ברחוב לילינבלום.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

שינוי גודל גופנים