דף הבית > חי מהשטח > גמליאל: “ביקשנו מהועדה לאשר את המבנה; בית המשפט הכתיב את הסגירה”
חוקי או לא חוקי קירשנר

גמליאל: “ביקשנו מהועדה לאשר את המבנה; בית המשפט הכתיב את הסגירה”

המאבק על פעילותו של משק קירשנר נמשך. עדויות מהתהליכים המשפטיים נחשפים, התפתחויות בשטח ובמישור הרישוי של המקום

משק קירשנר, בית העסק הפופלרי באזור לממכר ירקות ופירות, ממשיך לעמוד במרכזו של קרב ענקים שרק חלקו הקטן נראה חשוף לציבור.

ראש המועצה יוצא להגנה

ראש מועצת גדרה, גמליאל, כנראה לא צפה את גל המחאה הרבתי של ציבור הקונים והחקלאים הנזעקים לעזרתו של משק קירשנר והבין שמהלך הסגירה מקים עליו את בוחריו.

בפוסט שפרסם אתמול ראש המועצה בפרופיל האישי שלו ניסה להסביר את מהלך הסגירה כמהלך שהוא נאלץ לבצע כדי לשמור על בטיחות ושלום הציבור ובמצוות בית המשפט, זאת אחרי שניסה בעצמו לסייע לקירשנר לקבל את אישור הועדה לתכנון והבניה המחוזית למבנה (נוסח פרסום ראש המועצה המלא):

תושבות ותושבים יקרים,

לאור סגירתו של העסק משק קירשנר והטענות וההכפשות העולות בנושא זה, אנו מבקשים להבהיר כי מדובר בעסק לא חוקי.

לפני כעשור (2011) נשלחה בקשה על ידי קירשנר לאישור מבנה זה שנדחה על ידי הוועדה לתכנון ובניה הארצית.

לאחר דחיית הוועדה לתכנון ובנייה הארצית, המועצה המקומית גדרה בראשותי הגישה ערר למועצה הארצית לתכנון ובנייה וביקשה לאשר את המבנה.

גם פניית המועצה לאישור המבנה נדחתה על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה שקבעה כי לא ניתן לעשות שימוש במבנה.

המועצה המקומית גדרה ואנוכי פועלים על פי החוק ובהתאם להחלטות שקבע בית המשפט העליון.

לאחר שהנושא נדון בשלוש ערכאות משפטיות – בית משפט השלום, בית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון, שבהן הועלו כלל הטענות, הוצא צו בית המשפט העליון לסגירת המקום.

המועצה המקומית גדרה ואנוכי פועלים למען העסקים אך יחד עם זאת, אני פועל לפי החלטת בית המשפט העליון ואמשיך לפעול על פי החוק והנהלים לשמור על הסדר והבטחון בגדרה.

שלכם,

יואל גמליאל

ראש המועצה

“סליחה, אתה מתבלבל”

אל הדברים הגיבו במשק קירשנר בחשיפת העובדות הבאות, המעידות לשיטתם שטענות ראש המועצה אינן נכונות וכי הוא פועל כנגד משק קירשנר תוך כדי אפלייה בין המשק לעסקים במצב דומה שכן מקבלים את אישורו וברכתו לפעול:

לראש המועצה שלום, את הבקשות לסגירה לביהמ”ש אתם הגשתם. ביהמ”ש לא יזם את הסגירה בעצמו. אתה גם מתבלבל סליחה, למבנה שלנו יש היתר בניה אין צורך לאשר אותו. התכנית שקידמתם לפני 10 שנים הייתה בכלל ניסיון להפוך אז את הצומת לאטרקציה תיירותית לפנאי ונופש. אין קשר בכלל לעסק תומך החקלאות שמתבקש היום בו המועצה באופן תמוה אינה תומכת.
עסקים תומכי חקלאות נוספים על קרקע חקלאית בגדרה אושרו על ידך ובצדק (למשל צינור ופרח). ישנם עסקים רבים אחרים על קרקע חקלאית בגדרה שאינם תומכי חקלאות וגם אושרו על ידך (לא אזכיר את שמם כמובן).
הסמכות לאשר היא בידך אתה גם יו”ר הוועדה לתכנון ובניה. עסקים תומכי חקלאות מחזקים את החקלאות בגדרה ומשרתים את הציבור אנחנו מאמינים שיש לאשר אותם. למשק קירשנר 57 עובדים (חלקם אנשים קשיי יום) ולא אותם או את התושבים שרוצים לקנות ירקות מעניינת הפוליטיקה הקטנה של גדרה. עסקים יש לשים מחוץ לפוליטיקה וזה לקח שכל הצדדים מבינים כעת.
מצורף היתר הבניה שלנו, אישור הכבאות, והבקשה לשימוש חורג שהגשנו. כל התושבים יודעים שאתה מסוגל לעזור לנו, ואנחנו מבקשים כעת את עזרתך.

לא מתכוון לוותר. משה קירשנר

מעבר לחילופי הדברים הללו ומתוך החומר שפורסם לציבור ניתן ללמוד מספר עובדות מעניינות המובאות כאן לשיפוטכם:

היתר למבנה

  • בעל המקום, משה קירשנר, פרסם והצהיר כי הבניין המשמש אותו לממכר הירקות הוא מבנה שקיבל את כל האישורים הנדרשים מבחינת היתר בניה וכי הניסיונות של המועצה המקומית גדרה לומר אחרת שגויים.
  • מנגד טוענת המועצה שאין למבנה היתר בניה וזו סיבת צעדי האכיפה שנועדו לשמור על שלום וביטחון הציבור, טענה שאינה מתיישבת עם האיטיות שבטיפול בנושא בזמן שמאות תושבים פקדו את המבנה המסוכן לכאורה בכל יום במהלך השנים האחרונות.

היתר קירשנר

מבנה אסור ומסוכן או מבנה מאושר? היתר הבניה שפרסמו במשק קירשנר המוכיח לטענתם כי יש היתר בניה למבנה

הגשת בקשה לשימוש חורג במבנה

  • המחלוקת המרכזית היא סביב השימוש במבנה לצרכי מסחר ולא לצרכים חקלאיים גרידא כפי שיועד להם במקור.
  • לטענת קירשנר, עד היום מנעה ממנו המועצה מלהגיש כלל את הבקשה לשינוי הייעוד הנדרש למבנה כדי לאשר באופן מלא את השימוש במבנה לצרכי מסחר.
  • על פי טענות המשק כל עוד נמכרים במבנה החקלאי רק תוצרת ירקות ופירות אין צורך כלל באישור שכזה. בהתאם צמצם קירשנר את המבחר המוצע למכירה במתחם ומאז פשיטת השוטרים ופקידי המועצה הצהיר כי מוכר במקום רק ירקות ופירות.
  • בתחום שיפוטה של גדרה פועלים שנים ארוכות עסקים רבים בשטחים חקלאיים ומבצעים פעילות מסחר ופעילות אחרת שאינה חקלאית.

 

  • במקביל הוגשה על ידי קירשנר בקשה לשינוי הייעוד כדי לאפשר למקום את הפעילות במתכונת המלאה.
  • בקשה זו, כך על פי ההליכים בחוק, צפויה לפרסום ברבים כדי לאפשר למי מהציבור שמרגיש נפגע מהשינוי להגיש התנגדות לועדת התכנון והבניה. בהתאם צפוי שיהיה שלט בסביבה שיפורסם ותפורסם ידיעה בנושא בעיתון יומי נפוץ שיפרסם את דבר הבקשה.

הציבור מצביע ברגליים

בתוך כך, מאז שפורסם דבר סגירת העסק וריתוך דלתותיו, רבים מהלקוחות הצביעו ברגליים ונענו לקריאת קירשנר לשוב ולערות את הקניות במתחם שנפתח כאמור לממכר ירקות ופירות בלבד.

בנוסף נפתח גם פורום בפייסבוק בשם ‘תמיכה במשק קירשנר’ בו גולשים חלק מהקונים במקום ומביעים את תמיכתם בחקלאי.

ריתוך דלתות מחדש

גם במועצה לא מתכוונים לוותר.

לצד הפעילות בצד ההסברתי לציבור הקונים הנפגע מהמהלך ובהמשך לחוליית השוטרים, פקחים ופקידים שנשלחה למקום וריתכה את דלתותיו לראשונה ביום חמישי האחרון, הגיעו השוטרים פעם נוספת למתחם בתחילת השבוע לאחר שנודע ברבים שהמקום חזר לפעול.

על פי עדכון מהמשק הדלתות רותכו פעם נוספת אך לא נראה שבכך נסתם הגולל על משק קירשנר שממשיך להתעקש כי הוא פועל על פי החוק ואין הצדקה חוקית לסגירתו.

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים